Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fel lehet egyáltalán készülni...

Fel lehet egyáltalán készülni a szülésre?

Figyelt kérdés

Igaz, még csak 35 hetes vagyok, de egyáltalán nem vagyok még rá felkészülve.(Pedig bármikor jöhet a baba)

Se lelkileg, se sehogy, még a kórházi csomagot se állítottam össze:(Ha elérkezne az idő, nagyon megijednék...

Ahogy telnek a hetek ez mennyire fog változni?Akiknél már megszületett a baba, azok fel voltak készülve, amikor indulni kellett?


2010. febr. 5. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
hát hogyne, nem is értem, mire vársz még!? Én a 32. héten teljesen készen álltam, elvégeztema szülésfelkészítő tanfolyamot, kész volt a szoba, a csomag, a testem, a lelkem :) és nem azért mert szuper vagyok, hanem mert már nem bírtam magammal, annyira vártam a picikémet. A szüléstől nem féltem, inkánn kiváncsian, izgatottam vártam, és meggyőződésem, hogy pont ennek köszönhetően volt a szülésem könnyű, csodálatos, zökkenőmentes és gyors.
2010. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a 36. hét körül állítottam össze a csomagot. Lelkileg fel voltam készülve, nagyon biztattam magam, hogy minden rendben lesz.

Ehhez képest semmi nem volt rendben, és így utólag azt mondom, hogy erre a részére nem is tudtam volna felkészülni rendesen.

2010. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is 35 hetes vagyok. Én is nagyon be vagy sz...va a szüléstől. De én leginkább a fájdalomtól. Te is attól félsz vagy mitől? Azt sehogy nem fogjuk megúszni. :( De Én úgy gondolom hogy az az egy napnyi szenvedés ami vár rám akkora csodát hoz az életembe és már annyira várom a kiscsávót hogy szinte meghülyülök. Ma megyünk negyedik alkalommal 4D-re mert nem bírom ki hogy ne lássam a vigyorgós fejét. És ez akkor lesz a legjobb amikor kintről mosolyog. A kórházi csomagot én csak neki pakoltam össze ami neki kell a kórházban az enyém még ráér... Meglepődnék én is ha megindulna. Amikor neki állok jóslózni mindig lefekszem egy kicsit próbálok kényelmes pózban pihenni hogyha jönne akkor legalább valamennyire kipihent legyek. Nem jártam én sem szülés felkészítőre. Nagyanyám idejében sem volt és megtudodtt szülni. Minden nő megtudja szülni a saját gyerekét úgy vagyunk berendezve úgyhogy a teszti felkészülés az rég meg volt. A lelki meg úgyis ott dől el mert nővérem barátnője aki azt mondja hogy nagyon bírja a fájdalmat lecsavart egyet a szülésznőnek mert rá szólt hogy ne vísongasson... Lassan állj neki kimosni a baba rucikat ha még nem tedted meg én holnap tervezem a nyagtakarítást. Tiszta legyen neki a lakás. Nyugalom úgyis minden simán fog menni. Beszélgess a kicsivel hogy siessen kifelé és akkor neki is rövid ideig fog fájni és neked is. Ez úgyis csak neked jó kicsit felkészültebb leszel. "Kényszerítsd magad" Te is a készülődésre. Én is azt csinálom.

2010. febr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elsőnek: tök jó neked, hogy ilyen rendben ment a szülésed, irigyellek nagyon :) Nekem kicsi a fájdalom küszöböm.

Én az első terhességemnél azt hittem felkészültem, de nem sikerült. Nagyon szenvedtem és a szülés végére már nem is voltam magamnál, aztán közben komplikációk léptek fel, így azonnal vittek a műtőbe altatni/császározni.

Most másodszorra már nagyjából tudom mire készüljek a fájdalom terén és fogok élni az EDA lehetőségével, de a kitolási szakaszról még csak képzelgek.

A csomagodat pedig érdemes lenne összetenni, ilyen szempontból nekem már minden kész van. Külön kis szülőszobai táska és a többi egy nagyobb sport táskában. Én már nagyon izgatott vagyok, kimostam, kivasaltam a baba ruhákat, megvettem mindent amire az első hónapban szükség lehet (pelenka, popsikrém, fürdető, stb, stb). A kiságy nem áll még, de az apa dolga. Viszont mielőtt szülnék, szeretnék megágyazni neki :) Tőlem már bármikor jöhetne :) 36 hkm

2010. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ:)

A fájdalomtól egyáltalán nem félek, csak attól, hogy tényleg akkor indul meg a szülés, amikor még nem vagyok rá felkészülve.Eddig dolgoztam, időm sem volt azon gondolkodni, hogy mi lesz, ha jön a baba, de most, hogy itthon vagyok, nem értem miért érzek így.Eldöntöttem, most mindent előkészítek, talán akkor megnyugszok, és csak arra kell várnom, hogy jöjjön az idő:)Ma reggel gondolkodtam azon, hogy a doki azt mondta,próbáljuk meg kihúzni valahogy legalább a 37.hétig.De az ugye mindjárt itt van.És ahelyett, hogy azt mondanám bárcsak jönne már, azt mondom, hogy jajjj ne, még ne, még nem érzem magamat felkészültnek!Hát remélem, mire ott tartunk, annak érzem magam, és én is tülkön ülök majd, hogy mikor jön már a bébikém:)

2010. febr. 5. 12:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Én abszolut fel voltam készülve, soha nem is csinálnám máshogy. Van még időd, de azért lassan kezdj neki mind lelkileg, mind egyéb téren a felkészülésnek.
2010. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem egy dolog tartott vissza és az a felelősség volt. Túlhordtam 8 nappal a lányom-igaz nekem minden kész volt, mert koraszüléssel fenyegettek a 29. héttől-mindenki várta, anyám napjában 2X telefonált, de én tök jól megvoltam egyben. És rájöttem azért, mert így a magam ura voltam, ha meg már meglesz a baba, hozzá leszek kötve, vége a szabadsgnak. És erre akkor jöttem rá. Mikor már vajúdtam , még a szülőágyon is az járt a fejemben, hogy ez a nap nem szülésre lett teremtve, semmi kedvem hozzá... de aztán nem volt semmi gond, meglett a lányom, imádom, semmi baj nem volt sem vele, sem velem, sem velünk.

Szerintem mindenképp pakolj össze, a férjem nem megbízhatóak ilyenben:-) És biztos az is hatással lesz rád, megjön az ihlet majd.

2010. febr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!