Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ikerterhességet vagy hármas-ik...

Ikerterhességet vagy hármas-ikerterhességet meg lehet oldani fogadott orvos nélkül? Mi ilyenkor a protokollja a császármetszésnek?

Figyelt kérdés
2015. febr. 17. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy még lehet oldani. Nem kötelező csaszarmetszes, majd az orvos dönt rola
2015. febr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem törvényszerű a császár iker terhességnél .....


am meg ha császárt kérsz akkor ugyan az mint a sima 1x terhességnél


nem kell fogadott orvos sem én mind a 3 gyereket "ügyeleten" szültem és csak pozitív volt a tapasztalat :-D

2015. febr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kétszer szültem, mindkétszer volt mellettem ikres kismama.

Az egyiknek az első szülése volt, volt fogadott dokija, de azt beszélték, hogy először megpróbálják hüvelyi úton. Végül sürgősségi császár lett belőle.


A másodiknak nem volt fogadott dokija, de már második szülése volt, az ügyeletes hagyta, de nem is volt semmi gond, hüvelyi úton megszülettek.


Elvileg ha nem indokolt (téraránytalanság, korábbi császár, egyéb), akkor szerintem nem császároznak. Vagy neked már szólt az sztk-s nőgyógyász, hogy tuti császár? Mert esetleg ő tud felvilágosítást adni, hogy miért, hogy engednek-e vajúdni, vagy programozott lesz.

2015. febr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na de három gyereket egymás után természetes módon? Ilyen létezik?
2015. febr. 17. 18:54
 5/9 anonim ***** válasza:

három babánál nincs az az orvos, aki belemegy a természetes szülésbe, borzasztóan veszélyes, kettőnél is, de az megoldható még, bár persze az utolsó vizsgálatok döntenek

nekem ikreim vannak, program. császár volt

2015. febr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ikreket sem, hármasikreket meg pláne vállalnék be természetes úton, nekem fontos, h mindent megtegyek azért h mihamarabb kint legyenek a lehető legkevesebb kockázat mellett.
2015. febr. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnek hármasikrei vannak, és nála úgy alakult, hogy először ez egyik babának megindult a szülés, őt simán megszülte, a másik kettőt pedig ezek után császárral hozta a világra, mert leálltak a fájások. Nem emlékszem pontosan, de szerintem 30 hét körül jártak ekkor. Mindannyian egészségesek, azóta már iskolás nagylányok.
2015. febr. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

anno nekem volt egy olyan iker osztálytársaim akik 1 hónap különbséggel születtek ...

nemrégen meg volt egy cikk arról h majdnem 3 hónap volt a különbség a ikrek születése között


szal ha leáll a szülés akkor sem kell császár - lehet h a bent maradt babának még kell idő !

ez akkor lehet ha a babáknak saját burka van és méhlepénye - asszem ....


kint már ez teljesen elfogadott dolog !


am meg simán lehet szülni 3as ikreket is hüvelyi úton ....

tény h extra odafigyelést igényel és sokkal több munka az orvosnak és persze az anyának !

2015. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tesóim 29 hétre születtek mind a hárman spontán, sőt a középső faros volt. semmi gond nem volt teljesen egéségesek! talán annyiban volt más hogy a fogadott dokin kívül a kórházban megtalálható összes szülész-nőgyógyász bent volt :)
2015. ápr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!