Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a fogadott orvos nem tud...

Ha a fogadott orvos nem tud ott lenni a szülésen, de előre megkért valakit a "helyettesítésre", hogyan illik megosztani az odaszánt összeget?

Figyelt kérdés
Terhesgondozásért eddig nem kapott pénzt.
2015. febr. 3. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A terhesgondozása gondolom állami intézményben zajlik, azért nem is kell fizetni. Annak az orvosnak fizetnék, ha épp fizetnék, aki odajön, amikor szükségem van rá, és dolgozik. Ha felkértem, de nem jön, akkor nem kap semmit, mire adnám??? A helyettese meg meglátjuk, szimpatikus-e, és felkérném-e én is magamnak. Nem ping-pong labda vagy, akit elosztanak a havi bevételt maximalizálandó, hanem ember, döntési joggal, véleménnyel, érzésekkel! Ők nyújtanak szolgáltatást neked és nem fordítva!
2015. febr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is fennállt a lehetőség, hogy nem lesz ott a szülésen, mert nyaralni ment. Én úgy voltam vele, hogy akkor így járt, a szülésért járó összeget (vagy egy részét) a helyettes kapja. Én nem osztanám meg.
2015. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

az kapná aki ott van ! ha felkéred !


am meg ha rendesen munkaidőben szülsz mikor amúgy is a kórházban lenne a helye akkor nem adnék egyiknek sem

2015. febr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én így szültem, a helyettesítésre felkért orvosnak adtam a pénzt (meg voltam vele elégedve). Nekem eü. okok miatt programozott császár lett volna, de a fogadott orvosom elutazott másfél hétre, így megbeszéltük, hogy ki helyettesíti, ha hamarabb megindulna a szülés. A programozott időponthoz képest 4 nappal hamarabb spontán megindult a szülés, így a helyettes orvos végezte el a császármetszést. A fogadott orvosom pedig megkapta amit havonta fizettem neki a terhesgondozásért a magánrendelésen, de mivel nem ő végezte el a műtétet, így egyértelmű volt, hogy nem neki, hanem a helyettesítőnek adom a pénzt.
2015. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
én nem fizetnék neki. a helyettesnek adnám a pénzt és kész
2015. febr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyettesnek adnék, és szerintem neki is inkább csak egy nagyobb ajándékcsomagot. A fogadott orvosnak miért kéne adni? Mert a telefonjából az egyik számot felhívta, és kb. 20 mp alatt megbeszélte vele, hogy vállalja el a szülést? Vagy rosszabb esetben csak a 3. kollégája vállalta el, így 1 egész perces telefonszámlája lett... Ó, szegény... Azt hiszem, ha egyszer megígérte, mikor felkérted, hogy vállal téged, de mégsem megy el a szülésre (ilyen szempontból mindegy, hogy szól-e előtte, vagy csak szimplán nem jelenik meg), nem érdemel semmit, hiszen nem csinált semmit azon a bizonyos 1 perces telefonszámlán kívül, amit felszámoni elég vicces lenne.......
2015. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!