Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normalis hogy felek a szulesto...

Normalis hogy felek a szulestol? Ha vagni muszaj akkor mivel vagnak? Szikevel vagy valami massal?

Figyelt kérdés
Nektek a szulesnek melyik resze volt a roszabb?az amig kitagultatok vagy maga a szules?vagy esetleg a vagas faj jobban?
2008. aug. 24. 20:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én még nem szültem, de az ismerőseim elmondása alapján a tágulás a fájdalmas, a szülés már nem vészes.

A vágást nem szokták érezni, a varrásnál kérj fájdalomcsillapítót, ha nem adnának.

Ne tűrd, hogy fájjon a varrás, ha a doki ...-ét varrnák össze, neki sem lenne kellemes. Ennyit elvárhat az ember.

Másban úgysem tud segíteni.

2008. aug. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik Caulophyllum, másik Cimicifuga Racemosa. Első puhít, második tágít.

38 hetes

2008. aug. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg a tágulási szakasz a leghosszabb (habár ez mindenkinél más) és a legfájdalmasabb. Nekem azt mondták ha székelési ingert érzek nyugodtan nyomhatok. Amikor jönnek és látod hogy pakolásznak körülötted az annak a jele hogy itt a kitolási szakasz. Az már nem úgy fáj, az már más, akkora már teljesen beszűkül körülötted minden, nem érdekel ki van ott vagy ki mit mond, csak arra koncentrálsz, hogy minnél erősebben nyomj, és hogy perceken belül meglesz a pici. Én is nagyon féltem a gátmetszéstől, még mondtam is a szülésznőnek, hogy én nem szeretném. Nem is éreztem, a férjem mondta, hogy a szülésznő úgy csúsztatta oda az ollót a dokinak, hogy ne lássam, ja és nem kaptam előtte érzéstelenítőt sem. Ne aggódj nem lesz semmi gond, mi nők így vagyunk kitalálva, a szervezet simán kibírja a szülést. Ha nekem még a mai napig is eszembe jut az a pillanat amikor meglett a kisfiam, meg az egész szülés folyamata, igencsak kiszalad az örömkönny a szememen.

Kellemes szülést kívánok.

2008. aug. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

utoljára 38 hetesen írtam nektek, (9-re voltam kiírva).Azóta itthon vagyunk és kibújt a drágám. 5 napot ésett, de minden rendben volt. Nagyon könnyen született, nekem a burokrepesztés után fájt igazán a másfél 2 percesek. Aztán onnan kezdve egy óra múlva már a kezemben volt. Nem éreztem a gátmetszést meg a varrást sem! A kiszedés kellemetlenebb volt. Túl lehetett élni, megérte! További boldog babavárást!

6 napos kisfiú boldog anyukája

2008. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!