Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írnátok szülés-sztorikat?

Írnátok szülés-sztorikat?

Figyelt kérdés

Az is érdekelne, hogy aki többször szül, melyik volt a legszebb élmény, és melyik volt a legkönnyebb?


Előre is köszönöm!



#szülés #történet #sztori #legkönnyebb szülés #legjobb szülés
2015. jan. 8. 16:41
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 40+5 hetesen indult a szules hajnal 4 kor . 6 perces fàjàsokkal . 3 órát vajúdtam itthon, amikor bementem a korhàzba 4 percesek voltak. Picit véreztem ahogy tàgultam :) kaptam beöntést , aztán ugye mennem kellett wc re , majd le kellett zuhanyoznom, megvizsgáltak vagy 6-7 alkalommal hogy mennyire tàgultam mire felkerültem a vajúdóba mar 2 percesek voltak . Egyébként a kórházban is 3 órát vajúdtam . Vagyis összesen 6 órát, es első baba volt. Szoval bő 3 ujjnyira voltam nyitva akkor megkaptam az EDA gerinc érzéstelenitot sajna csak a fel oldalam "bénult " de az is jo volt :D aztán mar mentem is szülni , megszületett a lanyom 3720 gr 50 cm . 2 nyomás volt az egész :) nem kell parázni, minden szules más es más . Nekem elég könnyű volt . 2 napot voltunk korhàzba . Végig velem aludt a baba es cicizett. 7 hónapig szoptattam aztán mar elfordult tőle . Most 14 honapos :)

Azt elfelejtettem irni hogy amikor megszületett egyből a hasamra tették ott volt pár percet , nagyon jo érzés volt. Párom is bent volt , o vágta el a köldökzsinórt :) végig velem a volt a vajúdás es szülésnél is . Miután kibújt a baba meg kell szülni a lepényt nekem az egy pici nyomás volt, nyilvan baba után mar meg sem éreztem :D aztán pedig mivel volt gátmeteszes amiről en nem is tudtam csak párom mondta... Kaptam 1-2 szurit oda lentre és Aztàn összevarrtak. Picit azert fájdalmas volt, de akkor mar csak a lányomat neztem hogy a párom karjában volt :) na jo részletesen leírtam :D

2015. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2 szülésem volt. Majd meglátod sztem melyik a jobb. ;)


1. Éjjel 3-kor elfolyt a magzatvíz. bementünk a kórházba. Szinte teljesen zárt méhszájam volt.Fél 7 körül kezdtek fájásaim lenni, de nagyon gyengék. Ctg, beöntés. 9-kor kaptam oxit, mivel ugye magzatvíz elfolyás után nem lehet hosszú ideig várni, h megszülessen a baba. Na az oxitól nagyon elkezdtett fájni a hasam, de próbáltam bírni. Aztán elkezdtek kézzel is tágítani.Kaptam edát. Kb 1- 1 1/2 órát hatott, de aztán a következő adag már nem. Közben megemelték az oxit, iszonyúan fájt. Meg még kézzel tágítottak ugyanúgy. Már rettegtem, mikor orvost láttam. Jöttek a 2 perces fájások, én pedig egyszerűen nem bírtam és üvöltöttem, mint akit ölnek. :( Akkor jött egy másik doki, aki kért nekem folyamatos edát. KIderült, h alapból rosszul szúrták be, azért nem igazán hatott. A folyamatos is csak fél oldalra. SZóval kb ugyanúgy fájt. Az ágyat ülő helyzetbe állították, úgy még rosszabb volt. Kb déltől ment ez a borzalom... Aztán este 5kor megszületett a baba. Volt egy kis gátmetszés, mega doki a hasamba könyökölt és úgy nyomta ki a babát, de akkor semmit nem bántam, csak túl legyek rajta.


2. szülés: Reggel 1/2 6-kor folyt el a magzatvíz, bementünk a kórházba, 2 ujjnyira nyitva voltam. Voltak fájások, csak nem voltak egyenletesek. Úh újra oxi- na itt eléggé bepánikoltam, de szerencsére annyira nem fájt. Próbáltam fájások közben jó mély levegőket venni, az segített is vmennyire. 11-kor született meg a babám, az utolsó fél óra volt durva, m jöttek a brutális tolófájások, de nem nyomhattam, m nem tűnt el teljesen a méhszáj.


Szóval az első az 14 óra borzalom volt, a második pedig 5 óra és ebből az utolsó félre mondom, h kemény volt.

:)

Szépnek is a másodikat mondanám, m ott a csupasz babát rám tették. :) Az elsőnél el kellett vinniük, m beszívott vmit kifelé jövet és ki kellett szívni neki az orrátból, torkából.

2015. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem 4 szülésem volt :)

Az elsőnél 7,5 óra vajúdás után,és másfél órás kitolási szakasz után született meg a kisfiam.Elég kemény volt,főleg a varrás utána,mert az orvos közölte,hogy "hoppá,kicsit túlment a gáton a vágás,ezzel nem fog tudni ülni egy darabig"


A másodiknál 2 órás vajúdás,2 nyomás után bújt ki a kismanóm.Ezt mondanám a legkönnyebbnek.


A harmadiknál szintén 2 órás vajúdás,de az olyan kőkemény és intenzív volt,hogy már a végén alig voltam magamnál.Pedig kisebb volt,mint a tesói.


Az utolsó szülésemnél nem akartak beindulni a fájások burokrepesztés után...hiába kaptam az oxitocint.Így 16:00 perckor kaptam valami tablettát,amit a nyelvem alatt kellett elszopogatni,de az hirtelen olyan erős fájásokat generált,hogy 19 perc alatt,szó szerint "kilökte" belőlem a kislányom.Nagyon gyors szülés volt,de pont ezért adódott is egy kis komplikáció,de hála érte,végül minden rendben zajlott.

2015. jan. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utólag visszanézve vicces a történetem, de akkor nem éreztem annak...Szóval, elfolyt a magzatvíz, bementem a kórházba, majd kb. fél napig semmi. Hajnali kettőkor (ha jól emlékszem) elkezdődtek a fájások, megvizsgált a doki és közölte, hogy ebből reggel nyolcig nem lesz semmi. Befektettek egy egyágyasba, rám húzták a függönyt, oszt csókolom, vajúdjál, ahogy tudsz. 4 óra múlva megindultak a tolófájások, miközben se doki, se szülésznő, senki. Lemásztam az ágyról, valahogy végigvánszorogtam a folyosón, az egyik kórteremben megtaláltam a dokit, aki éppen egy frissen szült nőt varrogatott. Mondtam, hogy tolófájásaim vannak, erre leoltott, hogy az még nem lehet, menjek vissza. Erősködtem, hogy de, erre kelletlenül beleegyezett, hogy jön és megnéz. Visszakúsztam az ágyra, megnézett, aztán elrohant a szülésznőért, meg nővérekért. Innen kezdve pár perc alatt, a 2. tolásra megszületett a lányom. Annyi előnye volt, hogy gyorsan lezajlott, igaz, majdnem egyedül szültem meg egy hatalmas kórházban :-) /Szent Imre/. A második már zökkenőmentesen zajlott, igaz sokkal tovább tartott és fájdalmasabb is volt.


Hozzátartozik a dologhoz, hogy ez még a mobiltelefon- korszak előtt történt (1999- ben), igaz volt egy a családban, de azon a férjem várta az anyósom hívását (aki abban a kórházban dolgozott akkor), hogy elinduljon a munkahelyéről hozzám, ha itt az idő. Ő viszont annyira lesokkolódott a történtektől, hogy elfelejtett telefonálni....

2015. jan. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!