Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miben hozzam haza a kórházból?

Miben hozzam haza a kórházból?

Figyelt kérdés

Március elejére várom a lányomat. Sikerült pólyát szereznem, de nem tudom mit adjunk alá. Kocsiban lesz hazahozva. Elég a vastag rugi, bady, zokni, sapi?

Vagy mi kellhet még? Természetesen vastag pléddel be lesz takarva.

Illetve, ha nem pólyába hoznánk valami miatt, mit célszerűbb ráadni?

Első babóca, és mindenki mást mond. Én meg csak kapkodom a fejemet..:)



2014. dec. 30. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Pólyában hogy kötöd be a gyerekülésbe? Szerintem sokkal jobb egy vastag, bélelt overál.
2014. dec. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
enyém is márciusi, elég hideg idő volt, én nem szerettem a bodyt, ezért kising, rékli, pólya, vastag pléd a mózesben. Kb 10 méter volt a szülészettől az autó, 5 perc az út, meg 10 méter a lakás...
2014. dec. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég rizikós kérdés ennyivel előtte az utóbbi évek márciusaiból kiindulva. Van mikor ugyanazon a napon egyik évben 18 fok van a következőben meg 2...
2014. dec. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Február végén szülök, rövid ujjú body, rá rugdalózó, sapi, rá vastag overall kapucnival, be a babahordozóba amiben bekötjük az autóban, majd betakarom. De lehet hogy kap még valami meleg ruhát, pláne ha mínuszok lesznek. kb. 40 perc az út a Kórháztól hazáig. Kb. az első 6 hétben még a majdnem a 40 fokhoz vannak szokva, hiszen ebben fejlődtek 9 hónapig. A lányom augusztus közepén született, a kórteremben 30 fok volt, pihegtünk, a lányomat egy rövid ujjú bodyba öltöztettem, a csecsemős ráadott egy angol pólyát még rá, a látványtól is rosszul voltam hogy milyen melege lehet a kislányomnak, ő mondta el hogy nincs melege stb...
2014. dec. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én így öltöztetném ha hideg van: hosszú ujjú body, harisnya, pamut nadrág, kényelmes kardigán, hálózsák/overall, kesztyű, sapka, be a hordozóba és egy takaró, amíg az utcán vagytok, eljuttok az autóig. Ha az autóban normál hőfok van, akkor a takarót levenném és gondolom úgyis hátra ülsz vele, majd nézegeted az orrát, arcát, hogy kell-e a takaró.

Ha meg meleg van, akkor ezt adnám: hosszú ujjú body, harisnya, vékonyabb tipegő, overall, sapka, esetleg kesztyű a karmolás miatt. Takaró itt is csak az utcán kerülne rá, az autóban opcionális.

Nyilván a ruhák vastagsága függ a hideg, vagy meleg mértékétől, az autóig történő eljutás hosszától, a hazaérésig megteendő út hosszától és a babád hideg/meleg tűrő képességétől. Javaslom egyébként, hogy kérd valamelyik csecsemős nővér tanácsát hazaindulás előtt. Készíts össze otthon A,B verziót és azt hozasd be a férjeddel, amelyik az időjáráshoz megfelelő. Én legalábbis így csináltam.

2015. jan. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!