Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek a terhesség végén...

Akinek a terhesség végén magas volt a vérnyomása mennyi volt? Folyamatosan magas volt? 38hkm.

Figyelt kérdés
A vasárnapi Nst-n magas volt a vérnyomásom. 147-ről indult és kb 6*7* mértük. A végén 169 volt. Meg is lepődtem mert amúgy alacsony szokott lenni. Azt mondta a szülésznő ,hogy mérjem otthon és ha mindig magas akkor menjek be ,írnak gyógyszert. Napi kb 4*5* mérem. Ebből kétszer magas, a többi határeset. Vasárnap megyünk megint Nst-re. Szerintetek ráérek akkor szólni? Milyen gondot okozhat a magas vérnyomás így a terhesség vége felé?

2015. márc. 26. 09:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem a 31.héttől lett magas. 146-170 között. Kaptam rá elöször dopegytet, majd a vége fele haladva gyógyszer ellenére is maradt ugyanennyi, akkor kaptam másik gyógyszert, nem vagyok biztos benne, de azt hiszem cordaflexet. Ez a kettő tartotta 140 alatt, viszont fehérje egyszer sem volt a vizeletben, minden héten néznem kellett.


A magas vérnyomást mindenképpen kezelni kell, mert a koraszülés és lepényleválás mellett magzati oxigénhiányhoz is vezethet.

Én nem várnék a helyedben, felkeresnék ey nőgyógyászt, hogy írjon fel gyógyszert.

2015. márc. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!