Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császárral fog...

Programozott császárral fog születni a lányom farfekvés miatt. Most tényleg én vagy fura, hogy ez engem annyira nem bánt?

Figyelt kérdés

Szerettem volna természetesen szülni, ezt azért leszögezném, de mindig úgy álltam a császárhoz, hogy ha kell, akkor kell, nem tragédia. Hát, közölték velem a héten, hogy faros a kislányom, mivel első baba, egyértelműen császár, fel sem merül más opció. Én ezzel egyet is értek egyébként, a biztonságunk az első, amit leginkább így lehet garantálni, nincs ezzel semmi gond. Nem éltem meg tragédiaként, úgy vagyok vele, hogy ez van, ehhez kell alkalmazkodni, ennél nagyobb baj ne legyen.


Viszont amit a környezetem leművel az valami hihetetlen. Két tábor van, az egyik szerint tök jó, mert nem fogok szenvedni (nem, persze, a szülés alatt tényleg nem, csak pár napig utána...), és micsoda mázlista vagyok. Mondjuk ez szerintem hülyeség de mindegy, nem foglalkozom velük. Sokkal jobban idegesít a másik oldal, akik meg agyon sajnálnak, hogy nem tudok szülni, úristen, most mi lesz, szegény babát csak úgy kiveszik, így az egész nem is olyan.


Én megmondom őszintén ezt nem értem, és emiatt rendesen hülyének néznek. Nem szülök, műtenek, az oké, de ugyanaz a végeredmény, lesz egy szép, egészséges gyerekem. Nem ez számít? Szerettem volna megszülni, de ha nem lehet, akkor nem lehet. Most tényleg hülye vagyok, hogy nem ostorozom magam emiatt meg dőlök kardomba? Ne értsétek félre, tudom, hogy sok nő nehezen éli meg a császárt, én nem őket akarom bántani, mindenki azt érez, amit érez. Csak én nem vagyok ilyen, és emiatt szó szerint idiótának néznek mások, hogy miért nem szenvedek emiatt. Tényleg akkora vétek lenne, hogy nem a szülés módja számít nekem elsősorban, hanem hogy egészségesek maradjunk mindketten?


2015. jún. 21. 13:44
1 2
 1/14 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Tökéletesen igazad van, a biztonság az első. Ha az orvos úgy ítéli, h szükséges, akkor szükséges, és pont. Én simán szültem, de végig ez volt bennem, hogy ha vmi miatt úgy alakulna, h császározni kell, hát akkor azt kell. Nem nagyon értem azokat, kik úgy tekintenek egy császáros anyukára, mint aki nem szült, sőt, az még rosszabb, amikor magának az anyának van emiatt hiányérzete.
2015. jún. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Bár mindenki így gondolná. Én is úgy vagyok vele, hogy mindegy, hol jön ki, csak egészségesek legyünk mindketten.
2015. jún. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szimpatikus a hozzáállásod! Ne foglalkozz a károgókkal!
2015. jún. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Hány hetes vagy?
2015. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Surgos csaszarral szultem anno. Ugyan igy gondolom ahogyan te is. Birom mikor itt kardra mennek a szulest illetoen, meg h nem szulsz stb. Na mindegy. Az a lenyege az egesznek h egeszseges babad lett nem? Ne is foglalkozz veluk. Butak. Csak ennyit tudok mondani. :-)
2015. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor csak nem velem van a baj :)

37. hetet töltöm a napokban, sajnos nem valószínű, hogy befordul, mert nagyon alacsony és vékony vagyok, alig fér el már most is a baba, meg valószínűleg van oka annak, hogy eddig sem sikerült neki, ugyanis 29 hetesen UH-n láttuk, hogy majdnem be volt fordulva, de akkor sem teljesen, aztán csak meggondolta magát... Nem baj, ennél nagyobb baj sose legyen :)

2015. jún. 21. 17:30
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ne hallgass a sok sötét, buta emberre.Ne is beszélj nekik a programozott császárról, nem tartozik rájuk. A gyereked élete és egészsége a tét. Azért még én is meglepődök, hogy az emberi sötétség mennyire határtalan.

Nekem terhességi cukokbetegségem lett, és pl. anyósom tegnap közölte, hogy ne is hallgassak a sok hülye orvosra, és eszembe ne jusson tartani a diétát. Zabáljam csak nyugodtan a fehér kenyeret meg a süteményt kiló számra, különben visszamaradott gyerekem lesz. Hát kis híja, hogy le nem kevertem neki egy óriásit visszakézből (pedig nem vagyok hirtelen természet).Szóval az ember gyerekének az egészsége nem népszavazás kérdése. Én sokszor nem is vagyok hajlandó idegenekkel a terhességemről beszélgetni (de most eljutottam odáig, hogy családtagokkal sem fogok. Kivéve a férjemet).

2015. jún. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudok azonosulni a gondolatmeneteddel! Szerintem a szülésben a legfontosabb, hogy egy egészséges baba jöjjön világra és mindketten épen, biztonságban túléljétek. Ha ez császárral nagyobb eséllyel biztosított, akkor miért kockáztatna az ember lánya?!

Nekem is császárom volt, de ez csak a vajúdás végén alakult így. Kicsit "bántott", hogy a finisben vett más fordulatot a történet, de nem ostoroztam magam, hanem az egészséges babánkra koncentráltam, így nagyon hamar fel is épültem.

2015. jún. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Tanuljátok meg azt a fogalmat, hogy MAGÁNÜGY! Nem kell beavatni senkit az ilyen intim kérdésekbe, hogy miképpen szülöd a gyermeked. Ez csak tirátok és az orvosodra tartozik! Senkinek semmi köze hozzá. Így kivéded a beszólásokat, a rosszindulatú, vagy ostoba megjegyzéseket. Nagyon sok primitív, tanulatlan ember van, akik nem tudják megítélni a valódi veszélyt és még életükben nem láttak sérült gyereket. Nagyon jól tudod, hogy vannak aktuális divatirányzatok, most éppen a szülés van porondon, hogy minél ősibb, annál jobb. Azt a nők nagyon gyorsan elfelejtik, hogy mekkora halálozás volt régebben a szülés körül... illetve ez a generáció már nem ebben nőtt fel.
2015. jún. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó. Csak én egyáltalán nem gondoltam, hogy ez ilyen "gáz" lenne, ezért eszembe se jutott, hogy nem kellene erről beszélni. Gondoltam nincs ebben semmi, miért ne mondhatnam el... Ha tudtam volna, hogy ennyit rugóznak rajta egyesek, biztos hallgatok róla inkább. De tulajdonképpen engem nem bánt, amiket mondanak, szerintem nem leszek ettől kevésbé anya, mint az, aki rendesen szül, egyszerűen csak megdöbbentett, hogy így reagálnak az emberek, és kicsit idegesítő, hogy hiába mondom, hogy engem nem zavar, hogy császár lesz, azért is mondják.
2015. jún. 21. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!