Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kötelező felvenni az anyasági...

Kötelező felvenni az anyasági támogatást?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 16. 10:23
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
91%
nem kötelező de miért ne vennéd fel????
2015. ápr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Mert nem méltóztatok védőnőhöz járni.
2015. ápr. 16. 10:32
 3/41 anonim ***** válasza:
84%
bár nem ismerem a védőnődet, de azaz 5 perc amit az ember ott van(vérnyomás-pisi- szívhang nézés) nem olyan nagy dolog... - amúgy nem orvosi pecsétnek kell meglennie? védőnőinek is?
2015. ápr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
84%
Akkor majd a gyámügy jár hozzád az jobb?
2015. ápr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
69%

De jól megy..még hogy gazdasági válság...persze, nyugodtan hagyd csak állambácsinál azt a pénzt...végül is minek hajtanád be rajtuk, biztos szükségük van még rá a fizetésedre kirótt 50% adó után.

A védőnő meg ha hiszed ha nem, alapvetően egy jó dolog, pont az ilyen hozzáállástól lesznek olyanok amilyenek, mert kb. úgy viszonyulnak hozzájuk egyesek, mint ha bkv ellenőrök volnának, pedig lényegében a babád egészséges fejlődéséért tanulnak.

2015. ápr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
57%
Nem a védőnői pecsétek kellenek a támogatáshoz hanem orvosi 4 pecsét! Amit a kis könyvedbe megnézik szülés után meg van-e, ha megvan akkor adnak a zárójelentéssel egy igazolást h megjelentél amit az államkincstárba kell vinned magaddal. Így semmi köze ahhoz az egészhez a védőnőnek. A védőnői szolgáltatást meg ha jól tudom le lehet mondani. Itt írta egyszer vki h mi ennek a folyamata és lehetséges. Nem tudom mi lehet a védőnőddel de biztos nyomós ok ha ennyire berágtál rá.
2015. ápr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
95%
nálunk kérték a 4 védőnői pecsétet is. Szerintem ez mindenhol máshogy van. Ha lemondja, úgy tudom a gyámügy jár majd bizonyos időközönként ellenőrzésre.
2015. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Már bocsánat, de naponta 200 kilómétert utazok csak azért, hogy dolgozhassak! Ha 5 perc lenne a vizsgálat és itt lenne helyben, akkor én is elmennék.
2015. ápr. 16. 10:58
 9/41 anonim ***** válasza:
93%

Nem köteleződ, de szerintem egy védőnő miatt ne mondj le egy babakocsi áráról! Legfeljebb elteszed a gyerekednek gyűjtőszámlára.

Igaz, én több, mint egy éve szültem, azóta változtak a szabályok.

Akkor még úgy volt, hogy min. 4 alkalommal kellett terhesgondozáson megjelenni. Ez lehetett sztk-s, magán nőgyógyász, védőnői pecsét is. Általában sokkal több is összejön, mint négy, nekem konkrétan betelt a kiskönyvem.

Szüléskor a kórház adta ki az erről szóló igazolást a zárójelentéssel és a kórházban tartózkodási igazolással együtt.

Az új szabályok értelmében ezt az igazolást a védőnő is kiadhatja, vagy ő adja ki. A babához ki kell mennie, akkor vinnie kell ezt a papírt is szerintem. Vagy ugorjon be hozzá apa és hozza el.

Nekem is egy lehetetlen védőnő jutott, de azért nem mondanék le a nekem ill. a gyerekemnek járó dolgokról, csak mert kissé hibbant.

2015. ápr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
93%

Mindegy, hogy védőnő vagy orvos, 4 alkalommal kell terhesgondozáson részt venni. ez lehet 4 orvosi, 4 védőnői vagy vegyesen.

Az anyaságihoz jó ideje csak a védőnő igazolása elfogadható (ez nem azt jelenti, hogy hozzá kell járni, hanem azt, hogy ő iagzolja le, hogy megvolt a négy alkalom, akárhol). A MÁK jó fej, el szokta fogadni az orvosit is, de van megye, ahol ellenőrzésen kiszúrták, és azóta betartják, hogy védőnői igazolás kell.


Kérdező, ezt az igazolást bárki kikérheti helyetted a védőnőtől, ha addig sem akarsz menni hozzá :)

2015. ápr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!