Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire kell komolyan venni,...

Mennyire kell komolyan venni, az ilyen fájásokat 31 hetesen?

Figyelt kérdés
31h hetes vagyok, már rég óta szurkál a hasam alja, erre azt mondta a védőnő, hogy most emelkedik ki a pocak ezért fáj. Ha pihenek múlik, vagy inkább nem érzem annyira, mert nem nehezedik rá súly. Napok óta, viszont éjszakánként erős keményedés és érdekes "görcsös" érzés van az egész hasamban. Nincs rendszer benne, 1-1,5 óra és elmúlik. Ha pihenek napközben akkor is van ilyen fájdalom éjszaka, elviselhető, csak mivel első baba nem tudom, hogy mennyire normális ez. Néha szurkál a hüvelyemben, de hátfájás nincs. Anno a védőnő azt mondta, hogy a keményedésből lesznek a fájások, és ezért nem szabad, hagyni, hogy keményedjen a pocak. Magne citr. szerek. Ez már lehet josló fájás? Érdemes elmennem soron kívül rendelésre ilyen panaszokkal (tbs -re járok ) ?
2010. febr. 6. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem is volt ilyen a 30. héten. Akkor elmentem dokihoz, aki megállapította hogy megrövidült a méhnyak. Én azért elmennék soron kívül. Nézzék csak meg! ( Nekem több magnéziumot kellett szednem)40. hétre szültem.

2010. febr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!


Szerintem is menj el dokihoz.

Nekem is ilyen volt,bementünk az ügyeletre,beindult a szülésem,de időben megállították,így nem lett baj,utána csak a 39.héten bujt ki a babó.

2010. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

31. héten ez már lehet jósló!!!

én most csütörtökön jöttem haza a kórházból 1 hét "üdülés" után.(uh-n kisebbnek mérték a babát,most 33 hetes vagyok.)

a vizsgálatok során viszont az is kiderült,hogy meg van rövidülve a méhnyak.Ez természetes ennyi idősen,de azért nem árt,ha a doki is látja,és tud róla.

3x2-re emelték a magne B6-ot,így lehet megakadályozni,hogy a keményedések rendszereződjenek.

Én az első babát is korábban szültem,34 hétre,így nekem indokolt is volt egy kis pihi,de nekem néha a derekam is fájdogált.Megijedni nem kell,de inkább potyára menj el egy vizsgálatra,minthogy váratlanul meginduljon a szülésed,és éretlenül érkezzen a kisbabád...

2010. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja,amúgy vaklárma volt,szerencsére.Minden rendben van a babánkkal.Korának megfelelő nagyságú,és súlyú.
2010. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elmentem orvoshoz, mindent rendben talált, valószínű csak jósló fájás, emelte a magnézium adagot és több pihenést javasolt. Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok!
2010. febr. 9. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!