Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » EL tudná nekem valaki konkréta...

EL tudná nekem valaki konkrétan magyarázni, hogy hogy is működik ez a fogadott orvosos-szülés?

Figyelt kérdés
Én Nagyváradon lakom, de Berrtyóújfaluban szeretnénk szülni, mert nálunk az állami szülészet nem valami jó, de én még a magánban sem bízom annyira. Sokakról hallottam már, hogy ott szültek és nagyon meg voltak elégedve. A nőgyógyászom is Berettyóban dolgozik, de itt is rendel Nagyváradon, mivel elég közel van. Terhesgondozásra midnenképp hozzá fogok járni. Csak azt nem tudom később hogy működik. Olvastam itt, hogy fogadtok fel dokit szülésre, de nem igazán értem, hogy működik. Mi van, ha nem fogodok? Ha fogadok mennyit kell fzietnem? Ezt meg kell kérdezni a dokitól, vagy szülés után teszek borítékot a zsebébe? És ha nem fogadom őt fel, akkor nem lesz a szülésnél dokim csak szülésznő? Nagyon nagyon megköszööm, ha valaki elmagyarázza, sajnos nincs egy ismerősöm se aki mostanában szült volt, vagy aki ott szült volna és meg tudnám kérdezni.
2015. febr. 22. 08:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, hogy nem szívesen fogadnék, ha nem muszáj, annyira nem állunk szuperül anyagilag. Persze, a babának mindene meglesz, de ilyen 100 ezer forintot nem adnék az orvosnak, az majdnem egy havi fizetésem... Meg szerintem ugyanúgy el kéne lásson az ügyeletes orvos is. EMellett, nekem, hogy nem magyar állampolgár vagyok gondolom kell majd fizetnem a korházban is a szobáért, ellátásért, ki tudja mennyit, emellett még fizessek az orvosnak meg a szülésznőnek is, az rettentő soknak tartom.
2015. febr. 22. 09:08
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem fogadsz orvost, akkor annál szülsz, aki éppen ügyeletes a szülészeten.

Ha fogadsz, akkor megmondod, hogy szeretnéd felkérni a szülésre, vállalja-e és milyen feltételekkel.

Erre ő mond valamit, aztán el tudod dönteni, hogy számodra megfelel-e.

2015. febr. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyébként azért is jól jött, hogy az orvosom volt ott, mert panaszmentes terhesség és vajúdás után a kitolási szakaszban hirtelen több komplikáció is felmerült.

Nyugodtabb voltam, hogy olyan orvos dolgozik a megoldásán, akit ismerek és akinek bízom a szakértelmében.

2015. febr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt fogadott orvosom. Egy alkalommal megkérdeztem tőle, hogy levezetné-e a szülést, de általában, ha valakihez jársz magánrendelésre, akkor automatikusan úgy veszi az orvos, hogy fel szeretnéd kérni. mi 500000 forintot adtunk neki. nagyon rendes volt, mert nekem vasárnap este elfolyt a magzatvizem (35 hetes voltam akkor), faros is volt a baba és császározni kellett ez miatt. Nem ő volt az ügyeletes, de telefonáltak neki, hogy mi helyzet és kb 10 perc múlva már ott is volt. Szülésznőt nem fogadtam. Az hogy mennyit kell fizetni orvos függő. Valamelyik megmondja, valamelyik nem. Aki nem mondja meg annak általában úgy szoktak adni, hogy amennyiért vizsgál a magánrendelésen, annak a 10 szeresét.
2015. febr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"mi 500000 forintot adtunk neki"


MI??? Nem írtad el egy nullával?

Ki az a hiperszuper orvos, aki ennyit kér-kap?

2015. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát az én orvosomnál a díj olyan 10 ezer körül van, sajnos én nem fogok tudni fizetni 100 ezret. És ha nem kérem fel? Az bunkóság? Amiért hozzá járok miért gondolná, hogy fel akarom kréni és egy havi fizetésemet a zsebébe nyomni, olyasmiért, amit a kollégájának is kutya-kötelessége megtenni?
2015. febr. 22. 17:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de ha Nagyváradon élsz, s így nincs magyar biztosításod, akkor itt Mo-n sokkal többe fog fájni egy szülés, mint 100 ezer forint. Legalábbis a hivatalos utat járva.
2015. febr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem kerül többe, állja az itteni biztosítás. Hidd el, itt nagyon sokan így csinálják. Nem véletlenül rendelnek nálunk magyarországi orvosok :)
2015. febr. 22. 17:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Én magánrendelésre jártam mindkét terhességemmel, de a szülésre csak szülésznőt fogadtam. A dokim ugyanúgy mosolyogva köszönt el a 36. heti után mindkét alkalommal. Nem sértődött meg és nem vette automatikusnak hogy felkérem. Egyébként a jobb helyeken rá kell kérdezned és írtok róla egy papírt hogy őt szeretnéd felkérni. Ez mondjuk nem mindenhol van így. Felénk azért is fontos ez, mert a legtöbb orvos nem vállal szülést. Nekem már megvan a papírom a szülésznővel, a kiskönyvemben figyel. :) Szóval mindenre rá kell kérdezni amit szeretnél, de én is úgy gondolkodom hogy az ügyeletes is köteles ellátni, ezért nem fizetek 100 ezreket. A doki pedig felkérés nélkül nem veheti automatikusnak hogy nála szülsz és majd még azért is fizetsz, hiszen ezek nem kis összegek.
2015. febr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Második gyerekkel járok a 38. hétben. Hogy ki fogad és kis nem fogad dokit és/vagy szülésznőt maga kell, hogy érezze és döntse el. Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. A 2 .terhességem alatt többször volt "szerencsém" látni testközelből a terhesség vége felé járó leendő anyukákat. Ami konzekvenciát levontam, hogy engem megnyugtat, ha van saját doktorom. Láttam olyat, aki modern technikával felszerelve a kórházban, iker babákkal a pocakjában azon parázott, hogy még az ügyeletes orvos sem nézi meg a papírjait, a picik mérete pedig UH alapján kisebb, mint 1 héttel előtte, de ő azért sem fogad meg dokit. Láttam számos olyat, aki az utolsó percben mégis megfogadott egyet-jelzem, ezt sem mindegyik doktor vállalná el. Nyilván kórház függő is. Az én fizetésem sem sokkal van 100 e Ft felett, de én összeraktam egy kis pénzt, mert engem ez nyugtat meg. Amíg komplikáció mentesen halad a dolog, nincs gond. De amint akad vmi, akkor legalább a tudat benne van az emberben, hogy kell legyen egy doki, akire számíthat.

De újból megjegyzem: a leírtak saját tapasztalatom alapján írt saját véleményem...

2015. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!