Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elnézést hölgyek, de meg...

Roadkill kérdése:

Elnézést hölgyek, de meg lehet kérdezni milyen érzés szülni?

Figyelt kérdés
Fiú vagyok és nagyon kiváncsi erre a dologra mint pl:hogy lehet kibirni,meddig tart,stb.

2015. máj. 7. 14:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%

Én még előtte állok, de csak gondolkozzunk logikusan:

-te is megszülettél és Anyukád gondolom jól van, tehát ki lehet bírni, aki nem úgy bírja a fájdalmat, az kér érzéstelenítőt.

-hogy meddig tart azt senki ember fia nem tudja megmondani, mert mindenkinél más. Vagyis hogy meddig tart? Még ki nem jön a gyerek :D

És az én kérdésem:

-Hogy megéri-e?

A világon a legtöbbet éri :D


Szép napot!

2015. máj. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok még túl rajta. Tudom, hogy borzasztóan fog fájni. Azt sem tudom milyen jellegű a fájdalom, de nem félek állok elébe. Alig várom, hogy megszülessen a picúrom :)
2015. máj. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én már szültem.Életem legborzalmasabb fájdalma volt.De megéri.
2015. máj. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Akik szülni fognak sok szerencsét:)
2015. máj. 7. 17:03
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Megpróbálom úgy leírni, hogy női nemi szervek birtoklása nélkül is átérezhető legyen. Cserébe megköszönöm a tökön rúgás érzésének a leírását :)


A vajúdás olyasmi érzés, mint egy nagyon durva hascsikarás, a görcsös verzióból. Ha görcsölt már bármid és nagyon fájt (izom, belső szerv), akkor azt képzeld a hasadba. A fájdalom haladási iránya kissé eltérő, illetve tart fél-egy percig, utána szünet. Idővel a szünetek rövidülnek.


Maga a kitolás pedig egyszerűen olyan érzés, mint egy orbitális szorulás. Mivel a végbelet is nyomja a kifelé haladó baba, ugyanazt a pontot ingerli, mint szorulásnál a széklet. Fájdalmat én ott nem éreztem, hanem teljes mértékben erős székelési ingert.

Ha nincs komplikáció, akkor ezek után azonnal megszűnik a fájdalom.

2015. máj. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Van, aki nem székelési ingerről számol be, hanem olyan fájdalomról, mintha szét akarnák belülről szaggatni a szöveteidet.


De ígérem, ha túl leszek rajta leírom, h milyen volt. Júliusban szülök.

2015. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
sok sikert:)
2015. máj. 7. 20:21
 8/18 anonim ***** válasza:

egy férfiismerősömnek asszem epeköve volt, olyan szinten fájt, hogy hánynia is kellett a fájdalomtól az orvos azt mondta neki, hogy ön olyat élt át mint egy szülés, az is ilyen(és igen, vannak tényleg akik hánynak)


én úgy éltem meg, hogy már a vajúdásnál feladtam az életem is a fájdalombam onnanstól az agy kikapcsolja az érző idegrendszert, magyarán onnanstól nem éreztem semmit, de magamnál voltam, de ilyenkor a szülészek és asszisztensek jól artikulálva hangosabban mondanak mindent és az ember szemébe, hogy tényleg felfogja a szülő nő, kitolásnál enyhe(alig voltam benne biztos hogy érzek valamit) mensi szerű görcsöket éreztem, akkor kell nyomni.


a legáltalánosabb viszont az hogy a vajúdást könnyebben túlélik, a itolás szokott kegyetlen lenni.

könnyebb ha az ember átadja magát a fájdalomnak, mert ha ellene feszít, vagy rástresszel még kegyetlenebb lehet és a babának sem tesz jót.

2015. máj. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
6 os írta a székelési ingert, az csak az elején van rövid ideig
2015. máj. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
ja és még annyit etarthat 7 vag ykvesebbvagy jóval több órán át a vajódás elején 5 perc szünetekkel a fájdalo között, később 2 perces szünetek, még később már egybefolynak a fájások a szervezet olyan szinten kimerül hogy remegés törhet rá(sokan azt hiszik fáznak, de nem attól van)ill pár másodpercekre el is alszik az ember, pihen a szervezet, tehát fájás alvás fájás és így tovább, van már a végefelé. ezért olyan mintha nem lenne teljesen magánál az ember
2015. máj. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!