Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki tudatosan...

Van itt olyan, aki tudatosan fájdalomcsillapítás nélküli szülésre készült, és sikerült is neki? Milyen volt?

Figyelt kérdés
2014. dec. 11. 11:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%

nem önszántamból ugyan, de arra készültünk és így is lett. bababarát kórház, mondták nincs epi, ha nagyon nagyon nem bírom akkor adnak nospát.

aztán mikor nem bírtam már, közölték, hogy adnak, de akkor lelassul majd, és tovább fog kevésbé, de intenzíven fájni, ezért inkább elutasítottam :)

milyen volt? hát erre nehéz mit mondani, fájt, de nyilván mindenkinek fáj... :D

2014. dec. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%
Ahol én szültem nincs fájdalomcsillapìtás max egy kis gáz de semmit nem ér. Szóval nincs vàlasztási lehetőség de nagyon örülök hogy ìgy volt :-)
2014. dec. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%

Nem utasítottam el egyértelműen a gondolatot, de úgy voltam vele, hogy ha nem muszáj, nem szúratom gerincen magam. Én tartok minden ilyesmitől.

Szerencsére olyan gyorsan lement az egész (másfél óra), hogy nem volt szükség fájdalomcsillapításra. Ha tizen órákig vajúdtam volna, valószínűleg, kérek.

Fájdalmas volt, de ennyit kibírtam.

2014. dec. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
53%
Az én fejemben meg sem fordult, hogy fájdalomcsillapítást kérjek :) Most is úgy készülök, szerintem az természetes, hogy a szülés fáj, de ennek a fájdalomnak értelme van, és segít érezni, hogy hogy halad a folyamat. Persze ilyenkor biztos, hogy jobban fáj, mintha fájdalomcsillapítással menne. Hogy milyen volt? Fájdalmas, de a vége az fantasztikus, amikor megszületik a baba :) (Egyébként a tolók már nem is fájtak...)
2014. dec. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
38%
Szerettem volna fájdalomcsillapító nélkül szülni, na nem a "szülésélmény" miatt, hanem, hogy a gyerekembe ne jusson felesleges gyógyszer. Közbe azért jól jött volna legalább egy kis nospa, de nekem sem javasolták, mert amúgy is baromi lassan haladt a folyamat, így semmiféle fájdalomcsillapító nem volt a meleg fürdőn kívül, ki lehetett bírni.
2014. dec. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%
Ahol én szültem ott semmilyen fájdalomcsillapítót nem adtak.
2014. dec. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
43%

Én nospát kaptam, meg gázt. Mondta a szülésznő, hogy nehogy úgy képzeljem el az epit, hogy majd akkor nem fáj, hiszen a fájásokat érezni kell, különben hogy tolod ki? nem is kértem végül, utólag kifejezetten örülök neki. februárba újra szülök, de az biztos, hogy előre leszögezem majd, hogy semmilyen esetben nem kérek epirudált.

az utolsó fél óra fájt nagyon, kitolni már szinte megkönnyebbülés volt, nekem az nem fájt már.

2014. dec. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
53%
én így indultam. teljesen természetesen akartam szülni. a szülésznőm is előre mondta hogy nem adnak fájdalomcsillapítót. de eszembe sem jutott. de hála istennek nem is kellett. kb 9órából 3szinte nem is fájt, 3 erősebb menszez görcsök ott már gyakoroltam a légzést és erősen markoltam a szék karfáját, egy másfél óra nagyon rossz volt, addigra már kaptam oxit, és kb fél óra amíg megszületett a fiam. tehát okom nem lett volna kérni. amikor az a másfél órát szenvedtem azért volt mert sürgettük a tágulást, és direkt úgy feküdtem hogy minél gyorsabban táguljak. :)
2014. dec. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
25%
Tudatosan készültem rá, azonnal elutasítottam minden lehetőséget. Örülök, hogy így döntöttem.
2014. dec. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Arra készültem, hogy nem fogok kérni, de aztán eljött az a pont, hogy mindegy mi csak hasson, epidurálist kaptam, de előtte 2 oxitocint is, nekem felgyorsította ez a kettő az egészet, fájdalomcsillapítás után 1 órán belül meg volt a baba. Nem éreztem azt, hogy jobb lett volna, pedig arra számítottam, hogy majd jóval enyhébbek lesznek a fájások. Aztán a második szülésnél, nem kértem, nem is kérdezte senki, oxitocint sem kaptam, csak egy izomlazítót. Nekem az jobbnak tűnt, amikor nem kaptam, de lehet, hogy csak az oxitocin nem kellett volna az elsőnél, de hát azt nem kérdezte senki, hogy kérek-e. Majd azon a napon a helyzet úgyis adni fogja magát, szerintem nem szabad elzárkózni sem a fájdalomcsillapítástól, ha már van rá lehetőség, nem lesz tőle semmi baja a babának, maximum Neked lesz könnyebb. Könnyű szülést!
2014. dec. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!