Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2. szülésre készülök, és...

2. szülésre készülök, és nagyon félek. Akik így voltak, hogyan készültek lelkileg a következőre?

Figyelt kérdés

Az első szülésem traumatikus volt. Segítséggel tudtam feldolgozni, úgy, ahogy. Most várom a második babánkat, és nagyon félek. Néha úgy érzem, hogy semmi gond, menni fog ez nekem, aztán belegondolok, és bepánikolok.

Aki hasonlóan járt elsőre, hogyan készült a második szülésre lelkileg? Orvost és szülésznőt választottam, velük átbeszélek mindent, de ez sem nyugtat meg teljesen, sajnos.


2015. máj. 4. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:

engem olyanok nyugtatnak, hogy

- a babának sokkal rosszabb,azzal ha pánikolok, stresszelem magam átmegy belé a félelem, szeretném ha bízna bennem és megtudnám őt nyugtatni és igazáből őt készítem fel magamban és szülés alatt is ő tartja bennem a lelket hogy ne ijesztgessem szegényt, így is meglehet rémülve

- vajúdásom(első gyerek) közben szakápoló jelezte hogy a fájdalmat el kell fogadni(szóval nem rettegni, meg ellene feszíteni kellene..)valahogy elfogadtam ezt az egy rövid mondatot és valóban azzal sokkal könnyebb, ha átadja magát az ember, hogy most nem az ő kezében vannak az események

- bizalmat adott a genetikán, hogy a családban max olyan komplikáció volt csak ami "emberhiba"(egyik rokon nem nyomta ki a babát amikor érezte hogy kellene, mert a gátvédelem így meg úgy, a baba kéken totál oxigénhiányosan született,nem sírt fel, már rég ki kellett volna nyomni/tolni)

-igazából én hál ég a bajokat el sem tudom képzelni ezáltal nem teremtem meg a gondolataimban em vizuálisan nem nézek horrorfilmeket sem és kegyetlen szüéseket sem

2015. máj. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szép, ahogy leírtad. A baj az, hogy első szülés alatt olyan szinten elveszítettem a kontrollt, hogy már azt sem tudtam, miért vagyunk ott, elfelejtettem, hogy az egészet a kisbabámért teszem, csak a fájdalmat éreztem, hogy nem bírom tovább. Amikor megszületett és megláttam, csak arra tudtam gondolni, hogy ez itt egy kisbaba, de hogyhogy? :(
2015. máj. 4. 13:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első szülésem nekem is nagyon nehéz, hosszú, egész napos volt. Rosszul is feküdt a baba, kinyomták nagy nehezen,3 gátmetszés, nehezen gyógyuló belső horzsolás. Rossz emlékű mai napig. Én úgy voltam vele, akármi lesz másodjára is kibírom, mert ennél rosszabb nem lehet. Csinálom amit kell, mert muszáj. Belenyugodtam a sorsomba. Aztán csodák csodájára, rövid , könnyű szép szülésem volt, egyetlen olyan rettenetes fájás nélkül ,mint anno. 3 óra az egész, ahogy beértünk vittek is a szülőszobára, magamtól szültem.

Szerintem az segített, hogy fel voltam készülve a legrosszabbra, de eldöntöttem megcsinálom. Egyszer kibírtad, hidd el erős vagy kibírod még egyszer. Ne kattogj rajta, engedd el. Adjon egy kis magabiztosságot, hogy már tudod mi után mi jön, nagyjából hol tartasz, végig csinálod hidd el és lesz 2 gyönyörű gyermeked. Sok szerencsét hozzá!

2015. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3 órát a legbrutálisabb részéből is kibírnék, úgy érzem. A baj az, hogy az ember nem tudja előre, hogy 3 vagy 33 óra lesz, (nekem is több, mint egy napos volt az első). Hát nem tudom, hogyan induljak el az elengedés útján. Napokig úgy érzem, hogy nem gond, aztán jön egy emlék, vagy egy helyzet, amibe belegondolok és elfog a sírás. Biztosan a hormonok is, de néha kőkeménynek érzem magam, néha meg picinek, félősnek, remegősnek, hogy nem akarom ezt az egészet. Bááárcsak könnyű, gyors szülés lenne most! :(
2015. máj. 4. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!