Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti bevállalnátok?

Ti bevállalnátok?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm mind a két gyermekét úgy szülte, hogy nem volt a szülésnél sem fogadott orvos, sem fogadott szülésznő, sem fogadott ápolónő. Úgy gondolta, mivel fizeti rendesen a TB-t, ez ingyen jár, ami jogos.De kérdés, hogy nem "veszélyesebb" így szülni? Odafigyelnek eléggé így is az emberre, vagy ha nem fizetsz, akkor nagyobb az esélye annak, hogy oda nem figyelésből komplikációk támadhatnak szülés közben?


Esetleg tudnátok jó kórházat ajánlani Pest megyében, ahol nem a pénzre hajtanak az orvosok, szülésznők, ápolónők, hanem csak legjobb tudásuk szerint végzik felelősségteljesen a dolgukat?



2015. ápr. 2. 17:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
3x szültem ügyeletesnél. Soha senkinek nem adtam pénzt és meg voltam elégedve.
2015. ápr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

Én bevállaltam. Kétszer is.

Sőt nekem ott a szobatársaim közül csak egynek volt fogadott orvosa.

Maximálisan elégedett voltam velük, odafigyeltek, bátorítottak (az orvos is!!!), a második szülésemkor a szülésznő szinte végig velem volt. Nem volt veszélyes. Rendesen figyeltek.

Szülés után a folyosón párszor összefutottunk az orvossal, akinél szültem, és mindig köszönt, kérdezte jól vagyunk-e. Pedig nem adtam pénzt.

Ahol szültem, arról a kórházról rosszat még nem olvastam egyébként.

Szóval én ajánlom az Uzsokit.

2015. ápr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Én a Bajcsyban szültem, senkit nem fogadtam és senkinek sem adtam egy forintot sem. Teljesen meg voltam velük elégedve. A szülésznő maga egy angyal volt. Egy két csecsemős volt mogorva de velük nem foglalkoztam, attól kérdeztem aki kedves volt. Én nem éreztem magunk veszélyben vagy épp hátrányban.
2015. ápr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
66%
hát ez szerencse kérdése,hogy milyen orvost fogsz ki. én bajcsyban szültem fogadottal,nem volt pénzéhes,többször elmondta,nem kell ráköltenünk a pénzünket vagy akár ajánlhat mást,szülhetek az ügyeletükön (pedig nem is oda tartoztam helyileg) a szülésznők nem voltak fogadottak, de mégis kedvesek voltak,aranyosak,sokszor bejöttek. csecsemősők szintén, talán 1 nem de a többi igen. a takarítónő pedig még hozott nekem szoptatós teát :-)
2015. ápr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Mi még csak tervezzük a babát, de azt már eldöntöttem, hogy senkinek se fogok fizetni. Eleve egészségügyben dolgozom, betegellátásban, így etikátlan is lenne ha elfogadnák, de úgy vagyok vele, hogy én sem fogadom el soha senkitől a pénzt, tőlem se várják el.

Sok mindenkivel beszélgettem erről, van szülésznő kollégám is és csak megerősített benne, hogy orvosnak nem is érdemes fizetni, max szülésznőnek.

2015. ápr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Akkor ez úgy zajlik, ha nincs fogadott orvosod, hogy amikor elfolyik a magzatvíz, akkor szépen bemész a kórházba, ott az információn közlöd, hogy mindjárt szülsz,és elhelyeznek, majd az épp akkor ügyeletben lévő orvosnál megszülsz?


Esetleg egy kis bombont / ajándékkosarat sem adtál nekik? Vagy ha nem fizet az ember, akkor azt még külön sértésnek is vehetik, hogy "csak ennyi"?

2015. ápr. 2. 18:01
 7/26 A kérdező kommentje:
Ja, az első válaszolónak írtam a választ, de közben megszaporodtak a válaszok, köszi Nektek :D
2015. ápr. 2. 18:02
 8/26 anonim ***** válasza:
66%
Első vagyok. Nagyon szépen megköszöntem :) Semmi több.
2015. ápr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
66%

Igen, ha elfolyik a magzatvíz vagy rendszeresek a fájások, akkor szépen bemész a kórházba. :) Ott felveszik az adataidat, megvizsgál az ügyeletes és elhelyeznek.

Aztán a baba az épp ügyeletben lévőnél kibújik.

Én nem adtam bonbont se, meg semmit.

De ha nagyon aranyosak lesznek / nagyon elégedett vagy, vigyél nekik nyugodtan vmit. Van aki visz. Biztosan nem veszik sértésnek.

2-es voltam

2015. ápr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Megtennétek, hogy leírjátok csak pár mondatban a szülés menetét?


Gondolom amikor elfolyik a magzatvíz, akkor kell a kórháza menni? (Gondolom, hacsak előtte nincs valami komplikáció, ami miatt még az előtt nem árt bemenni). Akkor a recepción átadod a TAJ kártyádat, személyidet, és elhelyeznek egy kórteremben, vagy ha már nagyon úton van a baba, egyből tolnak a szülőszobába? Ott hogy zajlik a szülés? Felfektetnek /vagy felfekszel) az ágyra, és amikor már kellően kitágult a szülés előtt álló kismama (gondolom, előtte egy orvos időnként rádnéz, hogy mennyire tágulsz?), akkor már mondja is, mikor kell nyomni? Rögtön, ahogy megszülted a babát, utána máris jön a méhlepény? A gátmetszést közvetlenül akkor végzik, mikor a baba feje megjelenik, és akkor látják, mekkorát kell metszeni? (én amúgy rettegek a gátmetszéstől), utána rögtön is varrják össze a gátat? Rögtön rádteszik szülés után a babát? Mikor szoptathatod meg először, a szülés után kb. mennyivel? Köszönöm türelmeteket :) Egy kezdő kismami

2015. ápr. 2. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!