Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon rossz a szemem, több,...

Nagyon rossz a szemem, több, mint +6,25 dioptriás. Mennyi lenne rá az esély így, hogy császározni kell?

Figyelt kérdés

Nemrég hallottam, hogy egy bizonyos dioptriaszám fölött rutineljárásnak számít a műtét, mivel a szüléssel járó erőfeszítés retinaleválást okozhat, és ezért magas a kockázata annak, hogy teljesen elveszíteném a látásomat.

Dokival ilyesmiről még nem beszéltem, egyelőre csak tervezzük a babát, próbálkozunk. Nőgyógyásznál voltam kivizsgáláson, hogy minden rendben van-e, de a szememről akkor nem esett szó.

Utánaolvastam és úgy néz ki, a lézeres szemműtétet sem ajánlják szülés előtt. Mondjuk amúgy is nagyon drága egy ilyen beavatkozás (3-500.000 ft körül), szóval nem is biztos, hogy most telne rá, de azért jó lenne tudni, hogy így mik lennének az esélyeim.


Valaki tudna ebben a kérdésben kicsit segíteni? :)

Volt, akinek ugyanígy rossz volt a szeme és emiatt nem szülhetett természetes úton? Alapvetően nem tartok a császártól, de mégis csak egy hasi műtét, és minden műtét kockázattal jár.


Ezért érdekelnének a tapasztalatok. :)

Előre is köszönöm.



2015. ápr. 14. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez még nem az a dioptria, ami miatt császároznak (bár van aki bármiért császároz).

Nekem soha fel nem merült. A szemműtétnél általában 1 éven belül nem ajánlják. Unokatesóm azon kívül szült ikreket természetes úton.

2015. ápr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6,75 mindkettő. A nődoki elküldött szemfenék vizsgálatra, ott minden okés volt, így mindkét gyerekemet természetes úton szültem, de mondták is, hogy bár vaksi vagyok, ez orvosi szempontból nem magas dioptria, és nem okoz gondot.
2015. ápr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló a szemem , rá kérdeztem a dokitól erre és mondta hogy 10 alatt a császár kérdése fel sem merül. 3x szültem természetes úton.
2015. ápr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
9 dioptria felett nem lehet természetesen szülni, szóval nyugalom, ez még attól messze van.
2015. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A dioptria nem számít,engem is elküldtek vizsgálatra,de ott valami mást néztek.Viszont nekem szülés után az éves szemészeti kontrolon -1-el romlott mindkét szemem.Valaki tapasztalt hasonlót?
2015. ápr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó nekem közben volt (nem ekkora), hogy nem mindig láttam rendesen az utolsó 2 sort. Én kb 3-4 havonta járok a kontaktlencsém miatt kontrollra. Mondtam is a doktornőnek, hogy valamikor olyan szuperül látok, máskor meg tök homályban vagyok :). Mondta, hogy a hormonváltozás sajna kihat a szemre is, de ilyenkor még nem változtat soha a dioptrián, csak ha esetleg szülés után tartósan megmarad. Én 3 hónappal a szülés után voltam kontrollon, akkor még nem volt tökéletes. Most készülök majd megint menni, kiváncsi leszek, mert a balt úgy érzem nem tökéletes.
2015. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
-8-cal kétszer szültem. Persze előtte volt szemészeti vizsgálat.
2015. ápr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
-7 dioptriám nem lenne probléma, de a szemész talált valamit szemfenékvizsgálaton, és ezért javasolt császárt :(
2015. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!