Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Borzasztoan felek a szulestol,...

Borzasztoan felek a szulestol, fog ez enyhulni szerintetek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnek kisbabat, de egyszeruen hideglelest kapok a beontes, gatmetszes, fajasok gondolatatol. Egy sima gyantazastol majd elajulok, nagyon alacsony a fajdalomkuszobom, es rettentoen felek:(

Milyen az a gatmetszes egyaltalan, nagyon faj?

Es mihez tudnatok hasonlitani a fajasokat? menstruacios gorcsokhoz pl? a beontest mikor kapja a kismama? jajajajaj


2010. febr. 19. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is féltem,de arra gondoltam,hogy annak a babának már valahogy ki kell jönnie,ha tetszik nekem,ha nem,és összekaptam magam,és tettem,amit mondott a szülésznő,és a dokim.Rendesek voltak,tudják ők,hogy mindenkinek tele a gatya.
2010. febr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

A beöntés nem fáj. Akkor kapja a kismama, amikor beérkezik a kórházba, és azért kapja, hogy ne a baba feje nyomja ki a kakit belőle a szülőágyon.


A gátmetszést vagy érzéstelenítéssel adják, vagy épp egy fájás közben. Az anyukák nem szokták érezni, hogy mikor. A gátseb varrásához érzéstelenítőt használnak.


A gátmetszést egyébként gátmasszázzsal és gátvédelemmel gyakran sikeresen el lehet kerülni.


A fájások hasonlítanak a menstruációs fájdalomhoz. A küléönbség az, hogy csak addig fáj, amíg tart az összehúzódás. Két összehúzódás között egyáltalán nem fáj, akár aludni is lehet.


Szerintem keress a könyvesboltok polcain egy könyvet a fájdalommentes szülésről, illetve a félelemnek a fájdalomra gyakorolt hatásáról. Minél jobban félsz, annálmjobban fog fájni. Minél kevésbé félsz, annál több esélyed van rá, hogy nem vagy alig fog fájni, hogy gyorsan tágulsz, el tudsz lazulni, és hamar túl leszel rajta.


Ezenkívül léteznek hatékony fájdalomcsillapítási módszerek is.


Amúgy meg amíg jobban izgat a szülési fájdalom, mint az, hogy gyermeked lehet, addig szerintem nem vagy felkészülve az anyaságra.

2010. febr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen voltam! És mosolyogva gondolok vissza a szülésre! Megbeszélhetjük a gyakorlati részleteket, de nem ez a lényeg!! Fejben dől el sokminden. Ahogy közeledett a szülés, tudtam, hogy ezen túl kell esnem -hát inkább bátran nekimegyek, ha félsz, minden jobban fáj, én úgy tapasztaltam. Beöntés: nekem elfelejtették, de sok helyen már csak egy kúp. A gátmetszés -nem hittem volna!-, de nem fájt. A fájások nagyon fájnak, végeredményben egy szülésről beszélünk, de túlélhető, van fájdalomcsillapítás. Én annyira büszke voltam hármunkra, hogy semmi nem érdekelt közben, lebegtem a boldogságtól!
2010. febr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj. Nálunk pl nincs is beöntés (egyik kérdés pipa)

A gátmetszésről csak annyit, hogy miután megszültem azt mondtam a dokinak: "jé nem is volt gátmetszés?", mire ő: "de most varrom össze" Érzéstelenítőt kaptam az egyik fájás alatt. Azt sem vettem észre. (másik kérdés pipa).

Harmadik: Nekem nehéz szülésem volt 15 órás vajúdással, de túlélhető. Nekem csak a derekam fájt, de az elégé. A szülés után ezt el is felejti az ember. Most várom a másodikat, de nem félek. Te se aggódj. Max egy pár rossz óra, de ennél rosszabb sose legyen, mert ennek a vége egy csoda. :) (Remélem a harmadik is pipa ;)?)

2010. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Teljesen megértelek, én ugyan így voltam mint most Te.:)

Én még egy vérvételtől is kiszaladtam volna a világból. Mensikor 3 napot fetrengek a fájdalomtól, a fájdalom küszöböm valahol a béka segge alatt van, mégis kibírtam.

Most hülyén fog hangzani, de a beöntés a legjobb az egészben. :D Komolyan mondom! Nekem még jól is esett. Egyáltalán nem fáj, kicsit fura hogy valaki ott ügyködik, de semmi fájdalmas nincs benne. Engem előtte borotváltak is, pedig borotválkoztam én is itthon (már amennyire olyan nagy pocival lehetett:)) Nekem a borotválás kellemetlenebb volt mint a beöntés mert semmi éle nem volt annak a sz.rnak és úgy húzott...:D

A fájás az nagyon rossz, de ki lehet bírni. Nekem jó sok jutott belőle, cirka 50 óra, de mégsem cseréltem volna senkivel.:) Az a jó benne, hogy vannak közte szüneteket amiket nagyon jól ki lehet használni. A milyenségét illetően nem tudom mihez hasonlítani... Nekem nem mesni szerű görcsölés volt. Az elején még viszonylag gyenge, de végére kemény lesz. Nem tudom volt e már vesegörcsöd? Na arra inkább hasonlít mint a mensire. Nekem olyan érzésem volt a vége felé mintha nagyon kéne kakilni. (bocsánat, hogy ilyet írok, de szebben nem tudom megfogalmazni)

A gátmetszésről nem tudok nyilatkozni, mert engem végül megcsászároztak szívhang probléma miatt. De anyukámnak volt gátmetszése és azt mondta ő nem is érezte mikor átvágták neki mert pont fájása volt és nem azzal volt elfoglalva, meg állítólag akkor már olyan feszes a gát, hogy nem is lehet érezni, ha átvágják. Gondolom ott a varrás része rosszabb. De biztos ki lehet azt is bírni, hát annyian kibírták már, nem hiszem, hogy Te nem fogod:)

Ha meg annyira szeretnél babát akkor meg ne félj a szüléstől mert csak beárnyékolod az egész terhességed, nem éri meg. Különben is így is úgy is át kell rajta esni. Repülő fent, gyerek bent nem marad :)

Ne izgulj, minden rendben lesz és KI FOGOD BÍRNI! :)))))

2010. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

koszonom mindenkinek, kedvesek vagytok:)

Fantasztikus erzes lehet, alig varom, hogy ateljem, barcsak ne lennek ilyen nyuszi

2010. febr. 19. 14:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni! Szerintem sok más orvosi beavatkozás van ami sokkal-sokkal borzasztóbb. Pl. a nagy műtétek, szerv eltávolítások-átültetések, kemoterápia és még sorolhatnám, na ezeket nem lehet letudni pár óra alatt! Amúgy a női szervezet a szülésre van kitalálva, úgy van megalkotva, erre gondolj! Én most léptem a 39. hétbe, eddig nem féltem a szüléstől mert még sok idő van hátra. Most hogy kevés idő van hátra inkább kíváncsian várom és nagyon szeretném már megismerni a bennem növekvő kisfiamat, a félelmem viszont egyre növekszik attól hogy mi lesz azután hogy hazajövünk, hogy fogok helytállni anyként? (első baba) De bízom az anyai ösztönben! :)
2010. febr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is rettegtem, de amint beindult a szülés, elmúlt a félelem. Helyette fájdalom lett, no meg a várakozás,a vágyakozás, hogy végre túl legyek rajta és a kezembe foghassam a gyermekemet.

Gátmetszésem nem volt, és ennek nagyon örülök, mert attól is nagyon féltem!

A beöntéstől is féltem, de az nem volt vészes.

A fájások milyenek? Semmihez nem hasonlítható...nagyon fáj. Bíztasson, hogy hamar elmúlik, és a helyébe lép a legcsodálatosabb érzés: ANYA leszel :)

2010. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj, ne félj, fölösleges. Légy felkészült, de a rémtörténeteket hagyd ki, de azért legyél tisztába a kockázatokkal. Ha az segít, jár szülésfelkészítő tanfolyamra, beszélj nővérekkel szülésznővel, stb. :)


Nekem is iszonyú alacsony a fájdalomküszöböm, kértem is epidurális érzéstelenítést, de még így sem volt gyerekjáték, de! Kibírtam, túléltem, sőt! CSODÁLATOS VOLT! :) Hiába fájt, megérte, utólag csak mosolygom rajta és türelmetlenül várom a második babaát :)

2010. febr. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

a félelmedet majd legyűri a baba utáni vágyad. Hidd el, nem olyan rossz a szülés- sőt nagyon szép is tud lenni, és nem a fájdalomra, és vágásra varrásra beöntésre fogsz emlékezni!

ha félsz, az a szülést megnehezíti, tiltakozni fog a szervezeted, nehezebb lesz a tágulás- tehát a félelem legyőzésével fogod tudni a legjobban elősegíteni a szülésedet.

Én a második babámat várom. Kismamajógára járok, amit kötelezővé tennék minden kismamának. A lelki része olyan fantasztikus- hogy minden jógaóra után mennék már szülni! :-) Egyáltalán nem félek, sőt nagyon várom a szülést. Nagyon természetesen és lelkiekben erősen felkészít arra, hogy hogy lazítsuk, hogy figyeljük magunkra a babára- és a társakat arra, hogy hogy álljanak mellettünk, és hogy segítsék a koncentálásunkat.

Tényleg nagyon jó- hidd el! Ajánlom figyelmedbe, ha kismama leszel!

sok sikert!

23hetes km

2010. febr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!