Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan aki a Szent Istvánba...

Nina0120 kérdése:

Van olyan aki a Szent Istvánba szült, vagy fog?

Figyelt kérdés
Februárra vagyok ki írva és már nagyon türelmetlen várandós vagyok. Tapasztalatokra lennék kíváncsi! Milyenek az ott dolgozók? Milyen volt ott szülni? Ha meg majd csak fogsz és neked is jól jönne egy beszélgető partner a várakozás idejére, hát írj bátran. :)

2015. jan. 8. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:

A természetes szülés pártjai.

Hosszú vajudás után van ahol javasolják a császárt,de ők nem nagyon.

Megmondom őszintén én ennek akkor nem örültem.

2015. jan. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hat évvel ezelőtt én is februárban szültem az Istvánban. Rémes volt. És nem a fájdalom miatt. Megindított szülés volt, 24 órán át szenvedtem. Utána bekerültünk egy hatágyas kórterembe (+6 baba), semmi pihenés. Iszonyat mocskos ágy, vértől tocsogó vécé a folyosó végén (elmenni se tudtam odáig). Egy nővér 50 anyára. Eredmény: fertőzés, napi 50 hasmenés, intavénás antibiotkum, az újszülöttemet etethetetlenül, sárgán hazaadták egy hét után, másnap húgyúti fertőzéssel, holt sárgán a Heim Pál inkubárotában feküdt. Nekem azóta is fáj a gátam minden menzeszkor. Mit mondjak még? Csoda, hogy élünk.
2015. jan. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 3x szültem már ott és meg voltam elégedve. Igaz, volt fogadott dokim. Szerintem normálisak az ott dolgozók, bár tényleg nincsenek sokan, sok a beteg, de szerintem ez elmondható bármely kórházról Magyarországon. Én soha nem kaptam semmilyen betegséget el szülés után, igaz, én 3 ágyasban voltam, mert császárral szültem. A szoptatásra nagy hangsúlyt fektetnek, de segítőkészek, ha kéred, segítenek mindenben, de KÉRNED KELL! A kaja mondjuk nem túl jó, de szakmailag felkészült, normális (99 százalékban) orvosok vannak és szerintem ez a lényeg!
2015. jan. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Neked van fogadott dokid?
2015. jan. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem sajnos se fogadott dokim, se szülésznőm. Dokit sosem akartam, fogadni mert hát ki tudja oda ér e, el tud e jönni... stb. Szülésznőt akartam, úgy is övé a meló nagy rész, persze utánam, meg a baba után. :) Legalább is abból amit mesélnek mások én így látom. Szerintetek késő már szülésznőt fogadni? Hogy szokott ez menni? Mennyit szokás fizetni?
2015. jan. 9. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Kétszer szültem ott..

Mindkétszer fogadott orvossal.

Első szülésem nagyon szép volt,maximálisan elégedett voltam az osztállyal és az orvosommal is(már nem dolgozik ott).

Másodiknál sajnos nagyot csalódtam az orvosban(ő egy másik doki),és 5 év különbséggel azt láttam,hogy az osztályon is csak romlott az színvonal(és itt szemléletet,viselkedés,morált is értek).

Harmadikat már nem ott szültem

2015. jan. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szörnyű volt, a fogadott orvos és szülésznő ellenére. Val.szín csak azért avatkoztak be feleslegesen a normál menetű szülésbe, mert fel voltak fogadva, de a szülésznő munkaideje lejárt és attól félt, hogy ott kell még maradnia sokáig velem, ha már pénz.... Így oxitocin, beindult a szülés, hogy azt mondtam ezt tényleg nem lehet bírni. Adtak egy fájdalomcsillapítót, amitől úgy bekábultam egy időre, hogy alig tudtam magamról a fájások között, viszont a fájásokra totál magamhoz tértem (a természet csodája...az emberi beavatkzás ellenére...). Az orvosnő nyomta a hasam teljes erejével (mondom minden rendben ment!), aminek az lett a vége, hogy a baba nagyon megsérült és én is.

A pénzért jött a doki a szobába, hogy "mikor vagyok hajlandó a pénzt odaadni?!". A szülésznő egyszer sem jött megnézni engem vagy a babát.

A csecsemősök, mint valami börtönkórházi áplók. Azok a nők nem normálisak! Volt 1-2 normálisabb, de kit érdekelt, mikor előtte 2 meg úgy válaszolt egy egyszerű és udvarias kérdésre, mint ha elmebetegek lennének.

A babákat a többség úgy fürdette az anyukák szeme láttára, hogy kb dobálta. Közben hangosan morgolódva egymásnak, hogy mennyit dolgoztak már aznap, milyen sok gyerek van (még hogy kevés gyerek születik, meg összeomlik a nyugdíjrendszer...kérdezzék meg az Istvános nővéreket, majd ők elmondják, hogy épp hogy túl sok gyerek születik).

Éjszaka 30 nőre 1 ápolónő. Az ápolónők többsége egyébként normális vagy többszöri kérésre, pár szavas beszélgetés-kezdeményezésre normálissá vált.

A kaja elfogadható, ehető volt.

Az osztály felújítva utoljára talán 50 éve lehetett?

Takarítónő jött folyamatosan, de egy ronggyal törölgetett végig mindent.

2015. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!