Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon fáj a szülés, milyen...

Nagyon fáj a szülés, milyen érzés?

Figyelt kérdés
Hét hónapos terhes vagyok, július huszonkilencre vagyok kiírva. Ez a baba lesz az első gyermekem, bevallom kicsit félek hogy nagyon fájni fog.

2015. máj. 25. 12:28
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
Én júli 27-re vagyok kiírva, második babával. Első is nagy volt, 4200 gr. Másodjára fiút mondanak és olyan 5 kg-ra saccolják, összehasonlítva a lányommal. Én inkább attól tartok, hogy nehogy császár legyen. Fájni fáj, de csak 1 napod megy rá, utána én hamar elfelejtettem. Ezért is vállaltunk megint. :)
2015. máj. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Mi nem kérdeztük meg mi lesz, mindegy csak egészséges legyen :)
2015. máj. 25. 12:44
 3/43 anonim ***** válasza:
88%
en 16 orat vajudtam, ket hete szultem. soha eletembe nem eltem meg at ekkora fajdalmat, nem tudom semmihez hasonlitani, emberfeletti, kegyetlen...es orokkevalosagnak tunik. most mar nem tudom felidezni az erzest, csak tudat alatt van bennem.Talan mar en is azt mondom, hogy vallalnek meg egyet, de annyi helyen repedtem, hogy biztos nem termeszetes uton lenne a kovetkezo, viszont orulok hogy most siman szulhettem a fajdalmak ellenere is. jo orvosom volt, es szuleszno is rendes volt, anyam bent volt a vegen, ezek mind sokat segitettek, mert en nem hittem hogy vegig tudom csinalni, csak ok hittek bennem. nem kaptam fajdalomcsillapitot, csak 12 ora vajudas utan kezdtem el szivni a gazt...attol ketszer hanytam is, felallitottak atoltozni..aztan halucinaltam tole, rettenetes volt. a kitolasi szaknal mar nem szivtam azt se, ott osszeszedtem minden erom, bar az is 50 percig tartott az agy szetszerelesetol szamitva. viszont a vagas utan egybol kicsuszott a draga es amig varrt a doki ott fekudt szo nelkul a mellkasomon. az volt a legjobb erzes ezek utan a vilagon, mar nem is ereztem fajdalmat tenyleg...csak masnap :D amikor fel se tudtam allni a vervesztesegtol, derekam annyira szejjel volt hogy amiatt se tudtam jarni, es a gatseb is nagyon fajt, nem beszelve az aranyerrol. ezek most ket het utan normalizalodtak, de ugysincs mas valasztasom mint regeneralodni, mert a babat hurcolni , etetni kell. alig alszom...de a korhazi napokra -hiaba getto korulmenyek kozt voltam- megis jo emlekkent gondolok vissza, mikor behoztak es ott aludt mellettem egesz ejjel, ahogy neztem ot...el se hittem , hogy el.csak neztem es sirtam es ...tenyleg megeri ertuk a szules fajdalma, a sokk amit elso babanal kap az ember..en nagyon nehezen tagultam mondjuk, masnak lehet hogy sokkal rovidebb es konnyebb a szules, nekem ilyen volt. Sok sikert a tiedhez! hidd el ettol csak nehezebb lesz utana :D
2015. máj. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolso ,mara vagyok kiirva ,hat nem hoztad meg a kedvem :D
2015. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
80%
ne hari, csak oszinte voltam, mert tudom hogy ez jobb. en is mielott szultem annyi videot meg kommentet meg forumot olvastam, mert tudni akartam milyen,de valahogy sehol sem volt leirva az amit ateltem ...azt kivanom hogy nektek konnyebb legyen, nekem tenyleg nehez szulesem volt. En tovabb is hordtam 5 nappal, de vegulis magatol indultak meg a fajasok a korhazban ( befektetett a dokipar nappal a kiirt datum utan)de mivel egesz ejjal alig tagultam csak fajtam, ezert masnap reggel adtak oxitocint es az viszont nagyon felerositette a fajdalmakat, de tagulni meg mindig lassan tagultam...este 10 kor vittek le a szuloszobara, es masnap delutan 2-re lett meg a fiam....az oxitocint reggelt 7tol adagoltak az infuzioba es emeltek felorankent...az tett be...azt hittem nem fogok kiabalni mint az elottem ott fekvo Lakatos Cintia, de bizony kiabaltam, hogy nem birom, aztan orditottam is, sirtam, 12 ora levego ki be fujas es csend utan ez jott ki belolem...a gaznak a maszkjat is megragtam mar a vegen, az vicces latvany lehetett...a ctg-et is le akartam tepni magamrol amik rad vannak kotve vegig..kitolasnal meg nyomtam mint allat, nem tudom honnan szedtem erot 16 ora utan szulogyi remalom utan...de valahonnan jott, annyi hogy vegbelig repedtem :) mondjuk nagy gyerek a fiam is, fogalmam sincs hogy jott ki belolem :) de kijott az a lenyeg, es ti is tul lesztek rajta, szerintem az enyemtol csak konnyebb szulesek vannak :) vagy csaszar :) barhogy lesz sok sikert, es ne feljetek mert tudom kozhely, de tenyleg megeri es aztan elfelejtitek a legrosszabb pillanatokat.
2015. máj. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
ja es meg annyit hogy amugy tenyleg nem a szules a legrosszabb , most mar tudom..hanem hogy utana nem tudsz pihenni , nem tudsz majd aludni, mert 0-24-et igenyelnek a picik, es ha jol szopik , mint nekem akkor teljesen lesziv, es aztan faj a hasa, aztan tisztaba teszed, aztan eteted, es megint ugyanez, ha pedig szerencsed is van akkor alszik is par orat...te pedig zombiva valsz par honapra... :) de meg midnig azt mondom hogy megeri :D es ti is igy lesztek majd!
2015. máj. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, tényleg fájdalmas, nekem is volt minden anno... óriás baby, 14 óra vajúdás, sok vérveszteség, oxitocin, burokrepesztés, beöntés, kézzel tágítás, varrás, szakadás... De valahogy tényleg úgy kell felfogni, hogy 1 nap rámegy, soha nagyobb fájdalom ne érjen az életben... Ennyit megér a baba :) Sok sikert, kedves lehethogymaszülök anyuka! :)
2015. máj. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
74%
en a 16 oras vajudos vagyok :)amugy nekem ugy indultak meg a fajasok hogy amnioszkopiat csinalt a doki-magzatvizet nezett, hogy tiszta e. az volt, de a lenyeg hogy a vizsgalat beinditotta a fajasokat aznap, aminek orultem,csak nem gondoltam hogy ennyire nehezen fogok tagulni.. kesobb ilyen tablettat is tettek fel nekem mikor levittek a szuloszobara, aminek tagitani kellett volna, de szart se ert.Amikor jottek ellenorizni mindig csak azt hallgattam hogy szuk ket ujjnyi...bo ket ujjnyi meg masnap reggel is...azt hittem megorulok...a legjobb pedig az volt hogy amikor vegre megszultem, a mellettem levo kezdett abba a stadiumba kerulni amibe en kezdtem orditani, es egyszeruen annyria sajnaltam, meg nem akartam megint atelni ense vele a szenvedest...dehat ott kell fekudni a szules utan 2 orat es egy paravan valasztott el tole, szoval veghallgattam...de mindegy is mar..ez van, a szules ilyen...de valahol ugy erzem eddig onzo voltam, pedig azt mondtak ram sokan hogy onzetlenek kozt is onzetlen termeszetu vagyok, de most ugy latom hogy a gyerekvallalas tesz igazan onzetlenne egy not, az anyava valas tesz igazan nove egy not, persze lehet enelkul is nokent teljes eletet elni, nem itelek el senkit, csak sajat tapasztalatom ez, hogy csodalatos erzesek jonnek a babaval, a szulessel...a szenvedes aran..lezarul egy korszak , a 9 honap nem kevesbe nehez terhesseg, es a szules..lelkileg is el kell engedni dolgokat, es jon egy uj korszak , a felelosseg, a neveles..vagy hagyni hogy a gyermek neveljen inkabb :) a felelmek, a tanacstalansag ujra..kemeny dolgok...de aki ateli annak kincs..olyan kapcsolat alakul ki a gyermek es koztunk -minden akadalyt lekuzdve- ami mindennel tobbet er. es en sajnos egyedul csinaltam vegig a terhesseget is..csak anyam segit. igy nekem kicsit masabb hangulatu az egesz..de az biztos hogy olyan pont az eletembe, ami vegre megtanit szeretni, mert o lesz a fontosabb mindennel, es miatta nem akarsz majd veszekedni masokkal, hogy o ne seruljon, miatta mindent jobban akarsz csinalni, es jobb ember is leszel. nagyon erdekes anyanak lenni..es bar eloszor szegyelltem hogy kiabaltam szules kozbe es utana bocsnatot kertem a babamtol is hogyha megijesztettem esetleg a kialtozasommal :) de o csak tusszentett egyet siras helyett ott a szuloagyon is :) a gyerekek feltetel nelkul szeretnek es mi is oket- ebben a vilagban talan ez az egy tiszta szeretet letezik, a tobbibe mindig keveredik valami onzes , feltekenyseg, elmulas, de ez oroknek tunik szamomra.orok kapocsnak es beteljesulesnek:)
2015. máj. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
85%

Húú csajok bíztassátok még a népet!! 😄 tudom ,hogy ilyen és azt is látom, hogy nektek brutál nehéz szülésetek volt, ennél komolyan csak jobb lehet!!

Volt szerencsém pár szülést végigasszisztálni, el kell mondjam, hogy az esetek 10%ába van annyi nyüglődés amit a két csaj leírt! A többibe szépen el vajjúdik a kismama, mondjuk mi nem adunk oxit mert mint a mellékelt példa mutatja elég gyakran csak fájást csinál de olyan hogy besz@rsz de tágulni meg nem tud a kismama. Mi ráérünk, kártyázunk, pancsolunk, bordáafalazunk ha kell napokig! Nyilván ha térfogat aránytalanság van akkor nem kínlódtatunk semkit mert baromság megszülni egy 5 kilós babát aztán vagy benntragad vagy nem, vagy reped szegény anyuka szanaszét vagy nem!

Nyugi csajok, no panik, türelem és relax!

2015. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy vannak két napig is tartó vajjúdások?
2015. máj. 25. 14:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!