Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valakinak most járna le a...

Ha valakinak most járna le a gyes az első gyerekkel (most töltené a 3 évet), és egy vagy két hét múlva szülne, ez a baba után kapna gyest, vagy valamilyen ellátást?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 21:11
 1/4 sumergo ***** válasza:
A gyes mindenképp jár.
2011. dec. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ez most tényleg így van ahogy leírtad,nem értem miért vagy Gyesen és miért nem vagy táppénzen,vagy Tgyáson?Egyébként persze hogy kapsz.Mégpedig Gyedet,+1X-i anyasági támogatást,+családi pótlékot,+családi kedvezményt.Az utolsót a terhességet 90. napjától igényelhetted volna.
2011. dec. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. válaszoló:lehet,hogy az anyukának nincs/nem volt munkaviszonya,így alapból csak a GYES-re jogosult.Ám ezzel sem volt tisztában,hogy akkor most az újra jár neki,avagy sem.
2011. dec. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Volt 6 év folyamatos munkaviszonyom amikor terhes lettem,akkor el kellett mennem táppénzre mert vegyszerekkel dolgoztam.Otthon voltam Gyeden,gyesen is és most jön a második baba.Az első gyerekkel lejár a gyes , mire a második baba megszületik.A második babára gyedet vagy gyest kapok?

2012. jan. 1. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!