Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miskolc Semmelweis Kórházban...

Miskolc Semmelweis Kórházban kik szülhetnek?

Figyelt kérdés

Engem az érdekelne Borsodi vagyok viszont nem tehetem meg hogy ebbe a korházba járjak vizsgálatokra viszont itt szeretnék szülni mert a szüleim községéhez közel van és onnan szeretnék szülni mert ahol most tartózkodom de nem ez az állandó lakcimem az egerhez van közelebb, de nem szeretnék ott szülni!

Bárki szülhet a semmelweisbe vagy meg van szabva hogy kik mehetnek csak oda mert olvastam olyan oldalon hogy bababarát cimet nyert el folyamatosan és itt bárki szülhet!De hallottam olyat is mivel a vizsgálataim nem ott történnek hanem itt Mkövesden ezért nem fogják engedni vagy nem fognak neki örülni?!?!?



2015. jan. 30. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Odamész fájásokkal és elfolyt magzatvízzel és közlöd, hogy mindjárt szülsz. Kötelesek ellátni.

Ha mentő visz (tehát nem taxi/családtag, stb), akkor viszont a lakhely szerinti kórházba visznek.

2015. jan. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ÉRtem köszi ezt gondoltuk, csak akkor nem lesznek bunkók :S

A másik ami érdekelne gondolkoztunk azon mikor már a 36.héttől jönnek az NST -k hogy csak arra feljárnék ,mivel a szülést is szeretném ez engedett?

2015. jan. 30. 09:04
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
A Semmelweishez a miskolci lakosok tartoznak, te a Megyeihez tartozol. Én biztos, hogy nem mernék csak úgy beállítani szülés közben. Ha egy körzeten kívüli odamegy, az nekik plusz munka. Egyáltalán nem biztos, hogy kedvesek lesznek veled. Sőt, ha még bőven van idő, akkor simán átküldenek, vagy átvisznek a Megyeibe. Ha a Semmelweiben szeretnél szülni, akkor fogadnod kellene ott egy orvost.
2015. jan. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy van, ahogy az előző irta.

Én is Miskolc mellett lakom, de mindenképpen a Semmelweisben szerettem volna szülni (a Megyeiben a körülmények számomra nem voltak túl fényesek), így onnan választottam orvost. Igaz, hogy magánrendelésre jártam hozzá, de a végén az nst-re, áramlás-vizsgálatra már a kórházba jártam. Teljesen más, mint a Megyei, tényleg szépen fel van újítva, és sokkal emberibbek a körülmények. Nekem megérte igy, hogy orvost kellett választanom, ha igy tudtam csak ott szülni. (mondjuk igy is úgy is lett volna saját orvosom, csak nem mindegy hol)

2015. jan. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hány hetesen fogadtál orvost? 24hetes kismama vagyok és ilyenkor nem bunkok az orvosok ha csak most fogadok!? egyik ismerősőm itt kövesdi ott szült és nem volt se orvosa se szülésznője fogadva csak a vizsgálatokra járt oda a korházba és ott szült!ÉRdekes akkor.....
2015. jan. 30. 11:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ott szeretnél szülni,kérdezd meg a kórházat,hogy területileg kik tartoznak oda település szempontjából!

Én tiszaújvárosi vagyok,és mivel Tiszaújváros oda tartozik területileg,így ott fogok szülni megint.Az első szülésemnél is szinte rögtön az volt a kérdésük,hogy hol lakom.Mert gondolom ha nem tartoztam volna oda,elküldtek volna a területileg illetékes kórházba szülni.

Most én is oda szerettem volna járni NST-re,amit két héttel ezelőtt Uh-on meg is érdeklődtünk,hogy hanyadik héttől kezdődik ott,és akkor világosítottak fel,hogy csak úgy magamtól nem mehetek oda NST-re,hanem egy nőgyógyásznak adnia kell egy ajánlást,hogy ajánlja azt,hogy oda járjak.Úgyhogy ezt buktam,így ide kellesz járnom a városba az SZTK-ba NST-re,de legalább szülhetek megint a Kórházban :) A Megyei tényleg lepratelep.Ha nem tartoznék a Semmelweishez hát tuti fogadnék dokit csak h ott szülhessek.


34+1 hkm

2015. jan. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az első mondja. Az országban bárhol szülhetsz, bármelyik kórházban. Egyikből sem küldenek el. Miért is tennék, amikor fejpénzt kapnak a szülésért? De nem is tehetik, mert a szülés azonnali ellátást igénylő folyamat. Hajléktalant, külföldit, biztosítással nem rendelkezőt sem küldenek el, ha bemegy egy kórházba szülni.


Mindazonáltal neked könnyebb, ha már a terhesgondozás során megismerkedsz azzal a kórházzal, ahol szülni szeretnél. Ismerős környezetben jobban el tudod magad engedni, jobban jönnek a fájások, könnyebben jön a baba. (Hülye hasonlat, de a fialó anyakocákat is külön ólba teszik a tervezett ellés ELŐTT egy héttel, hogy megszokják a környezetet, mert úgy könnyebb az ellés. Nem csak a disznóknak jár, hogy ismerős környezetben szüljenek, hanem az embereknek is.)

2015. jan. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Lehet, hogy Kövesd oda tartozik, nst-n találkoztam odavaló kismamával, de arra nem emlékszem, hogy volt-e saját orvosa.

Én a 6. héttől, tehát az elejétől az én dokimhoz jártam, de még simán fogadhatsz Te is, hidd el minden kismaminak örülnek, nem fog senki elhajtani. :)

2015. jan. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miskolc, és dél-borsod.
2015. febr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!