Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet elkerülni a...

Hogyan lehet elkerülni a szülés utáni depressziót?

Figyelt kérdés
Nagyon durva történeteket hallottam már erről.Nem hiszem,hogy engem fenyegetne a dolog,csak érdekel a téma.Mit gondoltok,mi okozza?
2010. febr. 3. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Túlzott aggódás,és törödés a babával.Felveszik azonnal,ha sír,állandóan dajkálják,minden idejük a babával telik el.Emiatt beszűkülnek és kimerülnek előbb-utóbb.Amíg nem volt Gyes,nem voltak depressziós kismamák.
2010. febr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Sok- sok kikapcsolódás akár baba nélkül is.
2010. febr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Hát én nem tudom, hogy lehet elkerülni, de én a szülés utáni 3. napot végigsírtam, aztán semmi. úgy be volt dagadva a szemem, hogy már látni sem tudtam du. 3 körül, de nem tudtam abbahagyni. Úgyhogy nem értek egyet az első hozzászólóval, mert ez is az volt, és hol volt akkor még az elkényeztetés.
2010. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Szia. Én is bőgtem szülés után vagy 3 hétig, de nem a depressziótól, hanem mert elérzékenyűltem mindenen, egy reklámtól a szülésre visszagondolva vagy ha csak ránéztem a gyönyörű kislányomra.

Én attól lettem idővel depis, mert a tejem apadni kezdett. Viszont abban egyet értek az első hozzászólóval, hogy ki kell néha kapcsolódni. 2 hónapos volt a lányom, anyukám átjött hozzánk, a férjemmel meg elmentünk moziba (délután és 10 percre van a mozi). Nagyon jól esett! Mondjuk anyukám az egyetlen akire rá merem bízni a lányomat minden aggodalom nélkül, és mivel nagyon jó baba, semmi gond nem volt. Azóta még egyszer voltunk, és ha kozmetikushoz megyek, akkor is anyu vigyáz rá nagy boldogan 1-2 órát. Valamint sokat sétálni a babával. Szerencsémre nagyon sok barátnőmnek van kisbabája így minden héten van közös program.

Hogy mi okozza? A kimerűltség, stressz (tej-szoptatás, bármi,...vagy a rokonok...) az állandó készenlét, felelősség... Szerintem.

Minden jót kívánok!

2010. febr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó vagyok, mármint a 2. válaszolóval a kikapcsolódással kapcsolatban. :D
2010. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Az igazi depresszió hajlam kérdése, nem elkerülhető, de figyelni kell rá és kezelni!

A depik többsége csak csinált, mikor letört vagyok, mert nem alszom eleget, a férjemmel nem szeretkezünk mert fáradt vagyok, be vagyok zárva, nagy a felelősség, nem halad a háztartás....na ez nem depi, csak egy állapot, amin mindenki átmegy, csak kérdés ki hogy éli meg, hogy kezeli és meddig tart.

2010. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

szülés utáni depressziót? Nem olvasgatsz babákkal kapcsolatos tanácsadó oldalakat. Egyáltalán. Mert itt szuperanyák irogatnak, akiknek a gyereke a harmadik naptól 4 óránként szopik (nem igényszerint, mert az csak hóbort), átalussza az éjszakát külön szobában a saját ágyában(mert az aludj jól vagy mi ezt írja), nem sír, de ha sír és téged ez zavar és felveszed az már rögtön kényeztetés. Természetesen egy jó anya nem kínlódik a szoptatással, tápszert ad, mert az is van jó mint az anyatej sőt. Ja és eljátszik egyedül a gyerek amíg anyuka megfőz és ellátja háztartást. És még sorolhatnám.

De ha szülés után mindent úgy csinálsz, ahogy a legjobbnak érzed (senkitől nem befolyásolva). Ha magad mellett akarod altatni a babát, magad mellett altatva, ha óránként akarod szoptatni, akkor óránként szoptatva, ha egész nap hurcibálni kendőben akkor úgy. Tényleg, ahogy te érzed és jónak látod.

Akkor szerintem elkerülheted a depit. Mondjuk arra készülj fel, hogy nem egy leányálom a gyerek, de minden rossz elmúlik egyszer (hasfájás, fogzás, nem evés stb)

2010. febr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%

A hormonok okozzák, ezért nem igazán tudod elkerülni, bár az előző válaszokban leírt módszerekkel lehet csökkenteni biztos.


Az én tanácsom az, hogy már szülés előtt próbáld elfogadni azt, hogy sem a szülés, sem az első pár hét nem olyan, ami előre tervezhető. Ott lesz a kezedben a pici és olyan lesz, mintha életedben gyereket nem láttál volna, de ami ennél kiborítóbb, hogy közelről sem úgy "működik", ahogy előtte gondoltad. Ez mindenkinek egy picit "pofáraesés" :)

Érdemes utánaolvasni persze mindennek, pl milyen jó az anyatej és a szoptatás, tele leszel "elvekkel" (nem adok cumit, hagyom sírni, nem veszem soha magam mellé az ágyba, rokonok nem érinthetik, sosem sírsz előtte, mindig mosolyogni fogsz, nem altatod kézben, nem ringatod stb) és ezeknek kb 80 %át leszel kénytelen feladni és ez baromi frusztráló. Ha ezt az egészet jól tudod kezelni, ha hajlandó vagy elfogadni, hogy az agyaddal alkalmazkodni kell bizony a babához, akkor máris nagyobb esélyed van kimászni a depiből!

2010. febr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!