Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kötelező felvenni az anyasági...

Kötelező felvenni az anyasági támogatást?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 16. 10:23
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
50%
A kutya se kérte tőlem a védőnői igazolásokat, azt nézték csak meg h jártam-e orvoshoz és a KÓRHÁZBAN adtak róla igazolást h igen jár az egyszeri támogatás! Nekem a védőnőm csak a súlyomat mérte és a vérnyomásomat egész terhesség alatt. Azon kívül h szeretett traccsolni semmi értelme nem volt. Mai napig jár, de csak úgy jön. Megnézi a gyereket és elmegy, újat nem nagyon tud mondani amit eddig ne tudtam volna pedig első gyerek.
2015. ápr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
65%

ja, hogy te nem egy "egyszerű alkalmazott vagy". Az más. Én CSAK egy egyszerű alkalmazott vagyok, felelősségteljességet nélkülöző munkakörben, mégis engem sokkal jobban számon kértek, mivel az olyan orrukat fent hordó középvezetők, mint amilyen gondolom te is vagy, szeretik ugráltatni és cseszegetni a magam fajta szerencsétlen beosztottakat.

Mellesleg, a védőnő nagyon megértő volt, rugalmasan kezelte a helyzetet, már reggel 7-8-ra mehetettem hozzá, ezért abszolút nem érintette a munkaidőmet a dolog, és sosem tartott fel tovább 10-15 percnél. Persze nekem rengeteg kérdésem volt az anyasággal kapcsolatban, amikre készségesen válaszolt...de hát úgy látszik te mindent tudsz, a gyerekednek meg egyáltalán nincs szüksége 64 000 Ftra a leendő bankszámláján.

2015. ápr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
83%

Provokatív a kérdésed.

Mivel te nem CSAK egy egyszerű alkalmazott vagy, hanem felelősségteljes főmufti, nyilván tudod, hogy semmilyen illetményt nem muszáj felvenni.

2015. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
73%
Felelősségteljes munkakörben dolgozó nő nem fogja hosszú ó-val írni azt, hogy "kilométer". Úgyhogy nyilván nem dolgozol te semmilyen felelősségteljes munkakörben.
2015. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
78%
Igen, kötelező felvenni. Ellenkező esetben megbüntetnek, sőt akár börtönt is kaphatsz érte!
2015. ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
25%

Ennyi rosszindulatú embert...


Kérdező: nem, nem vagy köteles felvenni.

Egyszerűen nem igényeled meg szülés után és kész.

De nem védőnői igazolás kell hozzá.

A kiskönyvben benne van :

" A várandós gondozást végzők ( szakorvos, háziorvos és védőnő) bejegyzései "

Ebből kell 4 pecsét.

Nekem is a kórházban az orvosom írt egy papírra egy igazolást, hogy megvolt a 4 orvosi látogatás. Védőnő ugyan nekem semmilyen dokumentációt nem adott, sem beutalót sehova sem igazolást..

A védőnő nem orvos, bár egészségügyi felsőoktatást végzett személy.

Vérnyomást mér, vizeletet néz, testsúlyt mér, szívhangot hallgat.

Egyébként ezt mind akár Te is megteheted az otthonodban, ugyanis 8-10.000 ft-ért már doppler készüléket is vehetsz.


Nem tudom, idegen emberek hogy jönnek ahhoz, hogy ismeretlenül ilyen hangnemben beszéljenek valakihez. Gondolom az anonimitás nagyot dob a bátorságotokon, szemtől szembe már megnézném melyikőtök lenne ilyen arcos.

Hagy döntse már el a kérdező, hogy él e ezzel a lehetőséggel, vagy sem, mivel joga van lemondani ezt a szolgáltatást.

2015. ápr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó, szerinted mennyire életszerű a kérdés maga?
2015. ápr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
46%

Hr manager pozícióban voltam egy multinál, mégsem volt probléma elmenni...Ez is egy egyszerű beosztotti pozíció. Nem mellesleg minden munkakört betöltő emberen nagy a felelősség, csak más-más megvilágításban kell nézni a dolgokat. Teljesen mindegy a beosztásod, akkor is kötelesek elengedni. A védőnő általában rugalmas.

13 voltam..

2015. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó.

Nem értem,mi köze van a kérdéshez annak hogy életszerű e avagy sem.

De ha már belementél. Miért ne lenne életszerű?


A lényeg akkor is az,amit leírtam: VAN rá törvényadta lehetősége a kérdezőnek, hogy ne járjon védőnőhöz és ahhoz meg pláne, hogy ne vegye fel a támogatást.

Ennyi, ezen nem változtat a sok rosszindulató ember okoskodó válasza. :-)

2015. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
60%
26: benne van a végrehajtási rendeletben, hogy védőnőiigazolás kell, slussz. A kiskönyvet még nem írták át, mióta változás volt. Van megye, ahol azóta kizárólag a védőnőit fogadják el, van, ahol még jó fejek, de már cseszegetik őekt miatta ellenőrzésen.
2015. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!