Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 33 évesen még mindíg nem...

33 évesen még mindíg nem érzem azt, hogy már szeretnék gyereket. Pedig már évek óta párkapcsolatban élek. Normális ez?

Figyelt kérdés
Sok baba van a környezetemben és szeretek rájuk vigyázni,de én nem érzem azt,hogy én is akarok.Persze cukik meg szépek kis csodák,de valahogy nem érzem,hogy legyen nekem is.Valaki van így rajtam kívűl?Vagy én vagyok csak ilyen selejtes?
2015. ápr. 23. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem vagy selejtes. Biztos, hogy oka van annak, ha nem szeretnél vagy ha még nem szeretnél saját gyereket, ez lehet külső ok (anyagi biztonság hiánya, munkahely, stb.), lehetnek lelki okai (saját anyukáddal való kapcsolatod, a párkapcsolat jövőjében való bizonytalanság, stb.). A legegyszerűbb ok mindig a legvalószínűbb: egyszerűen Te ilyen vagy, még nem jött el Nálad a mindent elsöprő vágy. Ha később jön, az is jó (akkor lesz a legjobbkor úgyis), ha esetleg soha nem jön, az sem baj, ilyen is van, ettől nem leszel és nem vagy kevesebb.


Én is nagyon későn értem meg erre a szerepre.

2015. ápr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Valaki van így rajtam kívűl?"


Persze hogy van, naponta 10 db ilyen kijelentés-álkérdés van itt például. Remélem segítettem.

2015. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele 34 évesen,de én még csak cukinak meg szépnek sem tartom a gyerekeket.
2015. ápr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Normálisnak azt tekintjük, ami az adott kultúrának, szokásoknak, konvencióknak megfelel. A magyar kultúrában és értékrendben benne van a családalapítás, és az anyaszerep. Tehát ez, ami normális.


Ha 33 évesen így érzel, nem tekinthető "normálisnak", társadalmi szempontból. Azonban rólad semmit nem tudunk. A gyerkkorodról, a kötődésedről, a szüleiddel való kapcsolatodról, a nőiséged megéléséről, a szorongásodról, félelmeidről, vágyaidról stb.

Ahhoz, hogy ki tudjuk mondani, hogy "normális", ami érzel, ezeket ismerni kellene.

2015. ápr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hàt èn kerek perec kijelenthetem, meg lehet èrte kövezni nem szeret(t)em a gyerekeket. Azèrt az a kósza (t) mert időközbe nekem is lett egy. :) Sosem voltam odàig a gyerekekèrt ès nem is nagyon àhìtoztam azèrt, hogy nekem legyen de lett egy fèrjem aki gyereket akart ès tetszik nem tetszik hamar össze is jött. Mindössze 25 voltam amikor született vagyis 8 nappal szülès utàn töltöttem be. Nem èreztem magam kèsznek rà... de meg kell mondanom sztem erre nem is lehet felkèszülni. Mindent egybevetve a kislànyom a legjobb dolog az èletemben, ameddig tudom szoptatom ès nem is szívesen hagyom ott senkinek. 9 hònapos ès 1 òrànàl tovàbb sosem hagytam ott. :) Most sem szeretem jobban màs gyerekèt mint előtte, de màs szemmel nèzem őket mert tudom mit èrez irànta az ő anyukàja. Hidd el ha jön a baba akkor nem lesz kèrdès, hogy èrett vagy-e hozzà vagy felkèszültèl-e jön egy atombomba nagysàgú szeretet ès visz az àr magàval. :)
2015. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lényegében azt akartam írni, mint az utolsó, hogy más gyerekeket szeretni, meg aranyosnak látni egészen más, mint a saját gyerek. Hidd el, ha lenne gyereked imádnád, mert egyszerűen tombolnak benned a hormonok, előhozzák az anyai érzéseket...

Van aki világ életében anyának készül, meg van érte bolondulva és mikor megszüli a gyerekét, akkor hirtelen nem érzi azonnal az elsöprő szeretetet és kétségbe esik. Ilyennel is találkoztam. De később persze ott is becsap a villám.

Egy imádnivaló 10 hónapos kis pasi anyukája.

2015. jún. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!