Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Ki hol szült (...

Anyukák! Ki hol szült ( mentő, kórház, otthon) és a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 18. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kórházban, ügyeletes orvosnál.

A kórházban éreztem magunkat biztonságban és csak pozitív tapasztalatom volt.

2015. ápr. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kórház. Nagyon jól jött, mert az utolsó pillanatban egy csokor komplikáció merült fel, amihez jól jött a kórházi apparátus. Fél percen belül tele volt a szoba további orvosokkal, neonatológussal, asszisztensekkel.

Majd műtőbe is kellett vinni.


Ha otthon szülök, tuti ott halunk meg mindketten, mert így is percek alatt, kapkodva tudták megoldani. Mire a mentő kiért volna, már késő lett volna.

2015. ápr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mindkettőt kórházban, fogadott orvossal.

A nagyobbiknál nem sok hiányzott a műtéthez, itthon nem biztos, hogy meg tudott volna születni. A kicsi születése ment minden gond nélkül, de vele meg már nem mertem volna itthon szülni. Nekem kellett a biztonság, amit a kórház és a 15+ éve ismert orvos nyújtott.

2015. ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kórházban.

Végtelenül normálisak voltak, épp átépítés alatt volt a szülészet, nem is egyedül szültem, egy harmadszor szülő cigányasszony szórakoztatott, néha azt hittem, úgy vihogom ki magamból a lányom. Fogadott orvosom volt, mivel a férjem nem jöhetett be, az orvosiban valami meccset néztek :) A szülésznő nem volt fogadott, de csak jókat tudok róla mondani.

2015. ápr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kórházban, fogadott orvossal.

Leesett a fiam szívhangja 100 alá, és nem tágultam...

Még szerencse, hogy kórházban voltunk. Szülésznő nem fogadott volt, hanem ügyeletes, de nagyon aranyos volt!

Rosszat nem tudok mondani.

2015. ápr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kórházban szültem, ügyeletes orvosnál. Fel sem merült bennem az itthon szülés, nem éreztem volna biztonságban magunkat.
2015. ápr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kórházban, fogadott szülésznővel és orvossal. Problémamentes terhesség után extra gyorsan szültem meg az első babámat, a szülésznőt idézve "végigszáguldott rajtam". Minden tökéletesen rendben volt, aztán egy naposan majdnem megfulladt, méhen belüli fertőzés, egy hét anitibiotikum-kúra az újszülött intenzíven. Szülés előtt is úgy gondoltam, hogy óriási felelőtlenség a tervezett otthonszülés, hát még a történtek után. Hangsúlyozom, hogy sem a terhesség, sem a szülés alatt nem volt semmi probléma, ideális "jelölt" lettem volna. A csecsemősök 10 másodperc távolságban voltak, amikor először elkezdett fulladozni. A kórház az otthonomtól 15 percre van autóval. Ha ez otthon történik, a gyerekem már nem él.
2015. ápr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kórházban szültem, sok vért vesztettem, sok infúzió kellett. De ezt leszámítva a szülés után legjobb lett volna hazamenni, annyira a kutya nem foglalkozott velem, és az általános állapotom egyre rosszabb lett minden nappal. Otthon, ahol volt segítségem, néhány nap alatt felépültem. Szerintem vérlázító, ahogy a szülés után kezelik az anyukákat egyes kórházakban. És mondom ezt annak ellenére, hogy mindenkivel a legnagyobb tisztelettel beszéltem, tehát nem a kifogásolható stílusomnak szólt a bunkóság, hanem zsigerből így reagáltak.
2015. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Otthon szültem, fájásgyengeség lépett fel a végén, de mégis sikerült világra hozni elsőszülött babámat mindenféle beavatkozás nélkül.
2015. ápr. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kórházban, ügyeletes orvosnál! Otthon nem mertem volna, a mentőt meg nyilván nem te választod hanem egy kényszerhelyzet. Számomra a kórház volt a legbiztonságosabb, és hamarosan újra ott szülök (pedig az első szülés spontán, és problémamentes volt)! :)
2015. ápr. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!