Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meddig tartott a kitolás nálatok?

Meddig tartott a kitolás nálatok?

Figyelt kérdés

A vajúdást azt hiszem nagyon jól bírtam. Indított szülésem volt, kaptam oxit is. Nem egészen 4 óra múlva kezdhettem a kitolást. Csakhogy nem ment szerencsétlenkedtem egy csomót, egyszerűen nem éreztem hogy mit kell csinálni. Igazából nem is éreztem a tolófájásokat. Kb. 70 percig tartott.

Egyre jobban foglalkoztat a második gyerek gondolata. Vajon akkor is problémás lesz a kitolási szakasz?!



2012. febr. 10. 14:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Hát ha nem voltak tolófájásaid, akkor korán szóltak, hogy nyomhatsz. Ha kivárják a tolófájásokat, akkor nem ésszel, hanem ösztönből nyomsz.

Én amúgy szerencsés voltam, minden szülésemnél 3-4 perc volt a kitolás.

2012. febr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Kb 5 perc, de előtte egy órán keresztül masszív tolófájásaim voltak, csak nem voltam kitágulva, így nem engedtek nyomni.

Mikor már lehetett, nem voltam észnél, csak engedtem a kényszernek, így hamar meglett.

2012. febr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Gondolod később jöttek volna a tolófájások maguktól? Van olyan, hogy valakinek nincs tolófájás?

2012. febr. 10. 14:40
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

másfél óra.

a végén vákummal tartották a gyereket, mert nem jött ki.


én most várom a másodikat majd juliusban megmondom mi volt.


elsönél nekem is pikk pakk tágultam és jöttek a tolófájások, kb 5-6 fájás szuperül ment és elkezdtek csökkeni a fájások. ott ácsorgott az aszisztens orvos miközben fogta a lábamat (oldalt akartak szüleszten), de semmi. bába próbált a hüvelynél ösztönözni a fájást(maga csak egy csikizös érzés volt a nyomás) akkor jött egy egy fájás, de nekem is így volt, hogy gyenge és kevés fájás jött.

én eléggé bepánikoltam a végére, de azért kinyomtam.


most reménykedem hogy fittebb vagyok, hogy majd jobban koncentrálok a tolofájásokra stb...

2012. febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
fél óra (?)...
2012. febr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
10-15 perc volt.
2012. febr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem érzek tolófájásokat.

Mindenki azt mondta (előtte), hogy azt nem lehet nem észre venni, és hogy az embernek annyira "nyomhatnékja" van, hogy nem is lehet máshogy.

Hát én erre hiába vártam. Nem éreztem semmi ilyet, elvileg tág voltam, és 4,5 órán át voltak 2 perces fájásaim. Mindenféle pozícióban vajúdtam, és szerintem vagy 2 órája próbálkoztam a kitolással (csak kitolás alatt 4 féle pozíciót próbáltam ki), amikor lassulni kezdett a babám szíve. Ekkor kaptam oxit és sürgősségi gátmetszést + a doki kinyomta 2 fájás alatt a babát. Így nem sikerült a gátvédelem, de legalább mindenki jól volt.


Utána alaposan kikérdeztem a szülésznőt a második szülésem előtt. Azt mondta, h kb. a szülő nők 10%-a nem érez tolófájást. És akkor megkérdeztem, hogy honnan tudjam, mikor kell nyomnom.


A második szülésem sokkal gyorsabban ment és ügyesebb is voltam. amikor már nagyon fájt a fájás, akkor kipróbáltam, hogy milyen, ha gyengén nyomást gyakorolok közben. Onnan lehetett tudni, hogy elérkezett a kitolás, hogy ha erre az enyhe nyomásra (fájás közben) csökkent a fájdalomérzet, akkor már lehetett nyomni. Ha ugyanolyan erősen fájt nyomás hatására is, akkor még várni kellett.


Így olyan 20 perc lehetett a kitolás. (Az egész szülés 4,5 óra).


Szóval ha legközelebb mész, akkor már sokkal ügyesebb leszel Te is, sorstárs! :o)


Nekem még pár hónap a harmadikig, remélem az is jól fog menni...

2012. febr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

40 perc, vajúdás 17 óra

a végén derült ki,hogy a kislányom nem jól tartotta a buksiját, arccal fölfeleé nézett,pedig lefelé kellene,vagy fordítva,már nem is emlékszem

11 hetes kismami vagyok,és félek én is a következőtől

2012. febr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ebben bízok én is, hogy a következőnél már rutinosabb leszek.

Egyébként amikor megcsinálta a doki a gátmetszést (szerintem csak azért, mert hozták a vákumot) a következő fájásnál hipp-hopp kint volt a babám. Szerintem már nem is számítottak rá, én se nagyon. Így nem kellett a vákum. De igazából nem tudom, hogy a metszés segített-e.


Drukkolok a harmadik szüléshez, hogy könnyen menjen kedves Sorstárs!

2012. febr. 10. 14:50
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Első baba,10h vajúdás,ebből 1.5h volt a kitolás,második baba,4h vajúdás,ebből 20perc volt a kitolás:-)mindkettő fiú:-)

Üdv

2012. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!