Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a császártól, van...

Rettegek a császártól, van aki pozitívnak élte meg? Ezért nem is merek második babát vállalni.

Figyelt kérdés
Van már egy 2,5 évesünk.Szeretnénk másikat a férjemmel,de sajnos tavaly volt egy balesetem és eltört az egyik csigolyám,emiatt nem szülhetek többé természetes úton,csak császárral.Attól viszont rettegek.A műtéttől,az utána levő fájdalomtól,hogy fogom ellátni a babám.Pláne úgy hogy az első szülésem csodaszép volt,mindössze 6 óra és olyan boldogan éltem meg.
2015. máj. 16. 19:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én szültem símán is meg császárral is.


A császár sem volt jobb vagy rosszabb, csak más. De utána sincsenek olyan extrém fájdalmak, hogy ne tudnád ellátni a babát meg a háztartást.

Nekem ikreim lettek császárral, otthon senki segítségem sem volt, a nagy gyerek szintén otthon volt egész nap, és nem volt semmi gond azzal, hogy ellássam az egészet.

2015. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha tehetnem meg 100szor szeretnem megelni a csaszart, olyan szuper volt! A legrosszabb az egeszben a pisiszonda volt es a hasnyomogatas. Hat oraval a csaszar utan felalltattak, setaltam, s onnantol kezdve a babat egyedul lattam el. Fajt, persze hogy faj, de kibirhato. Szuletese pillanatatol a baba velem volt, ejjelre se vittek el. Hetfon szultem, csutortokon hazaengedtek, vasarnap mar hurciztam vele a lidlbe. Nem olyan remes, hidd el. Elso ejszaka kaptam oxitocint, akkor volt mehosszehuzodasom, de azt tudod milyen ha mar szultel. S mikor jon az orvos a reggeli viziten elkezdi nyomkodni a hasat, hogy tisztuljon ki a meh, na, az nem egy leanyalom, de max egy percig tart, s kibirhato... Nem kell felni tole, egy kicsit pozitiv hozzaalassal ez is lehet alomszules... Es utana sem.szabad elhagyd magad. A felepulesben fontos, hogy bizz magadban. Elso gyerekemmel 16 orat vajudtam, hulla faradt voltam, nem tudyltam megszulni, elaltattak, ugy csaszaroztak... Az szornyu volt, nem voltam jelen mikor megszuletett, es kabult voltam ket napig az altatotol, de ugyancsak hetfoi szules utan, szerdan mar egyedul lattam el a babat. Szoval ha programozott csaszarod lesz, nincs mitol felj... Csak pozitivan :)
2015. máj. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Teljesen pozitív élmény maradt...Ahogy fel lehetett kelni felkeltem, az nagyon fájt, utána 1-2 napig rengeteget járkáltam, baromira fájt de így 3-4. napon már normálisan tudtam mozogni, nem úgy mint azok akik nem keltek fel. Hamar gyógyul a seb, a gyereket nem viseli meg annyira...Sok előnye van. Ne félj tőle!:)
2015. máj. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
34%
Kértem a császárt és szuper jó volt:D PÁr napig húzódott,de a dolog nyitja a rengeteg mozgás,miután kimegy az érzéstelenítő. Persze csak ahogy bírod,de nem szabad elhagyni magad,még ha fáj sem. Eszembe sem jutna term.úton szülni sem a baba sem magam miatt sem. Ez így volt tökéletes:D És nem ettől múlik,hogy kötődsz-e vagy más hasonló hülyeségek :D. A műtét tök jó volt,végigdumáltuk az anesztessel apárom fotózott majd ideadták a picurit:D. Kiment a zsibbadás és elmentem zuhanyozni.Első éjjel egyedül voltam a kicsivel és keltem hozzá,katéterestől,infúzióstól mindenestül. De ne félj,mert akkor és ott ez fel sem fog tűnni,csak ha direkte ráagyalsz és azzal foglalkozol. Itthon sem volt segítség,a páromtól is annyit fogadtam el,hogy a hordozót ő cipelte a lépcsőn. Fájd.csillíptót vagy 4szemet vettem be,azt is csak mert erőltették. Ja annyi,hogy a 4. és a 8.nap között becsípődött a hátam hála a xar kórházi ágynak,na arra vettem be fájdalomcsillapítót,de kb.ennyi volt:D. Éljen a császár!! :D Ne félj és jó babázást :)
2015. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Jajj,köszönöm a pozitív történeteket!!! :)

Van pár barátnőm,aki császárral szült és borzasztó dolgokat mondtak utána,hogy mennyire fájt a műtéti heg és alig birtak bármit is tenni és a gyereket is mama látta el pár napig...

Nagyon remélem,hogy én a pozitív oldalt fogom majd képviselni!

2015. máj. 16. 20:10
 6/18 anonim ***** válasza:

Én is szültem császárral.

Végigolvastam a hozzászólásokat.

A csaászár nem vészes, és a természetestől jobban féltem volna. Nem vagyunk egyformák. Az első 12 óra a szar, de kibyrható. Nem kellett fájdalomcsillapítót kérnem. Inkább úgy voltam vele, hogy csak nevetnem ne kelljen:)

A hasnyomkodást nem értem. Nekem egyszer sem nyomták meg a hasam utána. Akkor is óvatos volt a doki, mikor hazamenetel előtt megvizsgált. A vérzés is jóval kevesebb.Első nap kellett vastag betét, utána egy hétig normál, aztán tisztasági.

Az utolsó hozzászólót meg abszolút nem értem...

Engem nem engedtek felkelni 12 órát... és hát én még ilyenről nem hallottam, hogy katéterrel rögtön gyereket ellátni...


Szóval kérdező:

rengeteg ember szült, szül császárral...

nem olyan vészes az, mint ahogy az internetes oldalakon leírják, nem véletlenül..elrettentésként, hogy ne kérjék.

Én ébren voltam, egyáltalán nem volt jajgatás sem közben, sem utána.

' hét múlva néha el is feledkeztem a vágásomról.

3 nap után kiengedtek a kórházból.

2015. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Bizony a hasnyomkodast en sem ertettem... Elkezdte a doki fentrol, es lefele haladva nyomkodta... Kerdeztem, hogy mieeeert kinoz, akkor mondta, hogy azert hogy tisztuljak, s hogy erezze a mehnek az allapotat... De mint irtam, a kateter... Na az a leheto legxarabb erzes a vilagon... Az csipett, egetett, szurt, bepisilek erzes... De amint kaptam gerincbe az erzestelenitot mar nem is ereztem :)
2015. máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem 4 császárom volt, és ha lehetne, simán bevállalnék még egyet. Az biztos, hogy nem egy leányálom, vannak fájdalmas részek is benne, de nem kell tőle annyira félni, hogy ezért lemondasz még 1 gyermekről. Ha tudod, hogy csak így szülhetsz, lesz rá éppen elég időd felkészülni lelkileg is. A vége pedig egy csodálatos kisbaba lesz!
2015. máj. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hasnyomkodás nekem is volt, hát az tényleg nagyon durva. Majdnem becsináltam a fájdalomtól. :( De ez is csak pár napig tartott. :)
2015. máj. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A hasnyomkodas azért kell hogy lassak nincs e gond.Amikor fekszel nem tisztulsz ugy,mikor felallsz akkor meg zutty..ezért megnyomkodnak hogy lassak mi és mennyi tavozik.

Első babám császárral született.Rettegtem tőle. Nem programozott volt,muszaly volt.Akkor ott annyira megijjedtem hogy nem akartam császárt,félek tőle,hogy altatást kértem. Igy a mutétrol nem tudok nyilatkozni.Viszont ami utanna volt,nem kellemes. De kibirhato. Olyan ez mint a fogorvos.Félsz,sz.r, de mikor tulvagy rajta nem is érted mért féltél annyira mert annyira vészes nem volt. A babát el tudtam látni,bar egy hétig nehéz volt felulni de ha felultem onnan mar siman me.t minden.Nem szabad elhagyni magad.Valoban ez a lényeg.Mi a szobtarsammal sétalgattunk, egyre nagyobb tavokat.Hazamenetelnél mar nem mondtak volna meg hogyan született, ugy mozogtunk mint a term.uton szülők.Viszont volt egy nő aki nagyon elhagyta magát.Ő a hazamenetel napjan ugy vánszorgott mint akit elotte nap mutottek.

A mutét utani reggel segitett a nővér letusolni.Az Első felkelésem volt,segitett elmondta hogyan uljek fel ne ijjedjek meg ha felallok megömlik ott lent ugyhogy sietni kell a tusoloig.Hát én siettem,rámszolt hogy szaladni nem kell azért.Sitty sutty végeztunk a tusolassal(én tusoltam addig o lecserélte az agyneműmAztan odakisért a mosdohoz fogatmostam feloltoztem és mar be is bujtam az ágyba)

Még a végén meg is köszönte hogy ilyen ugyes voltam mert rengeteg időt sporoltam neki,mivel az egyik anyuka annyira elhagyta magát hogy 45!percébe telt ugyanez ami nekem max 10 és igy pont kész lesz mire jön a vizit.

Aztmondom hogy nem akarok több császárt de ha majd a következo is ugy születik, nem érdekel. Kibirhato. Naprol napra erősebb az ember nagyon érdekes érzés.

2015. máj. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!