Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az orvos "megpiszkált" és...

Az orvos "megpiszkált" és azóta kisebb görcseim vannak. Beindíthatja ez a szülést, ha amúgy nem kezdődne el?

Figyelt kérdés
Mára voltam kiírva, de jövő hétfőn kellene szülnöm (az elején rosszul emlékeztem az utolsó menstruációmra, egy héttel korábbi időpontot adtam meg, de végig egy héttel kisebb volt a baba a vizsgálatokon, de az orvos végül nem változtatott a kiírás időpontján). Szóval ma voltam NST-n is, meg megvizsgált az orvos is. Megnézte a méhszájam állapotát, de eléggé fájt, pedig eddig egyik vizsgálat se okozott fájdalmat, de most nagyon felnyúlhatott vagy nem tudom mitől volt ilyen kellemetlen. Eddig nem görcsöltem, még keményedésem se volt, nem utalt semmi arra, hogy hamarosan szülök. De a vizsgálat óta kisebb görcseim vannak. Még azért nem indult el a szülés, enyhék is, meg szabálytalanok, csak néha érzem. Ezzel a megpiszkálással befolyásolhatta, hogy mikor indul meg a szülés? Vagy azért ennél több kell, ha amúgy nem indulna meg magától?
2015. jan. 5. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Hasonló piszkálás után, 10 órával ksőbb már ismét ott voltam elfolyt magzatvízzel. Öt órával később megvolt a baba.
2015. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az orvos azért vizsgált durván, erőszakkal, hogy beindítsa a szülésed. Igen, befolyásolhatja. Azért csinálta.
2015. jan. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Három héttel a szülésem előtt megvizsgált egy doktornő, soha annyira nem fájt még nőgyógyászati vizsgálat. Aznap este azt hittem, órák kérdése, és beindul a szülésem, végül túlhordtam két héttel.
2015. jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!