Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülés után mi...

Természetes szülés után mi történik az anyával és a babával? Alszanak egyet mind a ketten? Vagy elviszik a babát?

Figyelt kérdés
2015. jan. 11. 21:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

:))


Aludni? Akkora adrenalinfröccs, hogy szinte egész éjjel egy órát nem aludtam 2 szülésem után. (éjjel szültem kétszer, egyszer pedig délelőtt)

A babát fürdetik, mérik, vizsgálják stb. Aztán 2 órát a megfigyelőben együtt lehet az új család: baba, apa, anya. Ilyenkor is készültek képek, videók.

2015. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nagyobbik gyerekem reggel 8-kor született, addigra 10 órája voltam a szülőszobán, de estig nem tudtam aludni, csak pár perceket. Ahogy megszületett, meg kaptam, aztán pár perc múlva elvitték lemérni, megvizsgálni, letörölgetni, addig engem összeraktak. Utána visszakaptam, ismerkedtünk. Érdemes megpróbálni megszoptatni, ha az orvos engedi (nem nyel magzatvizet pl). Két órát voltunk megfigyelésen. Közben még egyszer megvizsgálták, akkor az orvos is. Utána elkerültünk az újszülött osztályra, csak fürdetni, vizsgálatokra vitték el, ill első éjszakára vették be.
2015. jan. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Bizony ez így van... :))) én sem tudtam aludni szülés után. Reggel 9:26-kor született meg a kislányom, de nemhogy nappal, de még éjjel sem jött álom a szememre!! Pedig a kislányom nem velem aludt, hanem a csecsemősöknél pont azért, mert azt gondoltam, első éjjel de marha jót fogok aludni a nagy fáradalmak után. Sőt. Még második este is nehezen ment az elalvás! Trükkös dolog ez az adrenalin! :))
2015. jan. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Dehogy viszik, legalábbis jobb helyeken nem. Ha nincs semmi gond, akkor 1-2 órát a hasadon van a pici, szopik, de legalábbis próbálkozik, élénk, sír, aztán elálmosodik (nálunk ekkor fürdették és öltöztették), beteszik a kis kocsijába és át lehet vele vonulni a gyerekágyas osztályra, a baba aztán általában alszik egy jó nagyot, a mamának is ilyenkor kellene pihenni, én ettem, zuhanyoztam gyorsan, de nem tudtam aludni, mert olyan izgatott voltam, csak bámultam a babám :-)
2015. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Úgy értem amikor már megvizsgálták a babát, felöltöztették, átmentek a szülőszobáról a többágyas szobába. Gondolom az anyák kimerülnek és aludhatnak egyet. És a babák?
2015. jan. 11. 21:40
 6/18 anonim ***** válasza:
Ja azt tegyük hozzá, hogy ez a babákra viszont nem igaz. :) ők alszanak, mint a mormota. :))
2015. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
2. vagyok: Pont ezt írtuk többen, hogy semmit nem tudtunk aludni. Még első éjjel se nagyon. A fiam gyakorlatilag majdnem egy napot aludt szülés után. A kisebbik gyerekem meg evett volna mindig.
2015. jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én este 10-re szültem meg. Kb éjjel 1-re értem a szobába, és simán aludtam reggelig. Akkor mentem a fiamért a csecsemősökhöz, onnantól velem volt.
2015. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A szülőszobai 2 órás együttlét után én csak feküdtem az ágyban, nem tudtam aludni. :) Még éjszaka sem. :D Úh másnap ha mellettem robbantottak volna is simán aludtam, amikor a fiam/lányom. :)

Egyszerűen akkora élmény, meg változás volt ez az egész, h nem tudtam vna aludni.

Babák nem tudom...gondolom alszanak a nagy meló után. :)

2015. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Ditta323 ***** válasza:
Hajnali 2-kor keltem, majd 1/2 7-kor kórház 11:44-kor megszületett a lányom majd este 8 körül egymás mellett aludtunk 😊
2015. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!