Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császárral fog...

Programozott császárral fog születni a lányom farfekvés miatt. Most tényleg én vagy fura, hogy ez engem annyira nem bánt?

Figyelt kérdés

Szerettem volna természetesen szülni, ezt azért leszögezném, de mindig úgy álltam a császárhoz, hogy ha kell, akkor kell, nem tragédia. Hát, közölték velem a héten, hogy faros a kislányom, mivel első baba, egyértelműen császár, fel sem merül más opció. Én ezzel egyet is értek egyébként, a biztonságunk az első, amit leginkább így lehet garantálni, nincs ezzel semmi gond. Nem éltem meg tragédiaként, úgy vagyok vele, hogy ez van, ehhez kell alkalmazkodni, ennél nagyobb baj ne legyen.


Viszont amit a környezetem leművel az valami hihetetlen. Két tábor van, az egyik szerint tök jó, mert nem fogok szenvedni (nem, persze, a szülés alatt tényleg nem, csak pár napig utána...), és micsoda mázlista vagyok. Mondjuk ez szerintem hülyeség de mindegy, nem foglalkozom velük. Sokkal jobban idegesít a másik oldal, akik meg agyon sajnálnak, hogy nem tudok szülni, úristen, most mi lesz, szegény babát csak úgy kiveszik, így az egész nem is olyan.


Én megmondom őszintén ezt nem értem, és emiatt rendesen hülyének néznek. Nem szülök, műtenek, az oké, de ugyanaz a végeredmény, lesz egy szép, egészséges gyerekem. Nem ez számít? Szerettem volna megszülni, de ha nem lehet, akkor nem lehet. Most tényleg hülye vagyok, hogy nem ostorozom magam emiatt meg dőlök kardomba? Ne értsétek félre, tudom, hogy sok nő nehezen éli meg a császárt, én nem őket akarom bántani, mindenki azt érez, amit érez. Csak én nem vagyok ilyen, és emiatt szó szerint idiótának néznek mások, hogy miért nem szenvedek emiatt. Tényleg akkora vétek lenne, hogy nem a szülés módja számít nekem elsősorban, hanem hogy egészségesek maradjunk mindketten?


2015. jún. 21. 13:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van! Az egészséges baba a lényeg! Nekem 3 császárom volt és nem érzem magam ettől kevesebbnek. Az elsőnél nem is tudom mi lett volna ha nem engedi a doki a császárt. Valószínűleg lenne egy beteg gyermekem. (téraránytalanság+ rátekeredett köldökzsinór+ nagy méretű fej)Az előzmények miatt a másodiknál én kértem a császárt, a harmadiknál meg nem volt kérdés, főleg, mert ikrekkel voltam terhes :).
2015. jún. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Különben itt is már megjelent a hány hetes vagy kérdés, nyilván azért, hogy ki lehessen aztán fejteni, hogy majd befordul még, nem kell ám a császár szülheted nyugodtan.


A szélsőség szélsőséget szül, nem csak az "ok nélkül" császárt választók száma emelkedik, hanem azoké is, akik szinte betegesen ragaszkodnak ahhoz, hogy a gyereket ki kell nyomni minden mindegy, a lényeg az, hogy ki legyen nyomva, bármilyen veszély, orvosi indok stb. ellenére. Mert már hallott olyanról, akinek sikerült ilyen-olyan előzményekkel is, óriás bébit is, mindenféle orvosi intelmek ellenére is stb.

2015. jún. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ó, igen, a befordulhat még duma...egy ismerősömet is ezzel nyugtatták, holott az orvos téraránytalanság miatt mindenképp császárt ajánlott. A baba egyébként a 39. héten akart befordulni, de farfekvésből harántig jutott, és sürgősségi császár lett a vége.
2015. jún. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nekem is mondták már, hogy befordulhat még... az orvos és a szonográfus szerint viszont nem, mert vagyok kemény 156 centi, meg alapesetben 45 kiló vasággyal, mindennek ellenére nem növesztettem valami nagy hasat, szóval csoda, hogy meg bír még szegénykém moccanni egyáltalán, nemhogy beforduljon. Volt olyan is, aki szerint be kéne fordítani erőszakkal - szerintem meg van oka, hogy nem tudott befordulni, és nem biztos, hogy jó az akár neki, akár nekem, ha erőltetjük. Illetve olyan okos tanácsot is kaptam, hogy bőgessek zenét a hasam felső részénél, merthogy az majd zavarja, és attól megfordul. Aha, főleg ha nincs helye, akkor csak idegbajt kap szerencsétlen baba. Kissé megdöbbentem rajta, hogy mennyire ész nélkül tudnak tényleg császárellenesek lenni néhányan, kb. mintha a vágóhídra kéne mennem. És nem értik, hogy miért nem élem meg akkora tragédiaként, mintha azt mondták volna, hogy nekem most akkor mégse lesz gyerekem... Hihetetlen számomra ez a hozzáállás.
2015. jún. 23. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!