Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha császár volt az első...

Ha császár volt az első kettő, akkor harmadik vagy többedik baba is császáros szülés lesz, vagy a természetes szülés is szoba jöhet?

Figyelt kérdés

2015. jún. 18. 19:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%

Oké, akkor te szüljél az origónál, meg a statisztika cikkeidnél, én maradok a jól bevált, sokat tanult és tapasztalat orvosomnál! Bármennyire hihetetlen, még az orvos is tud olvasni... Tudja azt is, hogy mennyi kárt okoz a betegeknek az internet, mivel azt gondolják, hogy a több éves, évtizedes tudást überelni lehet egy-két cikk elolvasásával, melynek még a forrása is kétes sokszor.

Ha egy természetes szülést pártoló, tapasztalt szakember nem ajánlja természetes szülést 2 műtét után, annak megvan a nagyon is komoly oka!

Kérlek ne gyere a külfölddel, mert ott is a pénzről szól sok minden. Egy műtét költsége messze felülmúlja a természetes szülését, amit nem szívesen finanszíroz a biztosító..

Azt azonban senki nem reklámozza, hogy mennyi sérült gyerek az eredménye a kinti jóval lazább rendszernek, amit itthon istenítenek.

El lehet menni egy gyermekgyógyászati kongresszusra, ahol külföldön élő orvosok is vannak szép számmal, tudnának mesélni egyet, s mást..

Szóval az orvos is el tudja olvasni az internetet, higgyétek el, pontosan képben van.

Még valami.. saját felelősségre azt vállalsz be, amit akarsz...Ebben az esetben a felelősséget te vállalod, nem az orvos. Ha van bátorságod hozzá. Kérdés, hogy mi értelme ennek?

2016. febr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
55%

Egyébként 1,8 % (ha nem kell beavatkozni!!) miért is kevés??? 100 nőből 2-t érint gyakorlatilag! Ez egyáltalán nem kis arány!!!

És ha be kell avatkozni, mert nem forgatókönyv szerint zajlanak a dolgok? Akkor ez a szám még magasabb!

2016. febr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
45%

kedves 11-es!

Nem másokat kell lehurrogni,hanem tényleg olvashatnál a szüléstörténetek között.Igenis lehet 2 császár után szülni és szerencsére az orvosok nagy része is belátja hogy a hüvelyi szülés minden esetben biztonságosabb.Na meg ott van a pakliban az is,hogyha valaki nagy családra vágyik ne a császármetszések száma korlátozza be a további gyermekvállalást.De ha neked az a biztonságos hogy vágjanak,akkor vágasd fel magad!Császár után sokkal több a szövődmény pl.meg lehet halni tüdőembóliában és még sorolhatnám.Akkor ki neveli fel a meglévő 2 gyermeked ha a 3.császár után jön a kaszás,ha???

Na de belinkelek egy igazi könnyfakasztó(jó értelembe véve)szüléstörténetet: [link]

Ja és a kismama lelki állapota egyáltalán nem másod vagy többedleges,mert elég sok császáros anyuka lett depressziós a műtét miatt,a tudat miatt hogy nem sikerült neki szülni.Nem lehet ezt csak úgy szőnyeg alá seperni.Nem elég hogy dúlnak a hormonok és még ez a lelki trauma.

2016. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
22%

kedves 11-es!

Nem másokat kell lehurrogni,hanem tényleg olvashatnál a szüléstörténetek között.Igenis lehet 2 császár után szülni és szerencsére az orvosok nagy része is belátja hogy a hüvelyi szülés minden esetben biztonságosabb.Na meg ott van a pakliban az is,hogyha valaki nagy családra vágyik ne a császármetszések száma korlátozza be a további gyermekvállalást.De ha neked az a biztonságos hogy vágjanak,akkor vágasd fel magad!Császár után sokkal több a szövődmény pl.meg lehet halni tüdőembóliában és még sorolhatnám.Akkor ki neveli fel a meglévő 2 gyermeked ha a 3.császárba belehalsz???

Na de belinkelek egy igazi könnyfakasztó(jó értelembe véve)szüléstörténetet: [link]

Ja és a kismama lelki állapota egyáltalán nem másod vagy többedleges,mert elég sok császáros anyuka lett depressziós a műtét miatt,a tudat miatt hogy nem sikerült neki szülni.Nem lehet ezt csak úgy szőnyeg alá seperni.Nem elég hogy dúlnak a hormonok és még ez a lelki trauma.

2016. febr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
50%

Kedves előző válaszoló. Ha nem haragszol én az orvosaimban bízok, az ő tanácsaiban a témával kapcsolatban. Van némi különbség egy laikus és egy szakember tapasztalata és véleménye között. Szerintem mindannyian szeretnénk egészségesen és élve hazamenni szülés után... Ha velem történik valami, akkor valóban nem én leszek a depressziós, hanem a férjem, akire rászakad a 3 gyerek.

A trombózist megfelelő profilaxissal ki lehet védeni, egy szülés közbeni méhrepedést kevésbé.

Egy többször felvágott méh már nem az igazi, nem egy természetes állapot. Persze lehet, hogy nem történne semmi, de én nem szeretek szerencsejátékozni, köszönöm szépen. Nekem a családom és a gyermekem a legfontosabb, nem a saját egoista élményeim. Amúgy egy császár is lehet szép élmény egy normális orvossal. Linkelek videót, ha érdekel.

2016. febr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
54%
Itt folyamatosan arról vitáztok, hogy az anya testi-lelki egészsége szempontjából mi a jobb. De azért arról se feledkezzünk meg, hogy a babának sokkal jobb természetes úton megszületni. Egyre több orvos és pszichológus figyelmeztet rá, hogy a babának nagy sokk, ha a biztonságosnak hitt, meleg, sötét helyére egyszer csak betörnek, és kiragadják. Nem ő maga dönt és küzd meg azért, hogy a világra jöjjön. Egy olyan élménnyel kezdődik az élete, amiből azt szűri le, a dolgokat nem ő irányítja, hanem mások kormányozzák a sorsát. Arról nem is beszélve, hogy az első, nagyon meghatározó órákban az anyukája nem tud vele lenni, nem tud foglalkozni vele. Sok szakember szerint mindez még a felnőtt életében is visszahathat: problémái lesznek a párkapcsolati kötődések terén, a céljaiért való megküzdés terén... Ez persze nem törvényszerű, de ezt is kockáztatja a császármetszés. Persze ha muszáj, mert olyan nagy a kockázat, akkor a két rossz közül inkább a császárt válassza az ember. De ha van mód elkerülni, akkor ezt is érdemes megfontolni.
2016. febr. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Utolsó. Természetesen mindenki megfontolja. De két császár után hidd el, ezek eltörpülnek egy életet veszélyeztető állapot miatt.

Megnyugtatásul, eddig semmiféle olyan hivatalos tanulmány nem született, ami konkrétan bizonyítaná, hogy a császáros babák életér a műtét kihat. Ezek kizárólag fikciók, arra jók, hogy még több lelkiismeretfurdalást okozzanak az anyának, aki esetleg nem tudta megszülni a babáját.

Tehát NINCSEN tudományosan igazolt tanulmány, vizsgálat! Egy újszülött memóriája pedig még nagyon éretlen.

2016. febr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Kedves 11-es/15-ös válaszoló.

A 13-as válaszadó vagyok.Nincs kedvem veled azon vitázni,hogy mi az egészséges(ebb) és mi nem az anya és a baba szempontjából-mert bármit is írok úgy sem hiszed el és én pedig nem akarlak meggyőzni.Ettől függetlenül az a véleményem,hogy a babának sokkal jobb természetes úton megszületni-akár több császár után is és az anyának is jobb a természetes út.Itt most nem arról van szó,hogy a saját sebeimet nyalogatom,de azért az anya lelkivilágáról se feledkezzünk meg,hiszen ha az anya depis,nyugtalan,feldolgozatlan sebei vannak,akkor az igenis kihat a babára nézve.

Nagyon az orvosodban bízol vakon és sajnos a magyar társadalomra ez jellemző.Amit mond a doki azt szentírásnak veszik a mamik,miközben nem néznek a dolgok mögé.Például az esetemben elkerülhető lett volna ha nem hanyatt fekve vajúdtam volna,mert jobb volt állni.Ráadásul az oxytocint ész nélkül nyomták belém és az lett a vége hogy a baba szívhangja leesett.Ez meg már egy ok arra hogy császározzanak.Ebbe sokan bele sem gondolnak,hogy sok esetben a dokik "direkt módon előidézik" azt hogy császár legyen a vége.Sokkal gyorsabb lezongorázni egy 20 perces rutinműtétet,mint esetleg hosszú órákat várni míg az anyuka eljut odáig hogy szüljön.Lejár a műszak és mennének haza.Nincs meg az orvosokban az az elhivatottság ami kellene.Erről tesz tanúbizonyságot az is,hogy a 90-es évek elején az országban 10% volt a császárarány,mostanság meg 40%.Vagyis minden 3. nő császáros.Szerinted ez normális 11-es??Szerintem nem, és sajnos évről évre növekedik az arány és vannak olyan kórházak ahol a nők több mint fele császáros.Nehogy már ennyien ne tudjanak szülni?!Na meg ennyi komplikáció fellép?!Ugyan már...szóval elég érdekes.Mindenesetre a te dolgod 11-es,hogy hogy szülsz nekem nincs hozzá közöm,pusztán a véleményemet írtam le,de ahogy észrevettem a válaszaidon neked jó úgy ahogy van,lelkileg nem viselt meg,úgy gondolod hogy a babáidnak ez az út biztonságosabb és azt csinálod amit az orvosod javasol.Szíved joga,a te életed, a te várandósságod,a te babád.

2016. febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasni ezt a cikket:

[link]

2016. febr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nekem sincsen kedvem vitatkozni, de borzasztóan irritál, ha valaki tudás és képzettség nélkül alkot véleményt. Igen, én bízom az orvosomban, mert kiváló szakember, nagyon sok év áll mögötte és egyáltalán nem operáció párti. Türelmes, a legtöbb anya természetesen szül nála. DE!! Nem elvakult, hanem felelősségteljes szakember!

Egy ház építésébe sem érdemes addig beleszólni, amíg az ember nem tanulta ki a tervezés alapjait:)

Lehet szidni a nőket és a társadalmat, de miért gondolod, hogy a tudásod alkalmas egy valódi vitára egy szakorvossal???

Itt nem arról van szó, hogy a természetes szülés lenne a rossz! Mindenki tudja, hogy ez a legjobb megoldás az esetek nagy részében, a babának is, hiszen a préselés fontos bizonyos dolgokhoz (reflexek, légzés stb), az anyának azért, mert jóval kisebb a szövődmények száma.

Viszont te még valószínűleg nem éltél, amikor a szülés az egyik legveszélyesebb dolog volt a világon, magas volt a mortalitása és bizony nagyon sok olyan gyermek is született, akik kisebb-nagyobb fokban sérültek a szülés alatt. Ez addig nem volt akkora gond, amíg a nők 10 gyermeket szültek és nem 1-2-t.

Van egy kiváló angol sorozat, ami még az 50-es években játszódik Angliában, az otthonszülések idején. Ebből szépen látszik, hogy a legtöbb esetben minden rendben ment, viszont ha gond volt, akkor annak sokszor végzetes következménye lett..

Két császár nem természetes állapot. 2 császár után a méh már nem a régi állapotban van, lehetnek összenövések, melyek szintén kockázati tényezők és a heg helyén egyáltalán nem olyan az izomszövet, mint új korában.

Én egyáltalán nem gondolom úgy, hogy ezért összeesküvés elméleteket kellene gyártani, mert az orvos nem vállalja a felelősséget egy esetleges olyan kritikus szövődményre, ami elkerülhető lenne.

Elhiszem, hogy ez lelkileg rossz, nekem is az volt, hogy császárom lett, pontosan értem miről beszélsz. Annak ellenére, hogy nálam mindent megpróbált a doki, hogy elkerüljük, de sajnos így vagyok összetákolva, hogy nem sikerült...

Arról, meg hogy miért kellett oxi, megint felesleges vitát nyitni, mert ez, mint mondtam egy szakma, aminek megvannak a szabályai, a döntések okai.

Mint mindenhol, itt is vannak sarlatánok, de azért erre általánosítani talán nem kellene..!

Lehet küzdeni, de talán könnyebb elfogadni, hogy ez most így sikerült, egyáltalán nem biztos, hogy az álló pozíció megoldást hozott volna.

Sokat jelentene a lelkednek, ha ezeket a kételyeket az orvosoddal átbeszélnéd, választ kérnél a kérdéseidre.

Nem az a megoldás, hogy az önsajnálat miatt kockázatos dolgokat vállaljál be. Persze bizonyára találsz erre is orvost, mint mindenre, ha van pénzed, reméljük nem bánod meg a döntésedet..

2016. febr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!