Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gáz manapság ingyen...

Mennyire gáz manapság ingyen szülni (és terhesgondozásra járni)? Ti bevállalnátok?

Figyelt kérdés

Első gyereknél fogadott orvosom volt, minden szupi volt, csak jelenleg nem vagyunk abban az anyagi helyzetben, hogy így legyen megint és nagyon félek, hogy bánnak a TB alapon szülőkkel?

Amúgy a Flór Ferenc kórházhoz tartozom, előzőt a Honvédban szültem.


2015. jún. 25. 23:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
46%
Én már állami kórházba sem merem betennj a lábam.
2015. jún. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tbden múlik hogy fognak bánni veled, hanem hogy milyen csapatot fogsz ki. Milyen lesz az az orvos, szülésznő csecsemős, és a többi nővér. Ha rossz napjuk van azt úgyis sajnos a rajtunk vezetik le :( én is így fogok szülni, ügyeletesnél.
2015. jún. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%

Eszembe se jutott, hogy ez "gáz" lenne.

Ezért kapják a fizetésük a szakemberek, ők ott dolgoznak, ez a munkájuk.

Én nem adtam hálapénzt soha senkinek, így értelemszerűen szüléskor sem se szülésznőnek, se orvosnak.

Normálisan elláttak.

2015. jún. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%

Én terhesgondozásra a rendelőintézetbe járok, de a szülésre felkértem az orvost, nyilván ezért a plusz szolgáltatásért fizetni is fogok neki. Ha úgy alakult volna, hogy erre sem telik, simán mentem volna ügyeleteshez, mert a kórházban, amit választottam, minden orvosról csak jót hallottam, olvastam.


A rendelőintézeti ellátás semmivel sem rosszabb, mint amit korábban magánban megszoktam, legfeljebb néha többet kell várni.

2015. jún. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Wiky93 ***** válasza:
31%

...miért lenne gáz? Jézusom..

Én pont ma 6hónapka szültem a Flór Ferencbe, nem volt fogadott dokim egyáltalán, sőt még vizsgálatokon se voltam ott, a kiírt nap másnapjától jártam be, mindenki kedves volt, főleg az ügyeletes szülész&szülésznő akiknél szültem..le a kalappal előttük! Úgy bántak velem mint ha fogadottjaik lettek volna.

Nem is értem mi ez a kérdés, hogy "gáz"!

Nekem meg az gáz ha valaki kifizeti a sok pénzt és a fogadott doki el se megy a szülésre! Én úgy gondoltam nem fogadok dokit, mert csak jókat hallottam erről a kórházról, ismerőseim akik ott szültek mind meg volt velük elégedve! Következő babát is ott fogom majd szülni, szintén nem fogadott dokival.. Megtehettem volna, megtehetném a fogadott dokikat de minek?!

Szóval szerintem ez egyáltalán nem gáz..

2015. jún. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%
Soha nem szülnék fogadott orvos és szülésznő nélkül,mert lehet éppen kedves ügyeletest fogsz ki,de lehet amúgy meg úgy megnyomorít,hogy egy életen át szenvedni fogsz.mondjuk én már sima akármilyen rendelésre,dokihoz is csak magánba megyek (magánba viszem a gyerekem) mert tb alapon normális ellátást 100-ból 1-2-szer ha kapsz.Kívánom,hogy az pont a szülésed legyen!
2015. jún. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%

Igaz, én Miskolcon szültem fogadott orvos nem volt. De hamarabb be kellett feküdnöm 2 héttel. Minden orvos és szülésznő jól végezte a munkáját. Ha lesz még kisbabánk se fogok szerintem fogadni.

Nekem sokkal gázabb az, hogy a környezetemben van 2 kismama is akik orvost fogadtak, de mindig sóhajtoznak, jaj 15ezer volt a vizsgálat, jaj 100as lesz a szülés. Jaj de valahogy a gyesből ki kell gazdálkodni.

egyszer megkérdeztem az egyiktől, hogy ha ilyen megterhelő, miért fogadta meg? Válasz: most mit csináljak? Meg kell szülni valahogy.

Nekem ez sokkal gázabb.

2015. jún. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%

Gáznak semmiképpen sem gáz.

Ez tényleg azon múlik,hogy milyen dokit fogsz ki éppen ügyeletben.

Nekem van orvosom, és nem bántam meg, mert anno megmentette a fiam életét, amikor született. De szült barátnőm teljesen normális, rendes ügyeletesnél is. Viszont nemrég a férjem kolléganője, meg kifogta a legbunkóbb, leglustább ügyeletest, még most is járkál vissza, mert nem jól varrta össze stb.

2015. jún. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
29%

Én az Uzsokiban szültem tavaly és 2 éve, ügyeletesnél, illetve sztk-ba jártam az Örsre.

Maximálisan elégedett voltam! Szóval szerintem egyáltalán nem gáz!


Az a gáz, ha már témánál vagyunk, hogy vannak olyan nők, akik azt hangoztatják, hogy ha nem adsz ki 1 millát a terhesség / szülés alatt, akkor ne vállalj gyereket, mert nem tudsz neki megadni semmit. Hahahaaa! .... Na ez a gáz!

2015. jún. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Szerencsekerék. Vagy jó lesz, vagy nem.

Amúgy egyetértek az elsővel, már én is ott tartok, minél többet olvasok a szülések érzelmi színvonaláról, hogy már alig merném betenni a lábam. Magas császárarány, magas gátmetszés arány, állandó beavatkozások, a hideg ráz az egésztől.

2015. jún. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!