Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik korházat választanátok...

Melyik korházat választanátok szülésre, ami teljesen baba-mam barát, de nincs gyermek intenzív osztály vagy amelyik kevésbé az, de felszereltségét tekintve tökéletes?

Figyelt kérdés

Németországban élő kismami vagyok, és itt nekünk kell kiválasztani a korházat ahol szülni szeretnénk.

Azt tudni kell rólam, hogy nem vagyok sem természetes szülés sem császár ellenes, bár lehet hülyen hangzik, de őszinte leszek, a természetes szülés mellett nekem csak annyi szól, hogy együtt átélhetjük a párommal, ami gondolom csodálatos élmény.

A szoptatástól még egy picit idegenkedem, de mindenképpen meg szertném próbálni. Csak még minden olyan új és fura.

Na szóval eyeket figyelembe véve 2 korházra gondoltam:

1. Teljesen baba-mama barát, császármetszést csak is a legvégső esetben csinálnak, és mindent megtesznek a zavartalan szülés érdekében.

A szoptatás ebben a korházban kötelező, és minden segítséget megadnak annak érdekében, hogy jól működjön.

Sajnos nincs baba intenzív részleg, ha ne adj isten valami történne, persze attól még másik korházzal összedolgoznak.

2. Nem annyira baba-mama barát, a császármetszések száma sokkal magasabb, talán picit futószalagos.

Szoptatás, saját egyéni döntés, ha szükség van tanácsadóra rendelkezésre áll.

Felszereltsége szinte kifogástalan.


Megmondom őszintén nem tudom mit tegyek, az 1. korháznál rá lennék kényszerítve a természetes szülésre és szoptatásra, szóval választásom nem lenne, ami a baba érdekében jobb, kivéve az intenzív részleg.

2. korház meg önző módon nekem lenne kényelmesebb, mert magam dönthetem el, hogy mit is akarok.


Bocsi ha hosszú lett, de szükségem van nem elfogult tanácsokra, mert férjem csak annyit mond, szoptatni biztos szoptatni fogsz, a szülés meg az én dolgom, abban akárhogy is döntök, támogat.



#kórház #Németországban szülés
2015. máj. 8. 08:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem azt, hogy természetes vagy császár ott sem te döntöd el, mivel az egyik természetes a másik meg életmentő műtét, biztos nem úgy megy, h doktor úr, ma olyan császáros napom van..! Szoptatás meg szerintem alap, és tök normális lesz az első perctől, csak előre nem tudja elképzelni az ember hogy milyen. Én a zavartalan szülést választanám, és nem a baba miatt, bármit megtennék ha a második szülésem és vajúdásom alatt békén hagynának!
2015. máj. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál. Németországban lehetősége van a kismaménak eldönteni, hogy szeretne szülni, csak előre kell a korházzal egyeztetni.

A császáros szülések száma azért is ilyen magas itt kint, mert sok esetben ha nem is indokolt, már viszik is császározni az anyukákat, mert sokkal több pénzt kap a korház a biztosítótol.

2015. máj. 8. 09:01
 3/18 anonim ***** válasza:
Franciaországban élunk, itt az volt az elso kérdés, hogy hogyan szeretnék szulni, szeretnék e szoptatni. Itt lehet választani mindenben. Hál istennek a baba-mama barát korház itt azt is jelenti, hogy anyuka eldontheti szoptat e vagy sem. Én az elso korházat választanám a helyedben. Nálunk is mindent megtettek azért, hogy szoptathassak, 2-3 szoptatási tanácsado is jott..majd ok maguk mondták, hogy sajnos ez nem fog menni, ugyhogy fejtem a tejet. Ingyen lehet bérelni duplafejes madela gépet..és azt is jelenti a baba-mama korház itt, hogy a baba éjjel- nappal veled van, a vizsgálatokat a szobákban végzik, anyuka mellett. Minden anyuka kulon szobában van, baba sarokkal ellátott szobák, furdoszobákkal..a korház dolgozoi nem is furdetik le a babát, hanem az anyukák furdetnek..és egy-egy ápolono (csecsemos fogalmam sincs, h hivják Magyarországon) áll az anyukák mellett, elmondjía hogy fogd, hogy furdesdm hogyan kezeld a koldokét, az orrát hogyan tisztisd stb. Mellesleg apuka is bent lehet a korházban, ott is aludhat, fotelágy van minden szobában biztositva, és pl. a furdetés is olyna, hogy anyuka-apuka egyutt csinálja.
2015. máj. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A 2.-at választanám, de nem kérnék eleve császárt, csak ha szükséges.
2015. máj. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
kérdezo, csak azt nem értem, hogy a szoptatásrol miért a férjed dont?..o eldontotte, hogy te szoptatni fogsz és kész?
2015. máj. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Megint őszinte leszek.

Soha nem szerettem, ha valaki a mellemhez hozzanyúl, nem tudom honnan ered, de egyszerűen nem szeretem.

Babavállalás előtt is, sokat idegeskedtem ezen, hogy fogom szoptatni a babámat, mi lesz ha rossz érzést vált ki belőlem, hisz ez a világ legtermészetesebb dolga, és a babának is a legjobb. Most hogy terhes vagyok, abban bízom, hogy hátha helyére billen az agyam és nem fog rossz érzést kiváltani.

Férjemmel erről beszélgettünk, de tudni kell róla, hogy elég összeesküvés elmélet párti, és szeinte az össz tápszerben egy csomó egészségtelen anyag van, csak hogy minél több csecsemő beteg legyen. Én tudom, hogy nem így van, de mit csináljak vele, ha ő csak ennek hisz.

Meséltem neki, hogy tesóm nem tudott szoptatni, mert nem volt teje, erre csak húzta a száját, hogy nyugi neked lesz, mert biztos nem fogjuk mérgezni a gyereket.

Ez még egy plusz hatalmas terhet ró a nyakamba, hisz ha tényleg nem fogok tudni szoptatni, biztos rossz anyának leszek elkönyvelve. Pedig tudom, hogy imádni fogom, mert már most imádom a pocaklakómat, és mindent meg fogok tenni, hogy jó anyja legyek.

Ezért is gondolkodom az első korázon, mert akkor úgysem lesz választásom, rá leszek kényszerítve.

2015. máj. 8. 09:50
 7/18 anonim ***** válasza:

azért az nem olyan "kényszerités", ha látják, hogy az anyuka nem birja..nem megy, kibukik...hidd el nem fogják rád csatolni, hogy már pedig szoptatni kell..


ezt a jo anya, rossz anya dolgot meg most felejtsd el, mert konnyen bedilizek az ember, ha mindenkinek meg akar felelni- még akkoris, ha amércét te állitod fel magadnak.

érzékeny idoszak a szulés utáni, legyél csak laza, probáld meg a szoptatást, ha nem megy, nem birod, idegenkedsz tole, akkor meg hagyd a csudába.

2015. máj. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Pont igy szeretnék én is hozzáállni a dolgokhoz. Szülésre is azt mondtam, én meg szeretném próbálni természetesen, de ha nem megy, akkor nem, szóval nem minden áron, lényeg a végeredmény. Szoptatásra úgyszintén, ha menni fog nagyon örülni fogok, de ha nem, akkor felnő másként.

Ezt ecseteltem a férjemnek is, szüléssel egyet is értett, mondta mindenben támogat, de arról, hogy esetleg tápszeres lesz a pici hallni sem akar, és egyszerűen félek, mert honnan tudjam, hogy fogok reagálni, mit fogok érezni akkor, és ez miatt nem szeretnék bedepizni. De tényleg már most nagyon aggódom és elszomorít, hogy ebben nem áll mellettem.

persze erre az is rátesz egy lapáttal, hogy amint közöltük a szülőkkel a jó hírt, már a szoptatás lett a fő téma, hogy csak anyatejet :(

2015. máj. 8. 10:28
 9/18 anonim ***** válasza:

A másodikat. Az elsőnél egyértelmű, hogy el húzódó vajúdásnal eszükbe se jut csaszarozni, kit érdekel, hogy már 2 napja szenvedsz.

A szoptatasrol meg annyit, hogy a kedves ferj szoptasson, ha akar, te meg majd eldontod, hogy te mit akarsz

2015. máj. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Úgy nyilatkozom,hogy amikor megszültem anno a fiam, a koraszülött oszt.-ra került. Több baba volt, aki más kórházban született 50-60 km-re, de mivel azokban nem volt koraszülött, így odakerültek. Anyuka meg ahogy tudott jött utána, de befektetni nem mindegyiket tudták. Mi sem így készültünk,de ez lett a vége, és örülök,hogy pusztán 50 m-re voltam a babámtól, és minden nap 5-ször így mehettem etetni. Így én mindenképpen azt a kórházat választanám,ahol van intenzív, vagy koraszülött részleg.
2015. máj. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!