Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, aki tomegkozlekedes...

Van olyan, aki tomegkozlekedesi eszkozzel viszi haza az ujszulottet?

Figyelt kérdés
En meg sosem hallottam ilyet es az ismeroseim kozott sincs olyan. Az egyik babahordozos kerdes ihletett meg. Mert pl. akinek nincs autoja de taxira sincs penze, az hogy viszi haza a babat? Ha van valami tapasztalatotok, vagy ismerosi korben van olyan ember, legyszi irjatok meg hova es mivel vitte a babat :)

2014. dec. 13. 20:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
63%
Meg nem hallottam ilyet, remélem, hogy nem is nagyon fordul elő... Olyan nincs hogy valakinek ne legyen se autója, se taxira pénze, se egyetlen ismerőse, aki hazavinné.
2014. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%
Azért barát, ismerős akad, aki hazaviszi. Vagy a taxinál némileg olcsóbban van betegszállító (olyan, mint a mentő, de ők nem mentenek, csak
2014. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Pardon, véletlenül elküldte.


Szóval olyan, mint a mentő, de nem mentenek, hanem csak kórházból/-ba taxiznak betegeket. Főleg kezelésekre, vagy csökkent mozgásképesség esetén.

2014. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az első véleményét, ám én tudok ilyenről. Helyközi járattal vitték haza a babát...
2014. dec. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is tudok egyet,amikor a lányom született a szobatársam így vitte haza a babájukat.Nem volt kocsijuk,ismerősük nem volt aki hazavitte volna őket. X. kerből bkv-ztak a XVII.kerbe.Felajánlottuk,hogy elvisszük őket,de nem akarta.
2014. dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
81%

Szent Jánosban szültem, s bizony a szobatársam busszal, villamossal vitte haza a babát!

A férje hozta a babakocsit, bele rakták a babát, s haza tolták!

Régen, mikor mi gyerekek voltunk, minden 5. Embernek volt kocsija, sokan busszal vitték haza a gyereket fonott mózeskosárban, mert a babakocsikat nem lehetett össze csukni, nem fért fel a buszra!

2014. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Tudom melyik volt az a kérdés. Ott az anyukának az a gondja, hogy nincs hordozója és, ha jól vettem ki a megfogalmazásból,akkor nem is akar venni, mert nincs kocsijuk.Arról még nem nyilatkozott, hogy miben akarja hazavinni a gyereket, vagy mivel. Autónk nekünk sem volt, de a hordozó jól jött, mert sokszor kellett vinni a gyereket ilyen-olyan kivizsgálásokra a városban és akkor mi taxival mentünk, később pedig a buszra, trolira jobb volt csak felemelni a gyereket a hordozóval együtt, mint a babakocsival próbálkozni, ami amúgy fel sem fért a troli és a legtöbb busz ajtaján.
2014. dec. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%
Szülészeten dolgozom: óvatosan rá szoktunk kérdezni, és ha nincs megoldva, kérünk betegszállítást. Sokan szégyellik, pedig nagyon rossz ötlet a tömegközlekedés újszülöttel.
2014. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zold! :) Szerintem sem tul jo otlet, nekem meg sem fordult a fejemben, hogy buszra szalljak. Ki tudja milyen beteg emberek utaznak, annyi hajlektalan stb. meg aztan az a tomeg sem hianyzik neki. De ha maskepp nem tudja megoldani, akkor valahogy csak haza kell vinni, szoval en nem itelem el, csak en eddig nem talalkoztam ilyennel :)
2014. dec. 13. 20:53
 10/33 anonim ***** válasza:
68%

Én ismerek nem is egy olyan anyukát akik tömegközlekedési járművel vitték haza az 1 hetes babájukat. Azért 1 hetes, mert ugye 1 hétig bent voltunk szülés után.

De engem azért érdekelne, hogy miért is baj ha valaki így viszi haza a kicsit? Tényleg nem kötekedésből csak érdekel. Ugyanis régen amikor az első gyermekemet szültem (24 évvel ezelőtt) nagyon kevés embernek volt autója. Hiába voltak barátaid, rokonaid, akkor sem biztos , hogy volt köztük olyan akinek volt kocsija. Taxira meg már akkor sem költöttek az emberek így maradt a busz, villamos, metró..

Én ma is nagyon sokszor látom, hogy a nagy bevásárlóközpontokba, tescoba és hasonló helyekre 1-2 hetes babákkal vannak ott a fiatal szülők. Nem vicc: Volt, hogy odamentem, megdicsértem a kisbabát, és finoman rákérdeztem, hogy

- Jaj, de gyönyörű kislány! milyen picurka! mennyi idős?

- 7 napos..


Ezért nem értem miért nem lehet busszal-villamossal menni haza egy pici babával..(tényleg érdekelne ha valaki tudna erre értelmes választ adni)

2014. dec. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!