Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki hosszan vajúdott az első...

Aki hosszan vajúdott az első gyerekkel, annak a második is nehezen ment?

Figyelt kérdés
38 hetes terhes vagyok a 2. gyermekünkkel és kicsit aggódok, hogy most is nagyon hosszú vajúdásom lesz. Az elsővel konkrétan 34 órát vajúdtam, plusz 2 és fél óra volt a kitolás. Nagyon nehezen tágultam.... Szeretném ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat. Köszönöm!
2015. jún. 9. 00:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Első 10 óra volt (tudom, nem olyan borzasztó sok, de nekem annak tűnt :).. )

Második mindennel együtt 3 óra.

Csak azért írtam le, hogy lásd a tendenciát, általában a második hamarabb jön.

Könnyű szülést!

2015. jún. 9. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is tettem fel ilyen kérdést, és sokan megnyugtattak. :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


A 32 órát konkrétan mikortól számoltad? :O Az rengeteg, én tuti nem bírtam volna. Edát kaptál? Én a rendszeres 5 percesektől számoltam, és úgy volt 7,5 óra. Oxit is kaptam, na onnan brutális volt! :( Előtte egy napig jóslóztam, ami ugyan erős volt csak rendszertelen.


39 hkm

2015. jún. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bár nem volt annyira hosszú, mint neked, 13 óra volt az első, a második másfél óra alatt kint volt. Viszont az meg túl rövid idő volt, egyszerűen nem tudtam felkészülni a fájdalomra. Szóval szerintem valahol a kettő között lenne jó...már, ha egy szülésre lehet ezt mondani.:-)
2015. jún. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első gyereknél elfolyt a magzatvíz, bementünk a kórházba. Teljesen zárt volt a méhszáj. Emelt adag oxit kaptam, plusz kb 20 percenként kézzel tágítottak. 14 óra alatt született meg a fiam.

Borzasztó élmény volt, úh én is aggódtam a másodiknál.

De 5 óra alatt megvolt az egész, az utolsó kb 1/2 óra volt fájdalmas csak.

Ne aggódj, általában a második baba sokkal könnyebben megvan. :)

2015. jún. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hú nem semmi...34 óra...

Nekem mindkettő gyerekemmel 8 és fél óra volt és szerintem mindkettő ugyanannyira fájt is. Tesómnak az elsővel 8 óra, nagyon szenvedett mert már az elején elfojt az összes magzatvíz, a második babával meg 3 óra volt csak a szülés.

2015. jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2. válaszoló kérdésére: Én kapásból 5 perces fájásokkal kezdtem, az első fájástól számítva 34 óra + a kitolás. AZ első 24 óra kb erősebb menstruációs fájdalom volt, kibírtam.... de ami az utolsó 11-12 órában várt rám az valami katasztrófa volt. Éjjel 1-kor, a 13. órában mentem be végleg a kórházba, akkor már 3 perces naggggyon erős fájásokkal és csak aznap délután 12:46-ra lett meg a gyerek. Igen kértem epidurálist a 31. órában, kb 3 óra hosszát élvezhettem, de csak az egyik oldalamat érzéstelenítette el. Nem is az volt a baj, hanem hogy már iszonyat fáradt voltam. Az első fájás pont akkor érkezett éjjel amikor lefeküdtem aludni és onnantól kezdve nem is pihentem le egészen a végéig... akkor meg azért nem lehet pihenni mert kezdődik az óránkénti szoptatás ugye. Szóval brutál volt. Ráadásul túlhordtam a gyereket 6 nappal, már minden bajom volt. Igaz most mégnehezebb mert a 2 évesem mellett nem sok időm van leülni, de ahhoz képest jobban viselem a terhesség végét mint annó. CSak a hosszú vajúdástól félek, attól is csak azért, mert most leszek először távol a fiamtól, nagyi fog rá vigyázni, mert apa bent lesz velem. Szeretnék minél hamarabb túlleni rajta. :( Jajj úgy félek, de közben várom is, hogy kint legyen a picikénk.
2015. jún. 9. 22:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Így már megértem! :) Nekem csak 4 órán keresztül volt 5 perces fájás, de adtak oxit hogy felgyorsítsák a dolgot. Akkor szidtam őket mert ahogy a tű a kézfejemhez ért, brutális fájások jöttek...de tény hogy felgyorsult minden. Fura, hogy így hagytak szenvedni :( Én azon is gondolkodtam, hogy ha hamarosan indulni kell a másodikkal, akkor rögtön kérek Edát, csak sokan elbizonytalanítottak. Lehet mégis jobb anélkül.


Mindenesetre KÖNNYEBB szülést kívánok, és jó egészséget! :)


2-es voltam.

2015. jún. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kanadában szültem, Ontarioban. Úgy látszik itt így megy. Ha hiszitek ha nem még a kitolásnál sem jött be orvos. Néha leellenőriztek de semmi egyéb. 1 nővér volt bent meg a férjem. A nővér semmire nem volt jó, a férjem nagyon sokat segített. Ott állt a lábamnál és fogta mikor tolnom kellett mert még lábtartóm sem volt. Szóval gondolhatjátok... és ez a nagy fejlett nyugat. A szülészorvos csak a legvégén jött be mikor már kint volt a feje a gyereknek, de ezt mondta is a nővér, hogy így lesz. Gátmetszésem sem volt, totál szétrepedtem. Szóval ne higgyétek, hogy külföldön jobb szülni. :( Most is itt fogok amúgy, de pár éven belül költözünk haza.
2015. jún. 10. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!