Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet kérni császárnál inkább...

Lehet kérni császárnál inkább az altatást, mint csak az érzéstelenítést? Kérésre bent lehet az apa császárnál? A katéterezés megúszható császárnál vagy kötelező?

Figyelt kérdés
2010. febr. 11. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

A katáterezés nem úszható meg. Hogy az apa bent lehet-e, az kórházfüggő.


Én mindenképpen érzéstelenítést kérnék altatás helyett. 1) az altatásnak mindig megvan a maga kozkázata 2) altatásnál a baba is kap a szerből, és napokig kótyagos lehet szülés után, míg érzéstelenítés után akár azonnal mellre tehető, éber, figyelmes, és szopik.

2010. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Egy kismama akivel együtt feküdtem a kórházban, altatást akart, meg is beszélte a dokival és az anesztenssel. De hidd el, jobb ha ébren van, így rögtön láthatod a babádat!

Apuka általában nem lehet bent a műtét alatt, de ez kórházfüggő.

A katéter kötelező, de az érzéstelenítés után kapod, legalábbis nálunk úgy volt (SOTE II), én azt sem tudtam hogy van, míg nem kellett felkelnem. De nem fájt az sem mikor kivették.

Ha van kérdésed, írj nyugodtan.

Minden jót kívánok!

2010. febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
katéterezés kötelező. én kértem az altatást, nekem jó volt így, bár van, aki rosszul reagál az altatásra (ébredés után izomfájdalom minden izomban, fejfájás stb). ezt Te tudod, ha altattak már. apuka van ahol bent lehet, véleményem szerint hülyeség. ez egy komoly hasi műtét, teljesen felesleges ott bárkinek is lábatlankodni. segíteni nem tud, max. útban van.
2010. febr. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én vajúdtam 10 órát,és utánna császároztak meg,altattak mert nagyon elfáradtam.de nem bánom,én nem bírom az ilyeneket.annyi volt a kellemetlenség hogy köhögni kezdtem a tubustól,és minden egyes köhögés után úgy éreztem kiszakad a varratom.
2010. febr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vok,ja és még ébren voltam mikor katétereztek,de semmi extra.
2010. febr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem az érzéstelenítés előtt katétereztek, semmi extra, annyit éreztem, mintha folyamatosan pisilnem kellene. Aztán az epidurális után már másnapig, amíg ki nem vették, semmit nem éreztem, azt sem, amikor kivették. Ettől ne félj.

Én is azért választottam az epidurált (szülésznők is ezt javasolták), mert hogy az altatástól ugye a picur is bekómázik, meg így legalább rögtön láthattam. Nem volt semmi extra, nem éreztem semmit, az epidurál beadása volt kellemetlen, de most másodszorra is ezt választom, ha császáros lesz.

Ha nagyon muszáj, akkor úgyis altatnak, minket nem keltettek fel hamarabb így se, úgy se, ugyanúgy csak másnap.

Persze jó lene, ha apa bent lenne, de lehet, hogy elájulna...:)

25 hetes km, 2,5 éves kisfiú anyukája

2010. febr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan szobában voltam, ahol császárosok is voltak. Az egyik kismamát altatták, ő, miután felébredt, sírt a fájdalomtól, a többiek, akik érzéstelenítőt kaptak sokkal jobban viselték, nem voltak olyan erős fájdalmaik.
2010. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Nekem sürgősségi császárom volt, katétert még a kitolási szakaszban kaptam, egy fájás alatt rakták be nem éreztem belőle semmit, az se fájt amikor kivették. Altatást kért a férjem, mert én már nem nagyon voltam magamnál az egybefüggő fájások alatt, és szegény férjem úgy meg volt ijedve, hogy nem akarta hogy még tűvel szurkáljanak, DE én ezt nagyon bánom, mert csak órákkal később láthattam a babámat, hogy nem hallhattam felsírni elég fájó seb a lelkemen, éppen ezért én ha a köv.császár lesz biztos érzéstelenítést kérek akármilyen rosszul is leszek(de remélem természtesen sikerül a köv.)!

Üdv: 8 hónapos baba anyukája

2010. febr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!