Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg függ a szülés nehézség...

Tényleg függ a szülés nehézsége attól, hogy a szülők súlya/magassága hogyan viszonyul egymáshoz?

Figyelt kérdés
Szóval van különbség aközött, ha egy alacsony törékeny alkatú nő, egy magas erős csontozatú férfitól várja a babát...vagy ha egy erős csontozatú nő, egy alacsony sovány testalkatú férfitól? Az első esetben nehezebb a szülés, mint a második esetben?
2015. jan. 11. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
a szülés a baba fejkörfogatától és a tágulástól függ. ha nem tágulsz könnyen vagy nem tágulsz ki eléggé akkor nehezebb lesz. ha kitágulsz de a kicsi feje nagy akkor is lehet nehéz szülésed. nem olyanok vagyunk mint a kutyák,hogy ha egy pincsi szül egy pulitól belehal mert akkora a kicsi...
2015. jan. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Az esetek 99%-ban az asszonyban olyan méretű baba növekszik, akinek életet tud adni, akár segítség nélkül is. Bízni kell a testünkben!
2015. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Inkább a szülők születéskori súlya meghatározó. Ha egy alacsony nő várhatóan 4 kg-os babát hoz világra, az császárindukáció is lehet.


Saját példám: férjem és én is 3200 g körüli súllyal születtünk, időre. Mindketten alacsonyak vagyunk, én konkrétan 155 cm, átlagos csípővel.


A terhesség alatt próbáltam császár felé tolni a dokit, aki finoman ellenállt. Végül hüvelyi úton szültem a 3250 g-os babát, aki relatív téraránytalanság (ő normál méret volt, viszont én az átlagnál kisebb vagyok) miatt beszorult a szülőcsatornába és vákuummal kellett kiszedni, miközben végigroncsolták a hüvelyemet.


Utólag mondta az orvos, hogy igen, mégis császár kellett volna..

2015. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

a 155 centis, 40 kilósan teherbe eső húgom mindkét fia megvolt pikkpakk, két-három nyomással, és mind a két gyerek 4 kiló körül volt.

Én meg a 3 kilós lányomat két óra alatt szültem meg, 60 kilósan... szoktam mondani, azért tartott sokáig, mert 62 centinek idő, mire kiér :)

2015. jan. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Sem a csípő szélessége, sem a 4kg -os baba nem császárindukáció. Éppúgy lehet belőle könnyű, mint nehéz szülés.
2015. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
első vagyok. egy volt osztálytársam anyukája még jó 15 évvel ezelőtt az újságban is benne volt,mert spontán szült meg egy 6,5 kg-os 60 centis babát....neki sikerült,másnak nem biztos hogy menne. ez egyén függő.
2015. jan. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Ennek semmi köze a szülés nehézségi szintjéhez.
2015. jan. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Párom 172 cm 85 kg

Én 171 cm 62 kg vagyok

A lanyunk 40+5 re született spontán természetes úton 3720 gr 50 cm-vel.

Szerintem amugy nincs összefüggés , nekem átlagos a csípőm, meg amugy ahoz képest hogy első baba volt 6 óra alatt megszületett :)

2015. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem! Én 163cm vagyok 48kg, a férjem 192, 130kg. Mind a két gyerekünk 3kg körüli súllyal született 4 óra alatt mind a kettő.
2015. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a csipo kulso, lathato szelessege szamit, hanem a belso kerek nyilas atmeroje. Azt max rontgennel lehet merni.
2015. jan. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!