Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvos nélkül csak...

Fogadott orvos nélkül csak abban a kórházban szülhetek, ahova tartozok?

Figyelt kérdés

Mondjuk, hogy sok rosszat hallok a megyei kórházról, viszont elvileg oda tartozom.

Ugyanakkor ugyanannyi távolságra van nekünk a másik megyeszékhelyéé is. Oda bemehetek csak úgy szülni?

Vagy a mi megyénk bármelyik másik kórházának szülészetére, ha nincs ott fogadott orvosom?


2015. febr. 6. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem mehetsz máshova,ha nincs fogadott dokid. :/
2015. febr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elvileg csak ott szülhetsz ahova tartozol.

De a pletykák helyett, ha van rá lehetőség, menj be a kórházba körülnézni, szoktak lenni ilyen szülésfelkészítők, ott sok mindent megtudsz és saját szemmel láthatsz. nekem ez hasznos volt.

2015. febr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Passiflora ***** válasza:
100%

Nehezen tudom elképzelni, hogy ha a példa kedvéért mondjuk szombathelyi létemre éppen Nyíregyházán tartózkodom, amikor beindul a szülés, akkor az ottani kórházból elküldhessenek a területileg illetékesbe.


Azt viszont nem merném kijelenteni, hogy ha olyan távolságon belül van a területileg illetékes kórház, hogy egy másik (általad preferált) kórházban történt vizsgálat után úgy ítéli meg az orvos, hogy még bőven van idő eljutnod oda kockázat nélkül, akkor ne küldhetnének át oda.


Ha ezt fontolgatod, mert szeretnél máshol szülni, akkor szerintem érdemes lenne hivatalos, megbízható forrásból utánajárnod még időben, hogy ennek milyen feltételei vannak.

2015. febr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kórháza válogatja a protokollt, tényleg érdemes rákérdezni.

Alapesetben a szülés sürgősségi kategória, így ha már beindult szüléssel, viszonylag előrehaladott állapotban mész be, nem küldhetnek el sehonnan.

2015. febr. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ott szülhetsz ahova tartozol. de ellátni kötelesek minden kórházban. tehát ha 5 perces fájásokkal bemész akármelyik kórházba, akkor ott fogsz szülni.

viszont ha mondjuk elfolyik a magzatvized és nincsenek még fájások akkor simán átszállítattnak. vagy ha mentőt hívsz, ő nem fog a másik irányba vinni csak mert kéred, a területibe szállít.

vagy mondjuk ha be kell indítani, akkor sem vesznek fel a másikba.

2015. febr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát tudjátok, ahova fényes nappal a koraszülött osztályra két koszos ork be tud sétálni, és ellopni egy kisbabát, anélkül, hogy a zárt folyosón bárki megkérdezné, mit keresnek ott, én ott nem akarok szülni. :/ (Markusovszky, Szombathely)
2015. febr. 6. 12:52
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Ott szülsz ahova bemész szülni. Mentő meg oda visz ahova tartozol.

Azaz a saját szakálladra behettsz akár Pestre is szülni el kell hogy lássanak. Nallunk is igy volt,nem akartam ott ahova tartozunk, a pont ojan messze lévő masik korhazba mentunk. Ok volt fogadott orvos de ha nem lett volna akkor is lehetett volna ezt a doki mondta. Ha beindul oda mész ahova akarsz. Nem küldhetnek el. Tegyuk fel Szegeden nézegetem a vad.parkot mikor beindul.Nem jövök el 100kmrt csak mert nem oda tartozom még ha van ido akkor is

2015. febr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk mehetnék a Honvéd kórházba is rendőrségi dolgozóként, csak kicsit gáz lenne szülési fájdalmakkal elindulni 3 órás autóútra. :D
2015. febr. 6. 17:06
 9/11 anonim ***** válasza:
igen tuti furán néznének! föleg ha utközben begyorsulnak a dolgok és elkaptok egy trafit!
2015. febr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi a János Kórházhoz tartozunk elsősorban, másodsorban a Margithoz. A Margitba járok terhesgondozásra az elejétől kezdve, így mehetek oda szülni.
2015. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!