Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szülés- mindig...

Indított szülés- mindig hosszabb és nehezebb?

Figyelt kérdés
2015. febr. 21. 06:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az orvosom szerint nagyobb rá az esély, hogy hosszabb, nehezebb, esetleg császárral fejeződik be. Gondolom a statisztikák ezt mutatják. De nem mindig, biztos mindenben, ebben is van kivétel.
2015. febr. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét szülésem indított volt az elsővel császár lett a vége mert leesett a kicsi szívhangja a fájásoknál ( a köldökzsinór a nyakára volt tekeredve), a másodiknál 9óra 10 perckor kaptam oxit egyből 2 perces fájásaim lettek 11. 25-kor megszületett a kisfiam hüvelyi úton.
2015. febr. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Unokatesómnak indított szülése volt, és 7 óra alatt meg is lett a baba, ez első gyereknél állítólag rövid időnek számít.

Mondjuk nehéz volt, sok vért is vesztett, meg voltak komplikációk is. De egy régóta fennálló nőgyógyászati probléma miatt, szóval lehetett rá számítani, és ez független attól, hogy indított volt-e a szülés.

2015. febr. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
pont h rovidebb....nalunk oxitocinnal inditanak, egy ora alatt hatni kezd es 2 perces fajasaid lesznek egybol, 2-3 ora alatt kitagulsz. viszont az is igaz h az esetek jo reszeben csaszarrL vegzodik. nalam is igy tortent, 3 ora alatt eljutottunk a kitolasi szakaszba de utana nem fert ki..
2015. febr. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül rövidebb, utolsó, mert van, aki a mesterséges oxitocinra nem reagál úgy, mint a természetesre, és egyáltalán nem tágul tőle. De hogy megpusztulsz bele, az tuti, mert amíg a természetes oxitocin termelődése mellett párhuzamosan fájdalomcsillapítót is termel a szervezet, addig a külsőleg beadott mellé nem. Ezért jóval fájdalmasabb így, mint ha nem avatkoznának bele.


Amúgy minden beavatkozás, nem csak az indítás, növeli a komplikációk és végül a császár esélyét.

2015. febr. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nekem mindkét gyerkőcöm inditott volt az elsőnél 10-15 perc után már hatott is egyből 2 perces fájások lettek, és 3 óra mulva megszületett a lányom. A másodiknál nem csinált fájásokat az oxy ott csak a burokrepesztés segitett de ott is az aktív szakasz kettő óra tizenöt perc volt.
2015. febr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem indított szülésem volt. 8 óra után burkot repesztett a doki, kaptam az oxitocint és 11.36 kor meg is lett a lányom. Gyorsan ment viszont nagyjából a nulláról lettek egybefüggő fájásaim, ami miatt ezt a rövid időt is nehezen éltem meg.
2015. febr. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Az nem az inditastol fugg, hogy kifer e a gyerek...
2015. febr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én reggel 6-kor kaptam oxitocint. Nem tágultam sokáig. Du fél háromkor még csak szűk 2 ujjnyira voltam nyitva. Az orvos azt mondta, még várunk du. 4-ig és visznek a műtőbe. Erre hirtelen elkezdtem tágulni és 15.55 kor megszületett a fiam. Első baba, így nem tudom mennyivel volt fájdalmasabb mint egy nem indított szülés. Az orvos szerint nehéz szülés volt :-)
2015. febr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a kérdéshez tartozik-e, nekem utólag derült ki, hogy kötöttek be oxitocint (a zárójelentésen vettem észre).

Elfolyt magzatvízzel mentem be, 2-3 óra múlva már 2 ujjnyira tágultam és sűrűsödtek a fájások. Valamikor a kitolási szakasz környékén bekötöttek egy infúziót, de akkor már a fáradtság, fájdalom miatt nem igazán figyeltem oda. Kizárásos alapon az volt az oxitocin, bár nem értem, hogy akkor már mi szükség volt rá.


A kitolás elhúzódott és vákuum lett a vége, de amiatt, mert a feje elakadt a medencecsontba, tehát külső segítség nélkül biztosan nem tudott volna megszületni.

2015. febr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!