Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit vigyünk a kórházba magunkk...

Mit vigyünk a kórházba magunkkal, amikor szülni megyünk?

Figyelt kérdés
2006. nov. 26. 22:26
 1/4 anonim válasza:
100%
A védőnő tanácsolta, legalább két jól kigombolható hálóinget, köntöst. Két törölközöt, lehetőleg sötét színűt. Két papucsot, egyet fürdésre, egyet csak használatra. 2-3 pár zoknit évszaknak megfelelően. 4-5 db színes fehérnemű, szoptatos melltartó, mellbimbóvédő és kiemelő ha valakinek szüksége van rá. Extra méretű 1 csomag tisztasági betét szülés utánra. Óra, lehetőleg percenkénti leosztásban, hogy számolni tudjuk a fájások közti eltelt időt a vajudás alatt. Mobiltelefon vagy telefonkártya, fontos telefonszámok. Tisztálkodási szerek, evőeszközök és pohár. Igény szerint testápoló, szoptatóstea, krémeket a gátvédelemre,ill. a gátmetszés utáni ápolásra. Javalott a mellszívó is, de én azt ajánlóm minden kismamának, hogy azt csak a szülés után tegye meg (kérje meg a párját vagy közeli rokonát, hogy hozzák be) az esetleges lopás végett. Hiszen sose lehet tudni.
2007. febr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ÉN ELŐSZÖR A NETRŐL KERESGÉLTEM ÖSSZE AZOKAT A DOLGOKAT AMIKRE AZT ÍRTÁK,HOGY FONTOS.LEÍRTAM EGY FÜZETBE KÜLÖN,HOGY MI KELL A KÓRHÁZBA MI KELL OTTHONRA A BABÁNAK ÉS A MAMÁNAK ÉS MI KELL HAZAFELÉ A PICINEK.(A BABAOLDALAKRÓL EZ MIND LESZEDHETŐ).EZUTÁN A SZÜLÉSZNŐMNEK MEGMUTATTAM ÉS AZT TANÁCSOLTA,HOGY KÉSZITSEK ÖSSZE EGY KISSEBB CSOMAGOT IS A VAJÚDÁSOS IDŐSZAKRA MERT ÁLLTALÁBAN EZ ELTART EGY JÓ DARABIG.EBBE BELETARTOZIK:SZÉNSAVMENTES ÁSVÁNYVÍZ,MŰZLI,GYÜMÖLCSLÉ,ASZALTGYÜMÖLCS(HOGY LEGYEN ENERGIÁNK A SZÜLÉSRE),SZENDVICSEK(MERT AZ APUKA IS MEGÉHEZIK),TENNA LÉDI EXTRA BETÉT 1DB,BUGYI 1DB,KÉNYELMES HÁLÓING VAGY POLÓ,FÜRDŐPAPUCS(MERT A ZUHANYOZÁS MEGNYUGTAT),TÖRÖLKÖZŐ FÜRDÉS UTÁN ÉS EGY KISSEBB AMIT MEGNEDVESÍTVE APUKA SZÜLÉS ALATT TÖRÖLGETHETI AZ ARCUNKAT.ÉN MÁR A 8. HÓNAPBAN VAGYOK ÉS MÁR MINDENT ÖSSZEKÉSZÍTETTEM AMIT AJÁNLOK MÁSNAK IS HISZEN SOHASEM LEHET TUDNI.
2007. márc. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Na figyelj, nagyon sok dolgot le szoktak írni a szakirodalmakban. Én is bevittem egy csomó dolgot, aztán nem győztük hazahordani. Egyrészt: óra van a szülőszobán. Ennivaló nem kell a vajúdás közben, inkább egy kis ásványvíz. A vajúdásra és szülés idejére a szülőszobába vinni kell egy plusz hálóinget, bugyit köntöst, amibe mész, és fürdőpapucsot meg esetleg tisztálkodószert. Betétet vihetsz, de ott is adnak. Én is vittem: tenna ladyt, de nem volt jó. Amit ott adtak az viszont jó volt. De készülj fel arra, hogy nagyon fogsz vérezni. Még valami. És most lehet, hogy ki fogsz röhögni, de én hiányoltam: a nedves törülköző, amire rá tudtam volna harapni fájdalmamban.
2007. jún. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

• Személyi igazolvány, TAJ kártya, lakcím kártya

• Apa személyi száma

• Házassági anyakönyvi kivonat

• Terhes kiskönyv

(benne előkészítve a Streptococcus szűrés eredménye és a 38. heti UH lelet)

• Terhességgel kapcsolatos összes lelet, ill. társbetegséggel kapcsolatos leletek, zárójelentések

• Ásványvíz, szőlőcukor, csokoládé

• Szendvics: a szülés elején a szülőnőnek és a vajúdás alatt a papának

• A szülés utáni napokra napi 2-3 liter folyadék (szűrt gyümölcslé, szoptatós tea stb.)

• Köntös

• Hálóingek /lehetőleg elöl gombos, könnyebb a szoptatás /

• Papucs, zuhanyzó papucs

• Együttszülés esetén a hozzátartozónak is ajánlott a papucs viselése a szülőszobán

• Törölközők igény szerint

• Szoptatós melltartó + betétek / igény szerint melltörlő kendő/

• Tena bugyi vagy olcsó nagyobb bugyik

• Betétek, különböző méretben /ajánlott: 4-5db nagy, többi közepes méretben/

• Fogkefe, fogkrém, tusfürdő/szappan, igény szerint testápoló, arckrém

• Kanál, villa, kés, kistányér, pohár, bögre

• Szalvéta, papírtörlő, WC papír, papírzsebkendő

• Algopyrin

• Aranyeres panaszok esetén: Az addig használt krém, kúp (Pl. Aurobin)

• Vérszegénység esén a terhesség alatt szedett vaskészítmény

• Fényképezőgép, töltő

• Igény szerint kamera és tartozékai

• Telefon, töltő


Újszülöttnek:

• Textil pelenka 3-4db

• Eldobható nadrágpelenka napi 2-3db, nedves törlőkendő

• Cumisüveg /jelölve vagy névvel ellátott/(nem mindenhol örülnek neki)

• Igény szerint body és rugdalódzó, takaró

• Újszülött zokni vagy kesztyű, sapka

2008. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!