Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elég pénzt adtam a dokinak...

Elég pénzt adtam a dokinak szülés után?

Figyelt kérdés
2013-ban szültem, és azóta is ezen rágódok, ill. most megint aktuális lesz talán a téma. Szóval fel akartam fogadni egy dokit a szüléshez a SOTE I-es klinikán. Kétszer voltam nála magánrendelésen (8.000/alkalom), ill.kétszer a klinikán adtam neki 5-5 ezret. Mikor meg akartam vele beszélni a szülés részleteit, anyagi oldalát, azt mondta, hogy majd jövő héten, de nek került rá sor, mert sürgősségi császárral megszületett a babám. Teljesen tanácstalan voltam, hogy mennyit adjak neki, megkérdezni nem mertem. 40.000 került a borítékba végül és egy üveg pálinka mellé. Szerintetek nagyon kevés ez, inkább ne menjek vissza hozzá a következő terhességnél? Bocsi, h. hosszú lett!

2015. febr. 22. 00:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég pénzt adtál neki! Nyugodtan vissza mehetsz!
2015. febr. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég, hisz ez a dolga.

Bár van olyan ismerősöm, aki kapásból oda nyomott neki 100 ezret.

2015. febr. 22. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
undorító ez az egészségügy.. bár én is ebben dolgozom, de felfoghatatlan számomra, hogy a fizu mellé ilyen "borravalókat" kapjon egy orvos. érthető, hogy az ember inkább odaadja, minthogy baj lenne, de ennél mocskosabb dolog nincs. részemről a pálinka is elég lett volna. szóval igen, visszamehetsz hozzá, neki ez a dolga.
2015. febr. 22. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem eleget adtál. nálam a 20 perces szülés 14 évvel ezelőtt került 60 ezerbe. de ugyanannál a dokinál 10 évvel ezelőtti szülés már 120-ba került. az alkalmankénti vizsgálódás 5 ezer volt. (fogadott doki volt., jó, doki, de már nyugdíjjas).
2015. febr. 22. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Atya ég! Komolyan ez megy? 16-éve szültem,de akkor tényleg csak hálapénzt adtunk szülésnél,amiket írtok azok nagyon súlyos összegek.
2015. febr. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
10%
Ilyesmin ennyit rágódni, ez már egy pszichológiai eset.
2015. febr. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
A halapenz nem kötelező. Magán orvost választani se. Azért szokott az ember "saját " orvost választani, hogy biztos kezekben tudja magát -és jelen esetben a gyereket is- , bizalommal fordulhsson az orvosához és az "ugorjon", ha beindul a szülés meg akkor is, ha épp a saját gyereke szuleteserol kell elrohannia. Ezt kell megfizetni, csak sok ember nem fogja fel. Lehet az ügyeletesnel szülni, nincs neki semmi akadálya. De ha azt szeretnéd, hogy doktor iksz ipszilon vezesse le a szulesed, azért bizony fizetni kell. Kizartnk tartom, hogy itt bárki is, aki a halapenz ellen van hajlandó lenne ingyen mondjuk az éjszakai közepén bemenni dolgozni.
2015. febr. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
Igaz, hogy én vidéken szültem, de én is ennyit adtam a dokimnak. Nem mondott árat, azt mondta, hogy ránk bízza, de ne gondolkodjunk.nagy osszegekben,.friss szülőként nagyobb szükségünk van a pénzre. Azóta rengetegszer voltam nála, mert sok női gondom van, és ugyanolyan rendes, kedves mint előtte volt, egy rossz szavam nem lehet rá, úgyhogy tuti, hogy nem kevesellte a pénzt. Ne rágódj ezen, szinte biztos vagyok benne, hogy nem is emlékszik rá, hogy mennyit kapott tőled.
2015. febr. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%

Angliaban szultem par honapja es hihetetlen hogy otthon ez megy.. egy penimbe se kerult sem a terhesgondozas, sem pedig a szules. A korhazban sajat szobank volt a picivel es szules alatt 3 no foglalkozott csak es kizarolag velem. Es vegig velem voltak, biztattak. Iszonyatosan kedvesek voltak, batoritottak teljesen ingyen.. bocsinaz offert..


Boven boven boooven eleg penzt adtal

2015. febr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég pénzt adtál. Én 6, ill. 1 éve is 30 000 Ft-ot adtam az orvosomnak, szerintem teljesen jó. Hozzá jártam terhesgondozásra magánba is. Mindkét szülésem gyors, és könnyű volt, túlzottan nem is dolgoztattam meg:D
2015. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!