Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajjúdáskor mi lehetett az az...

Vajjúdáskor mi lehetett az az írdatlan, folyamatos alhasi fájdalom, ami nem fájás volt? Legközelebb is ilyen lesz? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Hajnalban elfolyt a magzatvizem. Ekkor 1 újjnyira voltam nyitva. Ez este 8-ig így is maradt, mikor is kaptam oxitocint és lassan elkezdtem tágulni és fájások is jöttek. (Szólt a szülesznő, hogy ez most fájás) du 2 körül elkezdett folyamatosan fájni az alhasam, ami egyre rosszabb lett. Este tízkor már hánytam a fájdalomtól. A fájások piskóták voltak ahhoz képest. Mi lehetett ez? Végül éjjfélre rossz lett a pici szívhangja és császár lett a "móka" vége, de 3 újjnyinál még oxitocinnal sem tágultam tovább.
2015. márc. 25. 13:50
 1/1 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

A klasszikus értelemben vett fájás maga a méhszáj tágulása. Amiről te beszélsz, az konkrétan az, mikor a baba feje átpréselődik a medencén, nyomja szét a csontjaidat, a lágy szöveteidet, és beilleszkedik a szülőcsatornába. Én se tudnék annál nagyobb fájdalmat elképzelni (illetve de, a gyulladt fog gyökérkezelését), nekem is ilyen volt oxitocinnal. Mondjuk én a hányingerig nem jutottam el, és meg is lett hüvelyi úton.

De ahogy olvastam, indítás nélkül, természetes vajúdásnál ez a rész nem olyan intenzív, szóval ha legközelebb egyáltalán szóba kerülhet, hogy természetes úton szülj, és nem is kell indítani, akkor lehet, hogy megúszod.

Gyors felépülést, jó babázást!

2015. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!