Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az apás szülés, hogy történik,...

Az apás szülés, hogy történik, vagy hogy zajlik?

Figyelt kérdés

2015. márc. 16. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen ugyanúgy, mint az apuka mentes szülés, maximum annyi a különbség, hogy a köldökzsinórt nem az orvos, hanem az apuka vágja el (ha akarja)
2015. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az orvos a páromnak mindig mondta, hogy tud segíteni, végül pedig ő vágta el a köldökzsinórt.
2015. márc. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Végig ott volt mellettem és segített amiben tudott. Ha kellett masszírozta a derekam, itatott, szoríthattam a kezét, stb. Aztán az elsőnél ő vágta el a köldökzsinórt, a másodiknál már nem. És az ő kezébe nyomták mérés, fürdetés utána a babát, amíg engem varrt a doki.
2015. márc. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb úgy ahogy az apuka nélküli, csak vajúdás közben tudod fogni a kezét, kitolásnál ő fogja/tartja a fejed, és elvágja a köldökzsinórt. Nálam bent volt, és nem féltem nyugodt voltam pedig kb egy szót sem váltottunk. Szorítottam a kezét órákon keresztül és ez akkor mindennél többet ért nekem. Neki pedig egy feledhetetlen emlék! :) A másodiknál is bent lesz.
2015. márc. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a vajúdási szakaszban engedik be, aztán végig ott ül a nő fejénél.

Nálunk annyit módosult, hogy hirtelen komplikáció lépett fel, őt leparancsolták egy odarúgott székre, hogy ne legyen útban - a szék meg pont a csípőm magasságában volt, így premier plánban nézte végig az egészet. Neki mondjuk nem volt gond.


Ha nincs komplikáció, akkor szabadon mozoghatott volna, de így sok ember tódult be és az ellátás zavartalansága érdekében ültették "félre", hogy az orvosok mozgási vonalában ne legyen benne.


A köldökzsinórt neki is felajánlották, de szerintem ott helyben picit besokallt a disznóvágásra hasonlító szüléstől és nem merte elvágni.

Vajúdás alatt meg lehet kapaszkodónak használni, én a nyakában lógtam, amikor jöttek a fájások.

Szülés után meg mindenhová kísért, kivéve a műtőbe (ott raktak össze), oda nem engedték be. De az őrzőben már bent hagyták velem, ha valami kellett, akkor ő hozott be nővért.

2015. márc. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk apuka jött ment. A vizsgálatoknál, és a kitolásnál kiment! Ő nem bírja ezt a nagy csodát. :) Amikor úgy nem történt semmi orvosi dolog, akkor inni adott, maszírozta a hátamat, vigasztalt, próbált vicceket mesélni. Aranyos volt. De ha őszinte akarok lenni, ugyanolyan lett volna minden, ha nincs jelen.
2015. márc. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

én hasonlóan csináltam mint az utolsó embere.

a beöntésnél és a kitolásnál mentem csak ki,mert egész nap alig ettem,két napja nem aludtam és esélyesnek éreztem,hogy megrogyok utóbbi résznél,plusz feleslegesnek is éreztem ott magam abban a fél órában:)

aztán csak be oldalogtam a végére és elvágtam a köldökzsinórt.

de egyértelműen pártolják sőt elvárják a nővérek dokik,hogy végig ott lábatlankondjon a pasi.

2015. márc. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az apának is nyögni kell.
2015. márc. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi utolsó! Ezt nem értem... Miért kéne neki nyőgni?
2015. márc. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem óriási segítség volt a párom a szülőszobán.

Masszírozta a derekam mikor jött egy-egy durva fájás. Mikor oxyt kaptam tologatta utánam az állványt míg bírtam mászkálni. Mikor csak feküdni bírtam felváltva adogatta nekem a vizet és a nevetőgázt. Tartotta alám az ágytálat mikor már nem volt erőm leszállni pisilni. Tartotta az edényt amibe hánytam.

Kitoláskor négykézláb voltam, akkor tartotta a CTG tappancsokat a hasamon, a babáéval követte az útját kifelé.

És nem ment el tőlem a kedve attól hogy remier plánban látta a kitolást :D azt mondta olyan volt a baba kibukkanó feje búbja mint a dióbél.

2015. szept. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!