Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt a csaszaros...

Milyen volt a csaszaros szules, es az azt koveto felepules?

Figyelt kérdés
Legyszives irjatok le, ha csaszarral szultetek. Hogy eltetek meg, es milyen fajdalmakkal jart a felepules? Oszinten..........!! 38. hetben vagyok......a baba nem fordult be :/ Azt mondtak a 36. heti uh-n, hogy igy csaszar lesz. Ahol szulok, nem merik bevallalni sem a forditast, sem a faros szulest. Nagyon felek. Meg szerettem volna termeszetes uton szulni. Probaltam praktikakat, hatha megfordul..........de semmi. Szoval, erdekelne milyen a csaszar. Gondolom egyenenkent eltero, de azert erdekelne Ti hogyan eltetek meg! Koszonom!!!
2014. dec. 16. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem programozott császárom lett volna. (A lepény elérte a méhszájat,így én sem szülhettem meg.Nehéz volt lelkileg feldolgozni,de nem volt más választásom,az élete mindennél fontosabb!)Be kellett feküdnöm a 37. héten,hátha beindul a szülés.Így is lett,hajnali 4-kor 5 perces fájások.Feltettem nst-re,ami mutatta a fájásokat,felhívták a dokim,elõkészítettek a mûtétre és már vittek is a mûtõbe.Gondolkodni és izgulni sem volt idõm.Elérzéstelenítettek ami egyáltalán nem fáj,az volt a kényelmetlen,hogy jòl be kell görnyedni ami babával a pocakban nem egyszerû.Gyorsan elfektettek,eltakarták a pocakom,bejött a dokim meg az ügyeletes és elkezdték.Semmit sem éreztem,hallani sem hallottam olyan halkan beszéltek.Az anesztes asszisztensével beszélgettem,kétszer szòltam,hogy el kezdett fájni a fejem,mondta,hogy le és fel ugrott a vérnyomásom,de már nyomtak be valamit.Azt tudtam mikor veszik ki a babát,mondta az asszisztens,hogy hajas baba,meg,hogy nézzek el jobbra egy puszi erejéig idehozzák.Persze olyan messze tartották,hogy puszi nem volt :) csak bámultam rá,szerintem még levegõt sem vettem.Hallottam,hogy leszìvatják az orrát és csend lett,kérdeztem,hogy valami baj van?Persze mindenki mosolygott,hogy csak felvették és abbahagyta a sírást,de viszik is le a csecsemõ osztályra.Innentõl kezdve velem csinálhattak bármit a legboldogabb ember voltam a Világon.Repült az idõ és már toltak is vissza az örzõbe.Beért Apa is és behozták a lányunkat,megfoghattuk.Raktak a hasamra jégakut,mérték a vérnyomásom,kaptam az infùziòt,fájdalomcsillapítóval,így elviselhetõ volt.Fejet nem szabad felemelni,míg nem érzed a lábaidat,mert több napon át tartò migréned lehet.Az kicsit fura,hogy nem tudod mozgatni a lábaidat,de mikor eszembe jutott,eltereltem a gondolataimat.Akkora adrenalin dolgozott bennem,hogy sem éhes sem álmos nem voltam.Inni rengeteget ittam.(Készülni kell olyan üveggel amibõl tudsz fekve inni)Este 7-kor állítottak fel,nem volt fájdalom mentes az tény,de én ezerszer rosszabbra számítottam!A séta már nem volt vészes,segítettek lezuhanyozni.Másnap reggel már egyedül mentem zuhanyozni és a reggelizni.Egy hét kellett mire azt mondtam,hogy ki tudok pattani az ágybòl ha éjszaka felkelt a lányom,de én is meglepõdtem saját magamon,milyen jòl viselem,hát még a család :) Ha addig nem fordulna meg,ne félj,a baba miatt könyebben végig tudod csinálni!
2014. dec. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én nem rég, július 19én szültem császárral, annyiban nekem specko volt, hogy annyira féltem a természetes szüléstől, hogy én kértem a császáros szülést. Pénteken töltöttem a 40.hetet, szombatra beszéltük meg az orvossal a császárt, 9-re mentem, adatok felvétele, átöltöztem saját hálóingbe. Előkészítettek, sóoldat, valami gyógyszert kaptam, majd be a műtőbe, beadták a spinális érzéstelenítést, onnantól kezdve semmit nem éreztem, hogy mit csináltak. Katétert bekötötték a pisilés miatt.

Az érzéstelenítőtől hányingerem volt, de folyamatosan adták a csillapítót, hogy ne hányak, 10:37kor megszületett a lányom, azt követően 15perc volt még hogy kitakarítottak, összevarrtak, utána kitoltak a váróba. Kb.30perc múlva hozták a lányomat, majd ismét elvitték. 2órát töltöttem ott utána átvittek a szobába. 5óra múlva fel kellett állni, kivették a pisi katétert, a felállás nem volt kellemes, de minél többet járkáltam annál jobb volt. Este már elláttam a babámat. Nagyon gyorsan felépültem, talán ha 3 nap volt még, hogy húzódott, nem volt varratszedés, mert felszívódó varratok voltak, kb.10cm-es a vágásom. Nagyon szép.

Én ha újra szülnék, vagy elölről kezdeném akkor is császárt kérnék. Semmi fájdalmam nem volt.

Nyugi minden rendben lesz. :)

2014. dec. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
elfolyt hajnalban a magzatvizem, irány a kórház. 6kor volt a váltás igy baromi nem foglalkoztak velem pedig 3 perces fájásaim voltak. rosszul vettem a levegőt és ezért begyorsult a szülés, mire felkönyörögtem magam a szülészetre addigra a baba szívhangja így egyből császár. a műtét maga nem fájt, mert altattak, de másnap mikor kihuzták a csővet az nagyon fájt. utánna mindenap jobban voltam. 2héttel a császár után viszont begyulladt a sebem nem volt jó a szövettanom újra nyitották a sebem, és innen től 2 évig nem volt megállás. 2 évembe került mire teljese normális felépültem. kívánom hogy neked ne alakuljon ilyen rosszul, és probálj meg felkészülni rá, akkor nem lesz anyira rossz. és amennyit csak tudsz piheny, és próbálj semmi megterhelőt csinálni pár napig.
2014. dec. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat!!!!! Haaat, probalok felkeszulni, de nehez! Ma voltam ultrahangon.........tovabbra is faros a kicsi.
2014. dec. 17. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!