Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szokás ilyenkor ajándékozni?

Szokás ilyenkor ajándékozni?

Figyelt kérdés

Családban születik baba öcséméknél. Nekem még nincs gyerekem, nem jött össze, így nem tudom, hogy mi ilyenkor a szokás. Korábban kapott már a gyerek ruhát meg játékot tőlem, de nemsokára, pár héten belül megszületik.

Szokás ilyenkor valami extrával készülni?

Őszintén szólva nekem idegen ez az egész ajándékozósdi, mintha az anyukát "jutalmaznánk" meg a születés miatt. Minden van nekik, rendesen felkészültek a gyerekre, és ráadásul rokonként egész életében ajándékokkal fogom őt elhalmozni.

Viszont bunkó sem akarok lenni, de már nincs ötletem semmilyen szentimentális ajándékra.

Ami tetszett volna, azt meg kicsinek tartom ide (valami speckó plüssöt szerettem volna neki adni). Nos?


2015. febr. 18. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem annyira szokás, én legalábbis nem tudok róla. Ha megkeresztelik, és meghívnak téged a keresztelőre, akkor illik.
2015. febr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pelenkatorta.írd be a googleba és nézd meg.tök jó ötlet.mutatós!!nem is olcsó.
2015. febr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szülés előtt felesleges volt, szülés után viszont szokás; szinte mindenki hozott valamit: pelenkát, gyümit, gyumilevet, ruhacskat (nagyik dedik penzt)
2015. febr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hozzank egy latogato sem jott ures kezzel, es en sem mennek babalatogatoba ajandek nelkul.

Attol fuggetlenul, hogy elotte kaptunk mar toluk ajandekot vagy sem, mindenki hozott valamit.Kaptunk utazoagyat,kisruhakat, takarokat,baba agynemut,racsvedot, babaapolasi termekeket, de meg tortat es kulonbozo sutiket is :-)Tobben voltak akik penzt adtak ajendekba, mert nem tudtak mire lenne szuksegunk.

Ez a "jutalmazas" erdekes megfogalmazas, de valoban illik a szuloknek gratulalni az uj csaladtag erkezesehez.

Nem kell szentimentalis ajandekot adni,mi legalabbis mindennek nagyon orultunk.A pluss tokeletesen megfelel a celra,de ha kevesnek tartot rateheted egy egyszeru pelenkatortara is.

2015. febr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem egy csomag pelenka tökéletes, a legjobb ilyenkor fogyóeszközt adni, szerintem. vagy vásárlási utalványt.

és az anyuka meg is érdemli a jutalmat :)) bár nem azért viszed és ők sem azért örülnek neki.

de amúgy anyukának meg vihetsz pl. nem rostos gyümilevet (almalé), nem nagy beruházások ezek, mégis biztos, hogy értékelik majd.

sőt, lehetne kupont is adni: "ma én vigyázok a babára" "amíg itt vagyok, ma én pelenkázok" ötletes, nulla forintba kerül, és később jól jöhet a segítség :-)

2015. febr. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mindig anyukának és apukának vittem vmit, mert mindenki csak a gyerekre gondol. :) Ennek jobban örültek, mint egy huszadik ruhának vagy játéknak. :)
2015. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen szokás vinna a babának valamit. És a szülöknek id valami apròságot.
2015. febr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szokás valami apróságot vinni. A legjobb barátnőm amikor bejött a kórházba meglátogatni minket, egy kis, saját készítésű plüss katicát hozott. Annyira, de annyira édes volt, nagyon örültünk neki. Oda is tettem a kisfiam mellé azonnal. Már elmúlt egy éves, de nagy kedvenc azóta is a katica :) Ez volt az első ajándék, amit kapott az életben, ezért szerintem mindig is kedves lesz majd neki.
2015. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, végül nem adtam semmi ajándékot.

Rendszeresen, pár naponta fogok velük találkozni, ilyenkor biztos viszek mindig valamilyen apróságot, így úgy döntöttem, hogy nem lesz valami speckó ajándék születésre. Valamit biztos főzök majd nekik, mert pici baba mellett a kajálást nem olyan könnyű megoldani.

2015. febr. 23. 02:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!