Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kötelező felvenni az anyasági...

Kötelező felvenni az anyasági támogatást?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 16. 10:23
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
90%

4 alkalommal kell terhesgondozáson megjelenned.


A védőnőt pedig le lehet mondani.

2015. ápr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
79%
Ennyire nincs időd terhesen, hogy nem MÉLTÓZTATSZ elmenni védőnőhöz?
2015. ápr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
Mégis hogyan fogsz az ultrahangokon megjelenni? Na meg majd a rendszeres NST vizsgálatokon és társain? Le lehet mondani a védőnőt, de az nem egy egyszerű procedúra. Egyébként jó dolog a védőnői szolgálat. Pl megnézi a vizeletedet is, amivel a terhességi cukrot szokták szűrni. A munkáltatódnak el KELL engednie minden vizsgálatra!
2015. ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

Én csak azt mondtam, hogy védőnőhöz nem járok.

Persze köteles elengedni, ha egy egyszerű alkalmazott vagy, akkor igen, de felelősségteljesebb munkakörökben nem mindig megoldható, főleg öt percért.

2015. ápr. 16. 11:31
 15/41 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom milyen munkakörben dolgozol, én kirendeltség vezető voltam szülés előtt és ráadásul nem a lakhelyem, amikor menni kellett a védőnőhöz, annyi volt hogy kb negyed órával értem be később, mert mindig megbeszéltük a védőnővel, hogy megyek reggel legkésőbb fél 8 felé, akkor gyorsan megcsinálta a vizsgálatokat (vérnyomás, vizelet, súly), ha kellett odaadta a beutalót (mert a háziorvosom szintén nem helyi, de az ő pecséte kellett rá, így a nőgyógyászt is megúsztam, ha nem volt egyébként semmi). Tehát ez az egész nem tart 5-10 percnél tovább.

A mák nekem is simán elfogadta az orvosi igazolást (miért ne tette volna?, ugyanis a jogszabály csak kibővítette az igazolás elfogadás körét, vagyis hogy a védőnőit is elfogadja), a lényeg, hogy a pecsét aláírás látszódjon, mert nekem épp emiatt kellett újra e-maileznem nekik, ügyfélkapun adtam be és az oda szkennelt példányon nem volt teljesen látható a pecsét. Persze aztán elküldtem nekik levélben is az eredetit, de addigra a pénz már rég a számlán volt.

2015. ápr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
azért párszor menj el a védőnőhőz is. nekem pl.kimaradt a szoptatási tanácsadás,nem azért mert nem akartam menni,hanem mert költözés miatt másikhoz kerültem,nem jött ki megtartani. én bementem bemutatkozni akkor beszéltük meg melyik gyerekorvost választom,az is fontos. de a tanácsadásra nem jutott idő,addigra szültem,és nagyon kellett volna pedig. meg a recepteket is ő adja a fürdetővel,vitaminokkal miután beszélt az orvossal. szívhangot is néznek, meg magzatvízszivárgást ezek is fontosak.
2015. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
90%

Bár jártam védőnőhöz, a kiskönyvet már az elején elvesztettem és nem akartam pótolni.

Magánorvoshoz jártam, ott négynél is többször voltam. Mindenféle kiskönyv meg pecsét (most komolyan, a 21 században papír alapú könyv meg pecsét???) nélkül a doki szülés után kiállított egy orvosi pecséttel ellátott papírt, amely igazolja, hogy megjelentem NÁLA négy terhesgondozáson. A védőnőről szó se esett.


Az anyaságit megkaptam.

2015. ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
90%

Én is ingázok, oda-vissza 180 km/nap. Mégis megoldom a védőnőt. Jó ha havi egyszer rámnéz hogy van-e a vizeletben fehérje, megnézi a vérnyomást stb.

Egyébként nézz utána, mert nekem is úgy rémlik hogy 4 orvosi pecsét kell hozzá.

Ja és a munkám felelősségteljes, mégis elengednek és nem nézik rossz szemmel ha vizsgálatra megyek. De ha rossz szemmel is néznék, pont nem érdekelne, a Picúr a legfontosabb!!!

2015. ápr. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
53%

Hát egy picit a kérdező védelmére kelnék, mert a védőnőhöz járás egyáltalán nem azt jelenti, hogy hajdenagyon megvagy figyelve.

Nekem a múltkor 1,2 volt a cukrom nála, mégsem mondta, hogy menjek valahova, annyi, volt, hogy ejjha, jó kevés. Vagy a vérnyomásom 70/50m egy szót nem mondott, hogy mi a fenét tudnék csinálni, hogy magasabb legyen. Konkrétan itthon tudok mérni vérnyomást, tudok mérni cukrot, megtudom mérni a haskörtérfogatomat és a súlyomat. Ha bármi kérdésem van, mindig az a válasz, hogy beszéljem meg a háziorvossal vagy a nőgyógyásszal. Ha vitaminokról kérdem, kérjem ki a tanácsát az orvosomnak. Teljességében fölösleges járnom. Elmegyek, mert épp van most időm, de hogy annyira fontos lenne, na ezt megkérdőjelezem.

2015. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
37%

A kérelemhez csatolni kell a Cst. 29. § (1) bekezdés a) pontjában megjelölt esetben a várandósgondozást végző védőnő igazolásának másolatát arról, hogy a szülő nő - a várandósgondozási könyvben rögzítettek tanúsága szerint - a szükséges alkalommal részt vett a várandósgondozáson.


Nem bővítettek semmit, ez a törvény végrehajtási rendelete, védőnői igazolás kell, ennyi.

2015. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!