Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normalis hogy felek a szulesto...

Normalis hogy felek a szulestol? Ha vagni muszaj akkor mivel vagnak? Szikevel vagy valami massal?

Figyelt kérdés
Nektek a szulesnek melyik resze volt a roszabb?az amig kitagultatok vagy maga a szules?vagy esetleg a vagas faj jobban?
2008. aug. 24. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem szültem, de ne félj. Akkor fel se tűnik semmi, van aki odapisil vagy épp odakakil fájdalmában vagy nyomás közben, de ez se fog érdekelni. Sok embertől hallottam hogy ilyenkor minden mindegy, csak legyen ott a pici a kezében. :-)
2008. aug. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális, egyrészt az ember fél az ismeretlentől, másrészt a fájdalomtól. Én az első szülésemnél nem nagyon izgultam, most a másodikat várom, pár nap van vissza, most bezzeg már tudom, mitől félek...

Na, de kitartás! Túl lehet élni, könnyű szülést kívánok!

2008. aug. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 -Pimpike- ***** válasza:
100%
Nekem eddig egy szülésem volt szerintem a kitágulási szakasz a legrosszabb amikor hirtelen jönnek a fájások. Maga a szülés már gyorsabb volt, meg akkor már biztattak, hogy mindjárt meg lesz és akkor minden fájdalom elmúlik és igazuk volt.Aztán a hasamra tették és csak néztük a férjemmel milyen picike.
2008. aug. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg nem irta senki hogy olloval vägnak de nem fog fäjni mert kapsz érzéstelenitöt és szépen viszavarjäk és utäna ältaläba jobb lessz a szex
2008. aug. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer szültem, nem mondom, hogy könnyű, de abszolút kibírható. A legnehezebb rész tutira akkor van, mielőtt teljesen eltűnne a méhszáj. Ez kb. 10-30 perc. A tolófájások nekem az elsőnél egyáltalán nem fájtak, minden fájdalmam megszűnt, csak a hasam mozgott le-fel. A másodiknál már egy kicsit éreztem, de azért így is nagy megkönnyebbülés volt a tágulási szakaszhoz képest. A kitolás maga az elsőnél nagyon fájt, de ezt ne vedd alapul, mert összegömbölyödve, fenékkel előre jött a baba, a második viszont fejjel előre jött, és szinte meg sem éreztem.

A gátmetszést magát egyszer sem éreztem, egy picit sem, pedig nagyon rezeltem tőle... Mondjuk az első előtt kaptam egy érzéstelenítő szurit, de a második babánál még azt se, de nem is volt rá szükség. Én is kérdeztem a férjemtől, hogy mivel vágtak, és ő azt mondta nekem, hogy egy ollószerű valamivel, tehát nem szikével. Az sem fáj, amikor összevarrnak.

Egyébként teljesen normális, hogy félsz a szüléstől, főleg az első babánál. :)

2008. aug. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Normális hogy félsz,majd ha ott leszel már nem fogsz,mással leszel elfoglalva.A vágást ollóval csinálják,elötte adnak egy szurit,a férjem nagyon megijedt,én csak annyit láttam hogy nagyon gyors határozott mozdulattal nnyissz,de érezni nem éreztem semmit.Mikor hazajöttem a korházból megnéztem,aztán csak mintha egy filctollal húztak volna egy 3 centis csíkot,semmi heg meg bb meg csúnyaság.
2008. aug. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A vágás maga nem fáj,akkor kisebb gondod is nagyobb lesz annál.Amúgy ollóval csinálják.A tágulás az inkább fárasztó,mert órákig tart,és kifáraszt.Viszont így van ideje a szervezetednek fájdalomcsillapító hormonokat kibocsátani.A varrás nekem nagyon fájt a két ampulla lidokain mellett is.Viszont ismerek olyat is,aki nem kapott érzéstelenítőt,és nem is fájt neki.Van,aki csak minimális kellemetlenségről számolt be.
2008. aug. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat,megnyugtatoak voltak a szavaitok.
2008. aug. 25. 08:16
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is a varrástól féltem jobban, de most engem is megnyugtattatok! Én szedek homeós bogyót, nagyon ajánlom aki még szülés előtt áll. Segít puhulni és a vajúdásnál tágulni, ami akár - órákat is jelenthet! Kitartás, boldog babavárást, könnyű, fájdalommentes szülést!

38 hetes kismama

2008. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok.Az utólsó hozzászólótól megkérdezhetem mi a neve a bogyóknak amit szedsz?
2008. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!