Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzéstelenítéssel szülni?

Milyen érzéstelenítéssel szülni?

Figyelt kérdés
Érezni azért a tolófájásokat? Hogy zajlik, irányítanak végig a szülésznők, hogy mikor nyomj?

2015. márc. 21. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem éreztem a tolófájást sem. A gép mutatta, hogy mikor jön a fájás, azt figyelték és szóltak hogy mikor kell nyomni.

De általában azért úgy adják be az EDÁ-t, hogy a tolókat már érezd.

2015. márc. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor kaptam meg amikor igazából már nem lehetett volna, pont azért hogy érezzem a tolófájásokat. Akkor adják be ha 2 ujjnyira nyitva vagy, de 3 ujjnyira még nem. Én már bő 3 ujjnyi voltam mikor beadták ( kérésemre) fél oldalamat érzéstelenítette. De az is megváltás volt. Nem igazán éreztem a tolófájásokat, csak azt higy lent feszít. Nekem mondta a szülésznő higy most nyomjak. 2 kellett nyomnom és már kint is volt a lányom :)
2015. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Hát nem tudom, akkor nekem valamit elszúrtak, vagy csak fél adagot kaptam, mert nekem így is nagyon fájt.Mondjuk én már kikészültem a vajúdás alatt is, nagyon erősen fájt, a derekam szét akart szakadni, megváltásként vártam az EDA-t. Valamival jobb lett, vagy inkább úgy fogalmaznék nem tudom kibírtam e volna nélküle. A tolókat is érzetem, mondjuk az már nekem nagy megkönnyebbülés volt, amikor nyomhattam és tudtam mindjárt vége.
2015. márc. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Luca Lánczi válasza:
én azt ereztem talan a legjobban marmint a toló fájásokat!epiduralt is kaptam ami maga a megváltásvolt akkor utána egy orat tagultam meg fajdalom nelkul majd oxitocimt kaptam,hogy felerosodjenek a tolofajasok na hat nekem a tolas fajt a legjobban az egesz szülesben
2015. márc. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!