Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, akinek hüvelyi...

Van itt olyan, akinek hüvelyi szülésnél a vajúdás vagy kitolás szakaszban szétnyílt a korábbi császáros hege /külső vagy belső heg/?

Figyelt kérdés

Tavaly tavasszal volt egy császárom. Jövő hétre vagyok kiírva a második babánkkal, és a dokim a természetes szülést javasolta, mert viszonylag pici a baba, szerinte könnyen meg lehet szülni. Egyedül arra hívta fel a.figyelmem, hogy végig nagyon figyeljem a hegem, higy milyen érzés, nehogy szétnyíljon legfőképpen a belső varrat. Hát, rendesen betojtam:-)

Mit csinálnak, ha szétszakad a heg? Azonnal.műtő? És mi van akkor, ha a kitolásnál történik ez, amikor épp bújik ki a baba?


2015. jan. 15. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Simán meg lehet szülni. A hegszétválás esélye 1% alatti. Én is VBAC-re készülök, ne pánikolj te sem, csak lazíts és bízz! A hegszétválást nem fogod érezni. Amikor megtörténik, akkor nem fájdalmat érzel majd, hanem azt, hogy már nem fáj (már nem feszül a méhizomzat). Szóval, amíg fáj, addig nincs baj! :) Ha szétszakad a heg, akkor császármetszést végeznek. Így meg jó eséllyel elkerülöd. Kitolásnál már a kisebb ellenállás irányába jön a baba, az pedig nem a heg. Ne pánikolj, fantasztikus orvosod van és a legjobbat akarja nektek! :)


Ajánlom a facebook-on a VBAC támogató csoportot, ott pontosan ilyen helyzetben levő anyák beszélgetnek és szorítanak egymásnak, megosztják a tapasztalataikat! Csatlakozz hozzánk! :)

2015. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi h így beleszólok de te ilyen kicsi különbséggel meg mered próbálni természetesen??? Tavaly szültem én is meg majd most júniusba de én nem merem. Rettegek h rendesen kell szülnöm pont a heg miatt. Neh mindenki nekem támadjon, nem akarom lebeszélni h természetesen szüljön. Fájt eddig a heged?
2015. jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Egyik orvos 9 hónapot mondott nekem, a másik egy évet (direkt többet kérdeztem :)). Szerintem az orvosa tudja, hogy mit vállalhatnak be és mit nem.
2015. jan. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Nekem 2,5 év volt a 2 császár között. Eszem ágában sem volt megpróbálni a természetes szülést, programozott volt a 2. műtét. Igaz, nekem nagy volt a babám, majdnem 4 kiló és 60 centi.
2015. jan. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Az én dokim kb. 2 évet mond a két szülés között.

Egyébként ne aggódj, a doki sem kockáztat feleslegesen. A javaslat és a megpróbáljátok csak az egyik opció. Nálam is a természetest javasolta, azt mondta, próbáljuk meg, menet közben úgyis figyelnek, mi történik. Megnézik, hogyan halad a szülés, a hosszú, elhúzódó vajúdást sem fogják hagyni, és rendszeresen ellenőrzik a heget és a környékét.

Amint úgy látják, hogy baj lehet, meg sem várják a továbbiakat, visznek a műtőbe. Esély van a hegszétválásra, de oda fognak figyelni rátok és előbb lépnek, minthogy ez megtörténjen.

Nálam magától beindult a szülés, 1-2 órát vajúdtam, beért a dokim, azonnal vizsgált, nézte a heget, amikor megnyomkodta fájás közben, szúró, kellemetlen fájdalmat éreztem, aminek nem volt köze a normális vajúdási fájdalomhoz, úgyhogy mentünk a műtőbe.

2015. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Annyira nem csak dolog, mint amekkorának a dokik beállítják. A probléma az, hogy nincs benne rutinjuk (van, aki nem is vállalja, és van, aki látszólag vállalja, hogy ne veszítsen pácienst, aztán úgy hozza ki a dolgokat, hogy ne sikerüljön), egész egyszerűen azért, mert a császárban nagyobb a rutinjuk. Egész tanulmányok sorozatát lehet felmutatni, ami jól láttatja, hogy a VBAC esetén a hegszétválás esélye minimális, míg az ismételt császármetszések szövődményeinek lehetősége igen jelentős! Szerintem nagyon szerencsés vagy, ha támogat az orvosod, ezek szerint halad a korral, olvassa a tanulmányokat, és bízik a saját tudásában is, nem utolsó sorban pedig a legjobbat akarja nektek. Aki egy császár után elfogadja a programcsászárt, az a doki nem a páciense érdekeit tartja szem előtt, hanem a pénztárcáját. Babának és mamának is kisebb komplikációval jár a természetes szülés. Ez egyértelmű.
2015. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most azon az állásponton vagyok, hogy ha beindul a szülés magától, akkor nem akarok beleszólni a folyamatba, ha egyébként tágulok, és minden jól megy. De az első furcsaságra, gyanús jelre kérni fogom a dokimat, hogy beszéljük át a továbbiakat. Szval menekülő útvonalnak bizony fenntartom a császár lehetőségét. Egy cél lebeg a szemeim előtt: egészséges babát szeretnék szülni, és nem utolsó sorban én is szeretnék egészséges maradni, ugyanis akkor már két gyermek fog számítani az anyukájára. El akarom látni a nagyfiamat is, és a picit is, gyorsan fel akarok épülni.

Pont most este éreztem olyan furcsának a hegem környékét. Mintha picit szúrkált volna, mintha beakadt volna a fehérneműmbe a szeméremszőrzetem, és húzta volna /óriási a pocakom, és nem tudok már tökéletesen szőrteleníteni/.

Remélem, minden oké lesz.

Azt pedig nem értem, ki pontozgat már megint, én hasznosnak ítéltem minden egyes választ.

2015. jan. 15. 23:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Kulfoldon dolgozo szakember vagyok.

Napi szinten szulnek itt csaszar utan huvelyileg a nok.(evi 2650 szulesse klinika)

Neha sikerul neha nem sok mindentol fugg pl az elozo csaszar okatol is.

Hegszetvalast 25 ev alatt egyszer lattam.

A kismama nem tagult 6 cm jutott es a CTG jelezte hogy a baba stresszben van.

A nem tagulas es a stressz miatt csaszroztak es csaszr kozben lattak meg hogy a heg szetvalt.

Anya baba mindketten jol voltak utana is semmi komolyabb dolog nem tortent hiszen idoben volt a csaszar.

Amit ajanlok semmikepen ne valasz EDA a szulesnel.

A hegszetvalas mindig a hosszu oxytocinos fajasoktol alakul ki.

Ha nem kapsz EDA erzed hogy a fajas tul hosszu es a fajasok kozt is feszul a meh ezek az elso jelei a hegszetvalasnak ill ver a vizeletben de ezt csak CAD nal lathato ill csapolasnal.

A legjobb persze ha a szules es a fajasok termeszetesek akkor az esely nagyon kicsi a hegproblemara.

2015. jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as! Köszönöm a válaszod, nagyon hasznos dolgokat írtál, és meg is nyugtattál.

Az előző szülésem sürgősségi császárral végződött, mert 7 órás oxys vajúdás alatt is csak egy ujjnyira tágultam. Végül a fiacskám belekakilt a magzatvízbe, és akkor rögtön toltak a műtőbe.

EDA-t akkor sem kértem, most sem fogok, tehát érezni fogom a fájásokat. Figyelni fogok arra, ami leírtál.

Még egyszer köszönöm.

2015. jan. 16. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!