Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Régi MÁV Kórházban (MH ÁEK)...

Régi MÁV Kórházban (MH ÁEK) császár hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Még nem tudom, hogyan fog megszületni a lányom, de az első babám császárral született, és azt mondta a dokim, hogy a legkisebb rossz jelre is elvisz császárra.

Úgyhogy most megpróbálok erre is felkészülni lelkileg.

Első babám nem itt született, így nem ismerem még ezt a kórházat.

Érdekelne, hogy akinek mostanában volt császárja a régi MÁV Kórházban, mik a tapasztalatai?


Mennyi idő után lehet felkelni császár után?

Volt-e valakinek fejfájása esetleg a műtét után?

Ha felkelhetek, utána elvisznek zuhanyozni?

Segítőkészek?

Babát mikor adták oda első szoptatásra?

Apa a műtét alatt hol lehet? Műtét után kiviszik neki a babát?

Milyenek a szobák?

Mit kell vinni a babának?

Illetve bármilyen infótok van, megköszönném, ha leírnátok!


Köszi előre is a válaszokat!



2015. jan. 23. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
2010-ben szültem a MÁV Kórházban, bár természetes úton, de császáros szobába tettek. Ha így is érdekel, leírom.
2015. jan. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2013-ban szültem a mávban, vegyes érzéseim vannak a kórház iránt. Maga a műtét nagyon gyors volt, profi volt az egész műtős-gárda, nekem fogadott orvosom volt, gyönyörűen vágott, ma már szinte semmi nem látszik a császár hegemből.


Műtét közben (kb fél óra volt az egész) a férjem a műtő melletti ablakos helységből figyelte a beavatkozást (nem sokat látott a sok körülöttem forgolódó ember miatt), a babát miután kiemelték, egyből neki adták oda.

Műtét után hármasban töltöttünk 2 órát az őrzőben, majd apuka mehetett a folyosóra, baba a csecsemősökhöz, én pedig egy külön szobában feküdtem 6 órán keresztül, óránként rámnézett egy nővér, kipréselte a hasamból a vért (na ez borzalmasan fájt), hozott innivalót.


A 6 óra leteltével elkísért zuhanyozni, nagyon segítőkész volt mindenben. Zuhi után átkísért a 3 ágyas kórterembe, utána a kislányomat is megkaptam és végig velem volt.


A szobák átlagosak, az ágy elég kényelmetlen, de pár napig tűrhető. Babára adnak ruhát, de elég kopott, fakó, kinyúlt ruhái vannak a kórháznak, így én vittem be sajátot a kicsimnek, és fürdetésekkor mindig szóltam, hogy a saját ruhája van rajta, azt hozzák vissza, valamint sajátba is öltöztessék. Pelust és popsitörlőt is érdemes vinni, mert nem adnak.


Ami nekem nagyon ellenszenves volt, hogy a babáknak semmit nem adnak, sem tápszert, sem vizet. Én nyáron szültem, 35 fok volt kint, nekem tejem 3 napig nem volt, mégsem kapott semmit a kislányom, végigüvöltötte a 3 napot az éhségtől. Ezt legközelebb nem fogom hagyni, sajnos rengeteget fogyott a bent töltött napok alatt (majdnem fél kilót), úgyhogy szoptatás ide vagy oda, számomra ez az éheztetés nem elfogadható.


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan privátban.

2015. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: persze, így is érdekel, bármi ami eszedbe jut, jöhet! :) Köszi!


Második: köszi a részletes választ! Ha valami még eszembe jut, akkor írok!

2015. jan. 24. 16:55
 4/5 anonim ***** válasza:

1.vagyok.


Mivel tele volt az osztály, mellém is betettek 2 császárost, ott külön szobában vannak. A villany éjjel is fel volt kapcsolva és folyamatosan jöttek a nővérek, szülésznők ellenőrizni. Az egyik lányt délután hozták, neki másnap reggel fel kellett állnia. Folyamatosan kapták az oxyticint. A babájat ugyanúgy, mint hüvelyi szülés után, az első éjszaka kivételével megkapja egész nap.

2015. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2015. jan. 24. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!